Wpis z mikrobloga

Jakieś porady co do grania Kastylią? Mam idiotę na tronie, jeszcze lepszego debila jako następce xD

Co zrobić aby szybko i w ogóle aby wpadł event Iberian Wedding?

#eu4
  • 13
@Pituch: iberian wedding wpada gdy aragonia i kastylia mają króla i królową (albo na odwrót). Przeczekujesz enrique, albo starasz się go zabić. Maroko to łatwy kąsek, może Portugalia odsprzeda ci Ceutę przy okazji
@Pituch:
Zabijasz Enrique, Króla dajesz jako generała. Wasalizujesz Navarę, sojuszujesz Portugalię, podbijasz Grenadę. Czekasz na IW, jak się nie wydarza albo jakaś wojna z Aragornem - restart. Jeśli Francja nie ma żadnego sensownego sojuszu, możesz próbować sojuszu z Burgundią, Austrią i dać im #!$%@?, jednocześnie podbijając WE u Burgundii co może dać BI dla Hiszpanii.
Jak wpadnie IW bierzesz się za Maroko i Algierię - grube prowincje dajesz Aragonii uważając by
@Ragnarokk: Sojusz Francji z Kebabem to jest niezły ambaras. Mam z tym problem w mojej nowej grze. Hiszpania nawet potrafi prowadzić wojny z Francją, ale jak przychodzą Osmańce to jest zaorane. Ja natomiast nie czuję się jeszcze na siłach, by w takim momencie wbijać Turasom nóż w plecy. I tak się czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten sojusz się sam z siebie chyba nie rozpadnie więc trzeba
@Ragnarokk: @Tanzanit: Sojusz Francja-Turcja jest i będzie najtrwalszym w grze, nawet trwalszy niż PU Polski i Litwy bo te kraje mają wspólnych wrogów a nie mają żadnych tarć między sobą. Jedynie jeśli Francja pokocha genue i to tylko tyle. A nawet jak im w peacu dealu każesz zerwać to zaraz znowu go wznowią bo Francja nie ma się z kim sprzymierzyć (chyba że jakimś cudem żyją jeszcze jakieś savoye) a
@Skyworld: Ech, i jak tu konkurować z takim duo blobem? Najlepiej by było naokoło, tylko że do tego coś czuję, że lepsza byłaby Francja, a ona nie ma sojuszników, których można atakować (kto graniczy z Bretonią?).
@Ragnarokk: Też mnie to dziwi i rozbraja. Tym bardziej że po takiej wojnie Turek będzie siedział samotnie dużo czasu bo mu podróż w obie strony zje cały manpower. Ale co tam AI jak zawsze cannot into sea. Co z tego że Kebab ma flote równą prawie państwom kolonialnym.
@Tanzanit: No CB best CB ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Skyworld:
Przydałby się mechanizm, że attrition rośnie, a recovery maleje w zależności od odległości od macierzy. Bo tak to masz absurdalne samouzupełniające się stacki na drugim końcu świata. I teleportujących się generałów.

Tak, wiem, zarżnęłoby to CPU.
@Ragnarokk: Właśnie recovery daleko powinno być zerowe chyba że masz dużą flote i kontrolujesz morze. To by faktycznie zwiększyło tez znaczenie floty i sailorsów. A atrittion powinno rosnąć chyba że takie wojska przechodząc przez prowincje by je grabiło i paliło do cna. Wtedy też niechętnie by się udzialało prawa przemarszu.
Niekoniecznie by to zarżnęło CPU pamiętaj że dają mase gówno akcji co zarzyna moc obliczeniową jak sami sailorsi. Kompletnie bez znaczenia