Wpis z mikrobloga

Mirki zna się ktoś na #elektryka ? :p chcemy z różowa mieć dwie konsole w mieszkaniu, xbox series x i s, do tego dwa monitory i pytanie mam jakie bezpieczniki i korki będą dobre? Jeden bezpiecznik mam 25A a drugi 10A i często przy większym obciążeniu ten 10A wyskakiwał, czy jak zmienię ten 10A na np. 16A to będzie ok? #elektronika #pytanie #prad #konsole
  • 9
czy jak zmienię ten 10A na np. 16A to będzie ok?


@Moonastro: zależy jakie masz przewody na tym zabezpieczeniu 10A.

Jedne mam 25A


@Moonastro: przed licznikiem?

Najlepiej to by było porozbijać na więcej grup, żeby przy ewidentnym zadziałaniu jednego, nie wybijało niepotrzebnie innych rzeczy. Tj. na gniazda masz jeden (bądź więcej), a na oświetlenie drugi.
@Moonastro: konsole i monitory to nie jest coś, co może wybijać bezpiecznik 10A, co jeszcze jest na tym obwodzie pod tym bezpiecznikiem? Samodzielnej zmiany zabezpieczenia na większe bardzo mocno odradzam. Bo tak, będzie działać, pewnie problem z wybijaniem też zniknie. Ale za to np. wzrośnie (być może mocno) ryzyko pożaru.
@Jarek_P: @s---k Generalnie jest to mieszkanie dość stare, w sensie elektryka jest stara i ma z 50 lat na pewno, mieliśmy problem gdy była włączona pralka, kuchenka elektryczna lampka i laptop, teraz nie używamy tego wszystkiego w tym samym momencie ale gdy byłyby konsole to na pewno działałby one i ta lampka, remont generalny dopiero za 10 lat i wtedy chyba wymieni się też elektrykę, ja nie znam się praktycznie w
@Moonastro: konsola jak internety mówią w porywach pobiera ze 150W, monitor średnio z 50W. Nawet jeśli to jest duża krowa, to nie pobiera więcej, niż 100W. Do tego lampka z 10W, zatem razem masz jakieś 500W mocy, czyli ze 2 ampery prądu. Bezpiecznik 10A nie ma prawa od tego wylatywać, musisz mieć na tym obwodzie coś jeszcze, coś, co żre powyżej dwóch kilowatów.
Jeśli wylatywał, gdy tam była pralka i jeszcze
@s---k: @Jarek_P Ok czyli koniec końców, jeżeli pralka i kuchenka, lampka i laptop razem działając powodowały wybicie bezpiecznika to konsole, 2x monitory i przykładowo lampka i ladujacy się telefon nie powinny tego wybijać? Ps. Teraz już wiem jak liczyć napiecie itp xd