Jest jakaś opcja zintegrowania tak wielkiego kraju bez wydawania milionów dyplomatycznych punkcików? A jak nie to czy mogę im jakoś zabrać prowincje? Bo martwię się że bez łamania unii się nie obejdzie :/ #eu4
wpisy
Najnowsze
Archiwum
@Please_Remember: tak - influence , influance + admin policy no i boostowanie adm8nistrative efficiency.
- 1
@Please_Remember: Influence zmniejsza koszt integracji o 25%, influence-administrative daje policy zmniejszające ten koszt o dalsze 20%. No i na koniec Admin Efficiency, im więcej tym lepiej.
Jakiś protip dla zielonki na grę Wenecją? #eu4 #europauniversalis
@Patermantis: jak Merchant Republic masz limit 20 prowincji, jak masz więcej spada Republic Tradions. Więc bierz centra handlu tylko i wyłącznie.
Dołącz do HRE, nadużywaj reelekcji i obal republikę kupiecką bo obecnie to najgorszy system rządów.
Jakie mody polecacie na grafikę/wydajność? Pamiętam, że był taki co polepszał UI, tzn okienka były wieksze
#eu4
#eu4
@destropowea: Fast Universalis, a od większych okienek to był chyba BetterUI
- 2
#eu4
Dostałem po tej bitwie achieva It's all about luck.
Czego nie rozumiem?
Dostałem po tej bitwie achieva It's all about luck.
It's all about luck
Win a battle against a great leader, without a leader.
Czego nie rozumiem?
źródło: comment_CECy33XF3spYM4IBuNVOyarS6XNPkEdD.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 5
@seann nie jesteś wybitnym dowódcą
@seann: Wystarczy, że jedna z armii po twojej stronie nie miała dowódcy, a po stronie przeciwnika był 5/5
- 10
@Ragnarokk: jako Hiszpania w II poł XVII wieku powinieneś mieć już ze cztery głowice nuklearne, więc wiesz co zrobić z nimi.
- 1
@Rzartownis:
Tu chyba TBARW i Stellaris. Że patch był na dniach to co grę mam inne mody.
@ql00:
Trochę zachodu było - pół miliona Hiszpanów i sojuszników poszło do piachu. Jednak elan + defensive nawet w 1650 boli :P
Tu chyba TBARW i Stellaris. Że patch był na dniach to co grę mam inne mody.
@ql00:
Trochę zachodu było - pół miliona Hiszpanów i sojuszników poszło do piachu. Jednak elan + defensive nawet w 1650 boli :P
- 3
I tak się powoli żyje w tych chinach czekając jak ci się religie zharmonizują
#europauniversalis #eu4 #europauniversalis4
#europauniversalis #eu4 #europauniversalis4
źródło: comment_uOkAjWv2p470GsnLbjbZGp68sIYzCwde.jpg
Pobierz"Miej w------e, a będzie ci dane" - czyli jak zostać cesarzem grając Portugalią, bez podbijania relacji z elektorami.
#eu4
#eu4
źródło: comment_LVXaoqp0lTUoO1j15IJA5YPns2bWC39G.jpg
Pobierz@AlvarezCasarez powodzenia w wojnie trzydziestoletniej jak Kastylia wbiję pod Lizbonę. XD
@AlvarezCasarez mocno ich dociśnij jak chcesz przeżyć, z resztą to i tak nic nie gwarantuje. Zabłąka się jakiś stack Francji i jesteś w dupie.
Florryworry buduje budynki xD - pierwsze 2 minuty filmu. #eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis
- 3
@wiatrow: @like_a_sir: Dociągnij do 7:18 Zwasalizowanie Rosji za 73% warscore xD
@Skyworld: ma chyba 165 absolutyzmu co daje 90 parę procent redukcji,
Szkoda, że w policies nie ma - core creation cost
#eu4
#eu4
@Redesekrator: Nieprawda. Zresztą, gdyby było jeszcze jakiekolwiek inne źródło redukcji core creation costa, Florry niechybnie uzyskałby darmowe cory Koptomanami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 12
Jako, że ostatnio jest moda na Rzym - wrzucę właśnie skończona kampanie. Oczywiście Roman Empire zrobiony prawilnie z Bizancjum a nie jakiś Francji czy co gorsza Ottomanem
Na samym początku nie było łatwo - op turek pokazywał swoje mocne strony - Bizancjum zasigowane w 147 dni - no problemo
W sumie wypróbowanym większość taktyk na początek i nawet w sojuszu z Polska(z Litwą),Austrią i Węgrami Ottoman potrafił bez problemu wybić im wojsko i mnie
Na samym początku nie było łatwo - op turek pokazywał swoje mocne strony - Bizancjum zasigowane w 147 dni - no problemo
W sumie wypróbowanym większość taktyk na początek i nawet w sojuszu z Polska(z Litwą),Austrią i Węgrami Ottoman potrafił bez problemu wybić im wojsko i mnie
źródło: comment_9agukwgHu74oLpZR9EON00qE1gulJhJC.jpg
Pobierz@like_a_sir: Nie myślałeś nad tym aby wrzucać twoje AARy tutaj więcej osób by je widziało
@like_a_sir: Nie mam pojęcia :/
Czy opłaca się płacić tyle za taki zestaw EU. Zawsze chciałem pograć ale jakoś szkoda mi kasy.
eu4 promocja
#eu4
eu4 promocja
#eu4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@szymon0291:
Szczerze? Jak nie wiesz czy Ci sie spodoba - spróbuj pirata...
Mówie to z wielkim bólem, ale polityka paradoxu dla nowych graczy jest podła.
Jak CI sie spodoba, na wyprzedazy na gram pl te pierwsze dodatki i podstawowa gra chodzi za 5zł.
Szczerze? Jak nie wiesz czy Ci sie spodoba - spróbuj pirata...
Mówie to z wielkim bólem, ale polityka paradoxu dla nowych graczy jest podła.
Jak CI sie spodoba, na wyprzedazy na gram pl te pierwsze dodatki i podstawowa gra chodzi za 5zł.
- 2
Kolonializm pojawił się na wyspach dopiero w 1521 i tam utknął, cały świat ma już 34% kary do technologii z tego powodu :>
#eu4
#eu4
źródło: comment_iV6pa0705C2Dz32hZRuePzhYhhwfq9Bd.jpg
Pobierz- 23
- 4
- 2
Na starcie od razu wysłałem dyplomatę do Francji, żeby dobił mi do kontakty do +90, następnie przyfarciłem, bo Anglia nie zaakceptowała eventu Surrender of Maine, przez co wdarli się w wojnę z Francuzami.
Później postanowiłem przycwaniaczyć, więc wysłałem prezent do Paryża w postaci 125 złotych, co dało mi w całości +103 w relacjach między mną a żabojadami, a później to już tylko enforce peace, Anglia oczywiście odmówiła, więc przyłączyłem się do wojny
Później postanowiłem przycwaniaczyć, więc wysłałem prezent do Paryża w postaci 125 złotych, co dało mi w całości +103 w relacjach między mną a żabojadami, a później to już tylko enforce peace, Anglia oczywiście odmówiła, więc przyłączyłem się do wojny
- 1
Panie i Panowie, przybywam z pytaniem. Zna ktoś dobrą strategię, albo link do dobrej strategii na run Dżurdżyjskie plemie--->Mandżuria------> Qing, na Mandacie NIebios?
#eu4
#eu4
@Arke: Najlepiej chyba szamanem pod aggro, top deck Katarina na de_nuke bo inaczej feed ciężko wchodzi. Załączam rysunek.
źródło: comment_dyHF1v9WtpolP09tCvv4C53dEgAeWKuz.jpg
Pobierz- 0
@Arke: A Ming albo Korea to mandzurskie plemiona? Wali się culture shifta






























CZĘŚĆ 3
Zobacz również:
CZĘŚĆ
źródło: comment_GAyFPjgR2XWb6yl0AdhwYMf0CLSwbxDS.jpg
PobierzPrzez dwa lata wydawałem czasopismo. Więc bez pretensji, wiem jak to wygląda :) Ale jak widzę to wrzucę :)