Wpis z mikrobloga

siemka, moze ktoś mógłby mi doradzić. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu w dwie osoby, ja plus narzeczona. problem jest taki, że nas prawie nie ma w domu, a płacimy według mnie bardzo duże rachunki za prąd. wychodzi na rok około 2800 kWh. Nie wiem co jest przyczyną, ale to jest kurcze bardzo dużo, a cały czas działa tylko lodówka. Czy pisać do właścicieli, że coś jest nie tak, czy sprawdzać jakoś na własną rękę, jak tak, to w jaki sposób? #elektryka #wynajem
  • 12
Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu w dwie osoby, ja plus narzeczona. problem jest taki, że nas prawie nie ma w domu,


@Baryla1m3: Albo was prawie nie ma, albo mieszkacie.
Musisz się zdecydować.

A gdy mieszkacie, to bez światła, bez komputerów/telewizorów, suszarek, pralek itd.?
Po ciemku tam siedzicie?
Bez sensu...
@ConanLibrarian ile Ci bierze komputer działający 4-5h dziennie z kartą graficzną, która służy tylko do renderowania obrazu, a nie łamania hashy? telewizor 2h max. Światlo? 4 wieczorem jak wrócimy do domu xd max 2kwh na miesiąc. Lodówka tylko działa 24/7. jeśli nie znasz typowego poboru mocy urządzeń, po co wgl bzdurny komentarz piszesz xd. Bez sensu...
@slavkowsky zmywarka raz na 3-4 dni tak samo jak pralka, komputer max 100W/1h. Wydaje mi się właśnie, że za dużo, bo większość znajomych ma rachunki 2 razy mniejsze. No ale mogę się mylić.
le Ci bierze komputer działający 4-5h dziennie z kartą graficzną


@Baryla1m3: Tyle, co zawsze, zgodnie z etykietami czy licznikiem.

ALBO nie mieszkasz gdzieś, ALBO mieszkasz i używasz urządzeń na prąd.
Np. lampa, lampka, komputer, zmywarka, pralka, czajnik, chłodziarka, wentylator, piec (jeden pies jaki - czy do grzania, czy do pieczenia) ładowarki...

Trzeba się zdecydować na jedną wersją, a przed publicznym żaleniem się - policzyć.
xD o cię ch*j - ładowarki x


@Baryla1m3: Tak. Ktoś taki jak ty zrobi debilne założenie i będzie się rechotać jak kretyn, a normalni wiedzą, że ładowarkami ładuje się różne rzeczy. I np. taka hulajnoga elektryczna używana regularnie bierze swoją porcję prądu.

Ponieważ kłamiesz, że mieszkasz albo że nie mieszkasz, to nic dziwnego, że nie da się z tobą prowadzić rozmowy jak z kimś normalnym.
@ConanLibrarian dziwny jesteś, naprawdę. "kłamiesz" :o jak rozumiem, skróty myślowe są Ci obce, ale czego się mogę spodziewać. Aha i jak już tak wjeżdżasz na debilne założenia, to debilnym założeniem bylo w ogóle napisanie tutaj. Ten portal składa się właśnie z takich ciężko myślących, odwrotnie inteligentnych ludzi. Więc to było jedyne debilne założenie.