@Shadovek: @Bigby: Boże wiecie jak fajnie będzie teraz jednoczyć Japonię? Tam każdy daimyo ma wasala. Jakakolwiek wojna będzie się działa na pół Japonii (ʘʘ)
A przypominam że Japonia i tak miała za mało developmentu dotychczas.
  • Odpowiedz
Kolejny nudny wpis o Commonblobie, po prostu scrolluj dalej.

Jak widać po screenie, typowa, nastawiona na role-play rozgrywka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Z takimi kuńmi nawet czołgi nie straszne. Prussian Space Marines tym bardziej. Co nie, @Myrten ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mógłbym z resztą stworzyć Prusy, wynająć 3-skillowego komendanta i dociągnąć z dyscypliną do wartości 145+, ale mi się nie chciało, a poza tym czemu miałbym się wyzbywać pięknego, polskiego,
bezczelny_klamca - Kolejny nudny wpis o Commonblobie, po prostu scrolluj dalej.

Ja...

źródło: comment_bEa24i7nXrJo7kvqHezpjdxe3sp42xDN.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na jakiej prędkości toczycie wojny?


#eu4

Jak wyżej

  • 1 2.9% (3)
  • 2 13.3% (14)
  • 3 32.4% (34)
  • 4 24.8% (26)
  • 5 26.7% (28)

Oddanych głosów: 105

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki jakiś poradnik do EU4 ? W Hearts of Iron gram odkąd pamiętam, ale w EU nie wiem co się dzieje. Blitzkrieg nie działa, tanki nie jeżdżą, przemysłu nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°) #hoi4 #eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ignac96: odkąd fort nie jest w każdej prowincji niektóre carpet siege działają jak blitzkrieg. Wysyłasz ogromną armię i w każdej prowincji zostawiasz 1k żołnierzy. Udało mi się tak orać Minga kebabskimi Space Marines - 2 lata wojny i całe terytorium pod Twoją okupacją, nie licząc zablokowanych twierdz, i uciekające niedobitki armii chińskich.
  • Odpowiedz
Chciałbym zagrać jakąś republiką i mam odnośnie tego pytanie. Da się stworzyć bardzo silną republikę będąc w granicach tych 20 prowincji? Chodzi mi o liczebność wojska bogactwo itp.
#eu4
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

do czego używacie client states? ma plusy w stosunku do wasali oprócz tego, że można stworzyć w dowolnym kształcie/miejscu itp.?
chyba od czasu wprowadzenia tego w którymś patchu/dodatku nie grałem do tego momentu gdzie były dostępne
w szczególności interesuje mnie jak je stosujecie do szybszego podbijania? chodzi po prostu o używanie punktów dyplomatycznych (aneksja) niż punktów administracyjnych (wtedy te można zużywać do innych podbojów)? w sumie ma sens xDD


#eu4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, jak zacząć grać w EU4? Próbowałem kilkukrotnie ale ciągle nie mogę się jakoś wkręcić. Uwielbiam gry w stylu Civilizacji, pogrywam we wszystkie części od 1 do 6 i chciałbym się tam samo wkręcić w EU4.
Tak naprawdę o co chodzi w tej grze? W Civ są jasno określone cele, trzeba zdominować świat na poziomie czy to militarnym, ekonomicznym, kulkurowym czy wyznaniowym. W EU4 nie jest wprost powiedziane do czego dążymy i
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla odmiany postanowiłem zrobić jak najwięcej PU. Kastylia wpadła sama, Aragonia nie miała ochoty przyłączyć się do zabawy w zdobycie korony. Bohemia, Savoy, Aragonia i Neapol, wszystkie poprzez wojnę z Restoration of Union CB. Niestety nie udaje się z Węgrami bo Habsburgowie wchodzą jeden po drugim na tron. Moja dynastia jest jeszcze w Hesji ale za małe państewko żeby coś z nim zrobić tym bardziej, że mam już limit Diplomatic Relations
#
Hide - Dla odmiany postanowiłem zrobić jak najwięcej PU. Kastylia wpadła sama, Aragon...

źródło: comment_DX9QuE2WCd1Xbo9jhWBQz4rR6YeCivaN.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiś pomysł dlaczego są hostile i co można zrobić żeby przestali? Nagle zerwali sojusz mimo niemal maks relacji i bardzo niskiego aggressive expansion, nawet wspólnych claimów nie mamy, trust był 50, Rzeczpospolita to samo, nagle się obrazili, relacje powyżej setki już kilka lat i się to nie zmienia ʕʔ #eu4
Garindor - Jakiś pomysł dlaczego są hostile i co można zrobić żeby przestali? Nagle z...

źródło: comment_zGWN26SyhzLORitNfurkrJp5o1uNIf2w.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ciong_Le_Mao: Bingo! Dzięki :) Dołączyłem do protestantów żeby Austrię sprać i wywalić z północno-wschodnich Włoch, no ale widzę, że (zwłaszcza wobec faktu, że i tak jest dość słaba) nie było warto w takim razie, no natychmiast z powrotem sojusze podpisali jak wyszedłem, a wojnę zrobię Austrii oddzielną ^^
  • Odpowiedz
#eu4 jak naprawic stare savy? nie gram zbyt duzo w eu4 i za kazdym razem co wracam stare zapisane gry nie dzialaja. w---------e jest zaczynanie od poczatku za kazdym razem. mozna jakos te savy zmodyfikowac coby dzialaly?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slommy: jeżeli przez stare masz na myśli ,,sprzed jednego patcha/kilku patchy" to mam złą wiadomość, s---------y się na amen. Paradox ciągle dodaje nowe mechaniki,które na starych sejwach nie istnieją. Przez to nawet jeżeli sejw zadziała to będzie r-------y bardziej niż HRE w wojnie trzydziestoletniej

Wyłącz akutalizacje albo graj szybciej
  • Odpowiedz
@slommy: Prawy na EU4 (na steamie), Properties -> Betas i możesz wybrać wersję na której chcesz grać, ale jak sprawdzić, na której wersji jest save, to nie wiem.
  • Odpowiedz
Witam Mireczki, która dokładnie monarchia( z ogólnodostępnych) jest najlepsza? A i co z republikami? Ogólnie to mam wrażenie, ze są słabe. Chociaż raczej słabo się znam na grze. #eu4 #europauniversalis4
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Turboknot: republiki daja najlepszych liderow w grze i bonusy do nieakceptowanych kultur, za cene braku mozliwosci krolewskich mariazy i podeyzszony koszt stabilnosci (ale i potrzebuja rzadziej ja podnsic - smierc wladcy nie daje -1 stabilnosci.

Moim zdaniem sa bardzo fajne.
  • Odpowiedz
Naszła mnie ochota na rozgrywkę Etiopią. Jak widzicie udało m się zjednoczyć wszystkie koptyjskie ziemie w Etiopii. Adal jest moim wasalem. Zboostowałem kopalnie złota więc stać mnie na przyzwoitą armię. Z technologią militarną jestem do przodu, mam wbite 4 idee religijne, wszystkie moje ziemie nawrócone. Teraz pytanie czy zrobić idee religijne do końca czy jednak podbić technologię? Druga sprawa to gdzie powinienem się rozrastać?
#eu4
Sahib_Girej - Naszła mnie ochota na rozgrywkę Etiopią. Jak widzicie udało m się zjedn...

źródło: comment_303v7aljrnwUroA2o8vLNc1OJ9Rqn6f0.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sahib_Girej: Religijne podbijaj dalej tylko jak będziesz do przodu z techem. Idź dalej na południe, weź kolonizację zacznij interesować się regionem Malacca i tym drugim bliżej Australii(Moluccas?), stamtad transferuj handel do zanzibaru co da ci kupę mamony do walki z otto. Możesz wykorzystać okazję i najechać na mameluków, ale to stawia cię w bliższej czasowo konfrontacji z kebabem na co nie jesteś gotowy.
  • Odpowiedz