Jak złożyć reklamację w #furgonetka ?
Dostałem paczkę z towarem który okazał się uszkodzony podczas transportu. Wysłany został do mnie przez #dpd Rzecz która była w paczce jest moja i wracała z serwisu. Dzwoniłem do DPD i kazali mi robić reklamację przez furgonetka. Tylko tam nie dosyć że chcą jakieś potwierdzenie wartości przedmiotu (rachunek, paragon itp.) którego nie mam bo kto takie rzeczy trzyma, to jeszcze mogę zgłosić
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chcą jakieś potwierdzenie wartości przedmiotu (rachunek, paragon itp.)


@teeel: spojrz z ich perspektywy, musza miec jakas podkladke ze tam rzeczywiście byla ta rzecz i ma taka wartosc. To bardzo wazne.
Od kiedy zepsula mi sie elektronika i nie moglem jej zareklamowac bo nie moglem znalezc zadnego sladu/potwoerdzenia transakcji to trzymam wszystko jak leci ¯\_(ツ)_/¯

  • Odpowiedz
Olej zamówiony na #allegro, dostawa #dpd i co? Całe 5 litrów oleju silnikowego przelewa się teraz pewnie gdzieś w sortowni. Co zrobiło dpd po zauważeniu uszkodzenia? Zawinęli całą paczkę w stretch, oblepili swoimi taśmami i puścili dalej jak gdyby nigdy nic się nie stało. ¯\_(ツ)_/¯
Ciekawe kto w tym tygodniu dostanie paczki nasiąknięte olejem silnikowym ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pffl: ja zamowiłem inpostem do paczkomatu... podchodze do paczkomatu i coś cieknie z jednej skrytki :)
Otworzyła się oczywiscie jako moja. Zrobiłem zdjęcie i kliknałem zwrot. Jakis debil wrzucił ją do skrytki mimo, że już się z niej lało :) widziałem kropki oleju przed paczkomatem.
  • Odpowiedz
Musze nadać paczkę kurierem DPD. Wszystkie punkty nadań pracują w godzinach 11/12-18. Niestety ja jestem w robocie w godzinach 10-18 i nie dam rady się wyrwać. Ktoś ma pomysł jak to ugryźć?

#dpd #kurier
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, czy ktoś z Was zmieniał kiedyś adres doręczenia w DPD, a mimo to ponownym wejściu w panel przekierowań, widniał stary adres? Zrobiłem przekierowanie w nocy z piątku na sobotę, czy to musi się jakoś w następny dzień roboczy zmienić? #dpd #kurier #kurierzy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@1AAAA powinien mieć ale co najlepsze nie musi mieć bo to zazwyczaj usługa burta-burta i kurier nie ma obowiązku zdejmować palety z auta ale i tak to robi.
  • Odpowiedz
Jak to jest z tym wnoszeniem paczek pod mieszkanie przez poszczególne firmy kurierskie?
Jak mieszkałam w bloku z windą to 100% przesyłek było do mieszkania niezależnie od gabarytu. Po przeprowadzce do bloku bez windy nawet ze średniej wielkości paczkami już dzwonią by zejść pod klatkę. Ktoś z Was robił reaserch jakie są polityki w konkretnych firmach i do jakiego gabarytu kurier musi dostarczyć paczkę pod dokładny adres, a nie tylko pod blok?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RozowaWkolorachTeczy: BHP - Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 marca 2000 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych (Dz. U. 2000 nr 26 poz. 313) ze zmianami (Dz. U. 2000 nr 82 poz. 930) oraz zaleceniami Dyrektywy 90/269/EWG. Oba akty prawne dotyczą prawidłowych sposobów podnoszenia i przenoszenia przedmiotów.

W odniesieniu do usługi kurierskiej najważniejszy jest przepis, zgodnie z którym niedopuszczalne jest ręczne przenoszenie przedmiotów
  • Odpowiedz
Robię zwrot pewnego zamówienia, które zawiera 3 powiązane produkty.
Samo zamówienie przyszło w 1 paczce.
Zawnioskowałem o zwrot i dostałem 3 listy przewozowe tzn osobno na każdy produkt.

A najlepiej to by mi było wysłać wszystko z powrotem tak jak było w jednej paczce.
Te listy przewozowe co dostałem to DPD, usługa Express Worldwide.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie są wymagania dotyczące samochodu na kurierke orientuje się ktoś ? Wystarczy mi dostawczak za 16 tys PLN czy to za mało żeby zacząć biznes w InPost #inpost #kurier #kurierzy #dpd
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawelkomar: zależy od samego punktu, na przykład u mnie do 18 30 mogłem dostarczyć na pickup i na drugi dzień już były paczki dostarczane do klientów, tylko że wysyłałem sporo paczek i byłem ugadany w danym punkcie.

Najlepiej zapytaj w punkcie jak to u nich funkcjonuje
  • Odpowiedz
Przede mną ostatni rozdział #licencjat do którego napisania potrzebuję przeprowadzić badanie ankietowe.

W związku tym proszę Was o uzupełnienie dość krótkiej (około 2-minutowej) ankiety mającej na celu zbadanie satysfakcji klientów przedsiębiorstw kurierskich.

https://forms.gle/A8JZbDseF6BSdroq7
Veriael - Przede mną ostatni rozdział #licencjat do którego napisania potrzebuję prze...

źródło: comment_1616425727BaG1yEpq5BKyRLPZeMVUOm.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nastał dzień wyłonienia wygranego. Na początek chciałbym podziękować wszystkim za udział, a już w szczególności tym, którzy w ostatniej rubryce obok (lub zamiast nicku) życzyli mi powodzenia w pisaniu pracy i jej obronie. Naprawdę nie spodziewałem się czegoś takiego. :) Teraz już na pewno dam radę.

Odnośnie wyłonienia zwycięzcy rozdania: w rozdaniu brało udział 46 osób. Dla wprowadzenia większego "dreszczyku emocji", postanowiłem najpierw wybrać osób 5, a następnie z tej piątki jednego wygranego.
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: i dlatego zacisnąłem poślady i jeździłem całą zimę, w lutym było ciężko ale podziekowałem sobie robiąc kilka wypadów po 150-200km ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przygotowanie do 24h samo się nie zrobi.
  • Odpowiedz