mirki mam problem z grzałkami, używam zwykłego klirka evod no i ostatnio ciągle psują mi się grzałki.
od jakiegoś czasu kupuję już w stacjonarnym sklepie smooke i zawsze było dobrze
ostatnie 3-4 grzałki padały nagle w różnych sytuacjach, po prostu działa działa i bum frajerze już sobie nie popalisz (najgorzej np w sobote - centralnie przed knajpą przestała działać i elo, do piwka nie powapujesz)
bywa że przestaje działać dzień do kupieniu(raz
@lazer: swego czasu mocno ludzie polecali vivi nova z tych tanich. Może Volish Crystal 3. Oprócz tego zostaje Ci najlepszy zdaje się z mniejszych klirków do "zwykłych" e-papierosów - Nautilus mini, ale jego raczej nie dorwiesz za 40 zł. Jednak dawno już nie kupowałem góry więc nie doradzę bardziej.
#epapierosy #epapieros #vapenation #pytanie
Mam pytanie, kupuje sobie niedługo aromamizera supreme rdta, jeszcze nigdy nie kręciłem własnych grzałek i chcę zacząć sobie ogarniać już stuff na to, więc pytania takie:
1. Czym się różnią od siebie druty Niklowe/Tytanowe/Ze stali nierdzewnej? Jakie mają właściwości - co mogą dać, czym się różnią w kręceniu?
2. Czy rodzaj waty ma znaczenie? Jeśli tak to jaką polecacie watę i dlaczego?
@reborn: Nie śmierdzą rzygami. V2 przy kremowych (waniliowych, maślanych, ciasteczkowych) ma w składzie kwas masłowy zamiast diketonów. V2 ponoć są zdrowsze, ale czytałem już gdzieś, że i tak że ilość szkodliwych składników w aromatach jest dużo niższa niż w powietrzu wdychanym podczas przechadzki po mieście. W skrócie, nie ma czym się przejmować.
Mircy jak myślicie uda mi sie sprzedać wszystko w jednym zestawie, składa sie on z:
Zasilania:
1. Evic VTC Mini- kupiony na gearbest, używany około 3 miesiące, praktycznie brak śladów użytkowania,
2. Kbox 40W- używany 3 miesiące, lekkie ślady widoczne,
3. Bateria ELEAF IJUST2- używana sporadycznie na wyjsciach przez jakies 4 miesiace,
4. 2x Samsung 25R, nie wiem ile cykli nie liczyłem ale 100% sprawne.
Tanki:
1. Eleaf Melo 2, używany jakies
Generalnie porównując grzałka eleaf 0,3 ohm i atlantis clapton 0,5 ohm

eleaf:
- duża chmura
- smak dobry

clapton:
- lekko wyraźniejszy smak
- chmura o 2/3 mniejsza

testowane przy napięciu 4,2 v

eleaf moc ok. 45 W
clapton moc ok. 37 W

Jeśli chodzi o moją osobę, to grzałki eleaf 0,3 ohm > atlantis clapton 0,5 ohm

Sprzęt cuboid + parownik z ijust 2

Nie mam pojęcia jak to ma się
@Waspin: ja rok smoliłem na kanthalu a1/ss i dla mnie ten smak jest normą, od 2tygodni bawię się claptonem i jest inaczej. nie jest jakoś super lepiej, może nawet dla mnie trochę na minus. za to grzałka jest mega wytrzymała i łatwo się kręci (dzięki swojej grubości) - dziś zmieniałem watkę, grzałkę przepaliłem, umyłem i wyglądała jak nowa, nie miała żadnego smrodu po nagarze ;)
@Oszczer: na tej od ijusta sporadycznie też się zdarza, ale juz wszystko w normie, bo po jakimś czasie lub czynności, np kilkukrotny obrót wokół osi rezystancja wraca do takiej jaką powinna być pierwotnie
@electroone: kręcenie grzałek to najmniejszy problem. trudniej jest ułożyć odpowiednio watę. poza tym subtank ma możliwość dokupienia osobno fabrycznych zespołów grzewczych o różnej rezystancji i z różnymi ułożeniami drutu grzewczego.

Isticka pico nie używałem sam mam 50W ale i tak nie jestem w stanie wykorzystać tej mocy. mello 3 nie używałem więc też ci nie powiem jak to będzie działać. subtanka mogę polecić z czystym sumieniem, bo to dobry parownik, jak
#epapieros #epapierosy
I just 2 to bardzo prosty e papieros ale nie wiem czy mam rację, wydaje mi się że jest spalony układ scalony ale mogę się mylić.
Nie mam w tej chwili grzałki bo spaliłem. Badałem napięcie na złączeniu grzałki i baterii, po wciśnięciu przycisku na mierniku wyskakuje na moment 0,03 volt po czym prąd zanika. Do śmieci elektryk?
@Weise: niekoniecznje. iJust nie odpali bez grzałki w atomizerze (o odpowiedniej oporności) AFAIK. Widziałem na tubie w jednej recenzji jak gość nie mógł sprawdzić napięcia baterii i dopiero na przelotce między ato i baterią się udało. więc może nie być zepsuty
Mirki z #epapieros #mojliquid nie chce może ktoś kupić gliceryna 5kg i glikol propylenowy 5L z biomusu? Kupione 2 miesiące temu, ubrane z obydwu może po 100ml. Trochę się przeliczyłem z ilością, a szkoda, żeby się przeterminowało. Terminy z opakowań: gliceryna 1.2017, glikol 11.2017. kupiłem za 120 z przesyłką, oddam za 80 albo mniej (bez wysyłki).
Odbiór osobisty Śląsk, lub wysyłka za dopłatą.
Jak coś to piszcie :)
Słyszałam, że tutaj udzielacie porad związanych z #epapieros - no więc chciałam sobie kupić taki wynalazek, ale kompletnie nie wiem od czego zacząć... planuję rzucić palenie (palę pół paczki niebieskich LM dziennie), chciałam przeznaczyć na to jakieś 150 złotych. Ale to tak, żebym nie chciała już do zwykłych wracać :). Polecicie coś?
@BluePowder: Na początek, musisz zdecydować:
Czy odstawiasz analogi i idziesz w ein (elektroniczny inhalator nikotyny), czy chcesz sprawdzić jak to jest?

"słyszałam"
czyli proponuję:
Jeśli naprawdę chcesz przejść na EIN:
159,-
Eleaf iStick Pico TC MOD FULL Kit
Do tego jakiś akumulator 18650
naj naj: 31,-
LG HG2 3000MAH
dobry i polecany: 23,-
SONY VTC5
Można ładować po USB ale sam producent zaleca oddzielną ładowarkę.
elementy eksploatacyjne:
Grzałka 8,-
grzałka
Opcja
@BluePowder: Tak jak wyżej pisali - zależnie czego oczekujesz od sprzętu. Jeżeli chcesz kurzyć "dopaszczowo" (czyli wciągasz dym usta-płuca), to najlepszym wyborem chyba nadal jest Nautilus + Istick 20W (albo lepsze, przyszłościowe zasilanie jeśli kiedyś będziesz chciała przejść na lepszy sprzęt, np. Evic VTC Mini lub wyżej polecany istick pico). Poszukaj na e-dymie. Jeżeli od razu chcesz subohma (czyli w skrócie grzałki poniżej 1 ohma, palimy prosto do płuc), to wyżej
Mirki, nie bardzo śledzę wiadomości i wczoraj przypadkiem dowiedziałem się że od 20go ma wejść w życie ustawa zakazująca obrotu w sieci sprzętem i liquidami.
Raz na kilka miesięcy robię większe zamówienie na bazę i aromaty a potem sam sobie robię liquidy wg humoru i nastroju, akurat tak się składa że i tak bym je robił niedługo, ale czy ktoś może mi powiedzieć jak będzie to wyglądać później?
Glikol i glicerynę to
@zadr: w piwnicy
w sensie że wszyscy się boją, ale nikt nie wie jak to ostatecznie wyjdzie. czytając to, czego wcześniej nie udało mi się znaleźć, wydaje mi się że nie ma realnej szansy zakazu sprzedaży aromatów, chociaż u nas wszystko jest możliwe...