Mam na podwórku oświetlenie włączane włącznikiem w domu i bramę automatyczną na podwórku z modułem NICE SBP-01 (supla generalnie) z dodatkowym czujnikiem w zestawie czy brama je otwarta czy zamknięta.

Kupiłem sobie teraz moduł ROW-01 i chciałbym to spiąć tak żeby rozwarcie czujnika w bramie powodowało mi odpalenie oświetlenia na podwórku na jakieś 15 minut w określonych godzinach.

Ogarniał już ktoś kiedy taki temat z was? Jak to ugryźć i czy w
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@art212: tak, z mniejszym napięciem nie ma problemu. Może być natomiast problem z prądem. Jeśli tam jest max 5A dla AC, to dla DC maksimum pewnie będzie nie większe, niż 1-2A i tego radziłbym się trzymać, inaczej po paru załączeniach zespawają ci się styki.
  • Odpowiedz
@volodia
mój klient kupił pompy głębinowe z aluminium, działają pod falownikiem po kilku rozruchach falownik zaczął pokazywać zwarcie w uzwojeniu, dziala normalnie ale bez zabezpieczeń w falowniku (,)
  • Odpowiedz
Jest tu jakiś Mirek obeznany z tematem pastuchów na sarny? Mam elektryzator o mocy 8000 V i akumulator o pojemności 50 mAh. Ogrodzenie podłączone do elektryzatora ma 450 metrów i akumulator trzyma około 3 dni. Dla mnie to za krótko, może źle podłączam uziemienie czy coś ? #elektronika #elektryka #wies #rolnictwo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xefirex: Wszystkie jednostki pomieszałeś. Napisz model tego elektryzatora i dokładnie co to za akumulator bo sama pojemność to nic nie mówi o ilości energii.
  • Odpowiedz
Mirki sprawa wygląda następująco:

Mój kuzyn ma problem. Kupił używany Nissan Leaf 2012 i teraz chciałby go ładować pod blokiem z przedłużacza. Trudność jest taka, że mieszka na czwartym piętrze, stary blok bez gararzu podmiennego. Pytanie następujące: czy jest sens zakupu przedłużacza 50m i ładowania "z okna"? Jaką przejściókę musi zakupić do tego auta? Czy sąsiedzi mogą na niego donieść, że im będzie zwisał kabel za oknami?

#samochodyelektryczne #nissan
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie
Że im zwisa kabel to raczej nie problem gorzej jak go będzie codzinnie wciągał z powrotem na to 4 piętro tłukąc się po oknach wszytskich pięter XD pewnie bait ale i tak smiechłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Dziś zobaczyłem takie coś. Myślałem, że tego typu złączki są stosowane do połączenia przewodów tego samego typu. Tymczasem wygląda to jakby były w złączkę wpięte przewody niebieski oraz brązowe.
Ktoś mi wyjaśni jak działają tego typu złączki?
To nie moja instalacja elektryczna, nie wiem kto to robił ale wiem, że osobę, która tam mieszka nie stać na wymianę całej instalacji...
#prad #elektryk #elektryka
breskali - Dziś zobaczyłem takie coś. Myślałem, że tego typu złączki są stosowane do ...

źródło: IMG_20230128_184724

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ahoj mirki. Post grzecznościowy: ogarnia ktoś temat doboru silników elektrycznych do konstrukcji? Dany jest silnik o mocy 1000 W i P = 3 napędzający bęben z liną o średnicy 50 cm za pośrednictwem przekładni. Masa klocka zawieszonego na linie wynosi 250 kg, a ciężar liny pomijamy. Silnik podnosi klocek z prędkością 2 m/s i przyspieszeniem 1 m/s^2. Charakterystyka liniowa, napęd U/f.

Miałem obliczyć moc niezbędną do tego ruchu oraz moment obrotowy z uwzględnieniem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzaczor93: Nie wiem czy sobie poradziłeś, ale wydaje mi, że najpierw zaczynasz liczenie od strony klocka i równania sił - F-mg=ma i z tego wyliczasz siłę przyłożoną w punkcie mocowania linki do bębna.
Mając siłę jesteś w stanie obliczyć potrzebny moment (F*r).
Z prędkości liniowej 2m/s przechodzisz na prędkość kątową (v=omega*r) i masz jak dalej podałeś moc=moment*prędkość kątowa i wyliczasz tutaj drugi moment; na koniec przyrównujesz M2/M1 i powinno wyjść
  • Odpowiedz
Mirki potrzebuję porady:
Mam silnik 1,5 kW, sprawny, ale już od starości posypała się izolacja na przewodach fazowych. Nie mam dwóch lewych rąk, coś tam majsterkuję, ale nie wiem czy jest sens się zabierać za to samemu (nie mam ściągacza do łożysk, a przydałby się). Z drugiej strony nie chcę tego oddawać do zrobienia bo zrobią się koszty, a chcę to ostatecznie sprzedać.
Izolację mogę kupić, pytanie czy trzeba będzie przecinać "sznurek"
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#fizyka #elektryka

mam pytanie do dwóch akapitów ze screena.
1. Dlaczego praca nie zalezy od drogi? Od punktu A znowu do A mogę mieć nieskończenie wiele dróg i żadna z nich nie będzie wskazywałą, że zostaął wykonana praca?

2. W zaznaczonym fragmencie jest mowa o polu i ładunku. Chodzi o pole wytworzone przez źródło napięcia, a ładunek np. elektron w przewodzie?
z.....6 - #fizyka #elektryka

mam pytanie do dwóch akapitów ze screena. 
1. Dlaczego ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-01-26 101200

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś z was korzystał z usług wykończeniowych dewelopera? Nie będę korzystał z opcji wykończenia pod klucz ale gość od sprzedaży wysłał mi ofertę montażu włączników i gniazdek producenta ELEKTRO-PLAST NASIELSK, seria ''carla'' (przykład na fotce). Jest to wariant ekonomiczny ale ceny niższe niż można znaleźć w sieci. W sumie robocizna za 23 punkty (włączniki, gniazdka podwójne, pojedyncze, antentowe i rj45) to 220 zł, całość za 450 zł. Nie wiem czy jest
P.....x - Czy ktoś z was korzystał z usług wykończeniowych dewelopera? Nie będę korzy...

źródło: pim-1199475

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaką normą?


@ShortyLookMean: on we własnym świecie żyje, nie wnikaj :)

@Pawelex tanie, badziewne gniazdko, ze śrubowymi zaciskami przewodów jeszcze. Jeśli nie jest tak, że lecisz na resztkach kasy i każda złotówka się liczy (niestety normalny stan przy wykończeniówce), to kup droższe, najwyżej załóż je sam, żaden problem w sumie, wątpliwości rozwiejesz tutaj pod tagiem :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@opk20
był u mnie wczoraj instalacji przy okazji innej roboty i zalecał by rozważyć stabilizator bo już w tym roku dwa piece serwisował uszkodzone przez jazdę z napięciem. niby dom mam nowy i instalacja dobrze zrobiona plus roznicowki pomontowane ale sam zacząłem się zastanawiać czy nie kupić za kilka stów dla spokoju takiej skrzynki. co prawda mój elektryk mówi że to niewiele da
  • Odpowiedz
Drogie Mirki i Mira elki,
Jako komplety tłuk zwracam się z prośbą o pomoc w podłączeniu elektrycznego regulatora maty grzewczej.

Z maty mam w puszcze gniazdka 3 kable.
Mam też 3 standardowe kable od domowej i stacji.

Poniżej
Filipceglow - Drogie Mirki i Mira elki,
Jako komplety tłuk zwracam się z prośbą o pom...

źródło: IMG20230124093043

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter trzeba kliknąć trzy kropki obok tego wpisu, dać "cytuj" i skopiować adres z pola tekstowego. Białek po prostu dba, żebyśmy przypadkiem nie kliknęli w niechciany link, tak o nas dba. Dziękujemy pan Białek.
  • Odpowiedz