Wpis z mikrobloga

Panowie dwie sprawy są.

1. Na screenie mam info, że jestem za duży. Coś się może złego z tym stać jak będę się rozrastał? Co będzie jak mi republican tradition spadnie do 0? Mogę to jakóś zwalczyć inaczej niż wydając military point?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/QRD6YrucnXyoOSEFBJjXghpWXM05hn

2. Planuję niedługo wojnę z Turkami, mam Konstantynopol już i chciałem im zablokować ciesninę, żeby ich odciąć. Jak to zrobić. Wystarczy, że będę miał więcej statków postawionych tam? Chodzi mi o to czy jakiś konkretny typ tam mam trzymać i czy coś muszę kliknąć gdzieś czy tylko tam stać...

#eu4 #europauniversalis4
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yaszuRa: Jak chcesz blokować strait to musisz mieć po jego obu stronach galery robiące blokadę (najlepiej galery bo się dobrze biją w ciasnym), a także mieć okupowaną jedną stronę przejścia.
  • Odpowiedz
@yaszuRa: Są dwie opcje, możesz zostać przy republice, oprócz wydawania punktów militarnych trzeba wtedy wybierać w eventach opcje dające RT, są też policies dające roczny przyrost. Druga opcja to olać to, wtedy przy niskim RT kraj zmieni się w dyktaturę, a potem w monarchię.
  • Odpowiedz
@yaszuRa: Grając republiką kupiecka możesz mieć tylko 20 prowincji bez kar. Powyżej tego dostajesz kary do republican tradition. Ja bym uważał na Twoim miejscu z atakiem na kebaby. Po screenie wygląda że wytrą Tobą podłogę w tej wojnie.
  • Odpowiedz
@yaszuRa:
Jeśli chcesz dalej podbijać prowincje i kolorować mapę to bycie republiką kupiecką nie ma sensu. Chociaż Wenecja zachęca do grania trochę inaczej niż innymi krajami, ale to już taka moja prywatna opinia :>
  • Odpowiedz
@yaszuRa: Chyba że tak, ale nie wiem czy będą na tyle głupi ;)
A co do twojego drugiego pytania, to jak pisałem im będziesz miał więcej prowincji tym będziesz miał więcej kary do republican tradnition a jak ono spadnie to przestaniesz być republiką kupiecką.
  • Odpowiedz
@yaszuRa: Można bardziej nastawić się na handel i trochę inną potęgę niż blob na pół mapy. Wenecją dzięki bonusom republiki, odpowiednim ideom i politykom można wykręcić chore ilości dukatów z handlu.
  • Odpowiedz