Wpis z mikrobloga

#pytanie #multimetr #elektronika #prad

Jakiś czas temu w moje ręce wpadł multimetr YF-3503 bez przewodów pomiarowych. A że w życiu dużo razy wdziałem jak ktoś tego używa to postanowiłem też się nauczyć.
Niestety kupiłem przewody i okazuje się, że nie pasują i nie potrafię znaleźć informacji o rodzajach wtyków do multimetru.
Poniżej multimetr z oryginalnymi kablami i taki wtyk jaki kupiłem.
Ponieważ kompletnie się na tym nie znam, a na #elektroda boje się iść spytać to czy ktoś może mi podpowiedzieć:
- czy można obciąć jakoś te osłonki w przewodach które mam tak by pasowały?
- są może jakieś przejściówki?
- te wewnętrzne osłonki plastikowe są tak specjalnie i nie powinny być zdejmowane?
Cink4 - #pytanie #multimetr #elektronika #prad

Jakiś czas temu w moje ręce wpadł m...

źródło: comment_16662910843u7Y2djzEsvv6aBY3M2iXE.jpg

Pobierz
  • 5
@Tymian @gorzki99
kurde czuje się jak na elektrodzie
Wskażcie mi chociaż co mam w google wpisać żeby znaleźć chociaż jeden poradnik dotyczący przewodów do multimetrów.
Bo przejrzałem dziesiątki stron z opisami i kilkanaście filmików o samych multimetrach, ale jakoś nikt nawet słowem nie wspomina o wtykach. Czasem się pojawia temat giętkości przewodów i tyle.
Gó..no wiem o elektronice więc serio pytam.
@Cink4: Osłonki na przewodach ogólnie są po to, żeby przypadkiem nie zrobiło się zwarcie jak rzucisz je (podłączone do czegoś, np. zasilacza) byle jak na biurko itp. Tę stronę przewodów o którą pytasz zawsze mam wpiętą do miernika, więc akurat tutaj osłonka nie bardzo jest przydatna, ale rzeczywiście często jest taki wtyk w przewodach pomiarowych. Oba to jest wtyk banankowy 4mm i to jest taki standard w urządzeniach laboratoryjnych (mierniki, zasilacze