Takie krotkie pytanie z mojej strony. Moze ktos bedzie na tyle obeznany, ze bedzie znal odpowiedz. Gramy sobie ze znajomymi czasem w #dungeonsanddragons lekko zmodyfikowane 3.5. Pytanie ktore nie daje nam spokoju, dotyczy czaru Undeath to death. Czy w polskim tlumaczeniu Zabicie nieumarlego. Otoz ten 6 poziomowy czar kaplana, potrafi zabic nK4 nieumarlych + poziom czarujacego. Aktualnie walczymy z wieksza grupka wampirow i nie mozemy znalezc w internetach odpowiedzi na to, czy
@FILEmoniusz: @Lisek_Chrystusek: Z drugiej strony patrząc czysto na zasady, UtD to efektywnie "death attack", one mają notkę "In case it matters, a dead character, no matter how she died, has -10 hit points.", a wampiry "Reducing a vampire’s hit points to 0 or lower incapacitates it but doesn’t always destroy it", generalnie interpretacja, że wampiry będą mogły uciec pod gazową formą nie jest wykluczona.

Po głębszym zastanowieniu jako mistrz i
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Mirki, jaki według was macie charakter? #ankieta

Ale tak w stylu D'n'D ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czyli ankieta na 9 różnych charakterów na 2 osiach, paworządnosć-chaotyczność i dobro-zło.

Opis charakterów jest stąd: http://sfery.wikia.com/wiki/Charakter

Praworządny dobry, “krzyżowiec”: Postać o tym charakterze działa tak, jak należy się spodziewać po dobrej osobie. Łączy w sobie oddanie walce ze złem, dyscyplinę i nieustępliwość. Zawsze mówi prawdę, dotrzymuje słowa, pomaga potrzebującym i sprzeciwia
Pobierz Gorion103 - Mirki, jaki według was macie charakter? #ankieta

Ale tak w stylu D'n'D...
źródło: comment_dsZ3GLelYvCprqmcqMr9u1brWf8UJEVr.jpg

Jaki masz charakter?

  • Praworządny Dobry 4.5% (3)
  • Neutralny Dobry 11.9% (8)
  • Chaotyczny Dobry 29.9% (20)
  • Praworządny Neutralny 10.4% (7)
  • Neutralny 4.5% (3)
  • Chaotyczny Neutralny 28.4% (19)
  • Praworządny Zły 7.5% (5)
  • Neutralny Zły 1.5% (1)
  • Chaotyczny Zły 1.5% (1)

Oddanych głosów: 67

#rpg #dnd #dungeonsanddragons
kilka pytań do 3 edycji:
- jak kapłan z domeną dobro i prawo rzuca zaklęcie które jest jednocześnie dobre i prawe to rzuca je z poziomem +2 czy też premie domenowe się nie kumulują?
- druid gnom/krasnolud przemieniając się w zwierzę zachowuje premię do ataku przeciwko koboldom i goblinom? Wedle podręcznika zyskuje ją z uwagi na to że "często walczą z tymi przeciwnikami i stosują specjalne techniki zwalczania ich"
@Hanyu: może się jakoś wykopowo w Warszawie zbierzemy. Też zawsze lubiłem fantasy, ale nie miałem znajomych którzy by grali w takie rzeczy. Może jest więcej takich osób plus przynajmniej jedna bardziej ogarnięta której by się chciało :p
@Aerthevizzt: grałem we wszystkie co wymieniłeś i baldury, co do tworzenia postaci to w każdym systemie jaki grałem zajmuje to minium 30 minut xD. Co do dni jakie by mi pasowały to wszystkie byle w godzinach wieczornych czyli od 18. A jeszcze zapytam jak sprawa z wiekiem?
W 5e szybciej to idzie ;) Co do dni i godzin - to jest kwestia otwarta, ale pewnie sesje bedą rozgrywane wieczorami od. ok. 18. na oko grupa wiekowa wychodzi ok. 25-30+, ale nie stawiam wymogów wiekowych. Byle gracze byliby ogarnięci w miarę z mechaniką lub znali angielski na tyle, by ogarniać podręcznik gracza i kartę postaci ;)
#rpg Pewno wielu z was chce zacząć ale nie wie od czego, więc w krótkich słowach opisze znane mi systemy.
To co jest potrzebne do gry to :
-Wyobraźnia
-2-4 znajomych co też chcą grać (3-5 osób)
-Podręcznik (w sumie nie jest niezbędny ale to on wyjaśnia co i jak)
-Kości dopasowane do systemu( tu w razie W można posiłkować się aplikacjami, nie mniej o wiele lepiej jest turlać)
-stół i 4-5h
@wytrzzeszcz: trochę przestarzałe niektóre uwagi. W D&D trzecia i czwarta edycja to faktycznie dość skomplikowana zabawa, ale najnowsza, piąta, jest znacznie bardziej lajtowa i łatwiejsza do przyswojenia. Jest też darmowe tłumaczenie retroklona, czyli rodzaj fanowskie reedycji najwcześniejszych wersji http://dungeon.org.pl/wp-content/uploads/2015/02/Sword-Wizardry-Whitebox-PL.pdf też bardzo przyjazny.

Tu jest bardzo fajne wprowadzenie http://jaskinianoobirusa.blogspot.com/2015/02/jak-zaczac-bezbolesnie-grac-w-gry.html

No i wchodzi właśnie bardzo atrakcyjna cenowo Gra o Tron, tu jest darmowy starter http://gotrpg.pl/starter/
Tak się kończy edukowanie najmłodszych z zakresu wiedzy około-rpgowej:

Wędruję z synem, lat wkrótce pięć, poprzez jakiś festyn pod szyldem "wczesne średniowiecze". Fajna impreza, stragany z żarciem z epoki, jakieś żarna ręcznie mielą mąkę, gdzieś tam w oddali kowal miechem duje. Wokół postaci w strojach - a jakże - ręcznie i według ówczesnych metod zrobionych. Ogólnie widać, że grupa rekonstrukcyjna w całości ŻYJE swoją pasją i bardzo poważnie podchodzą do wierności źródłom
@Gamgee: Fajne, bo epizod w historii postaci, w którym pracowała ona w straży miejskiej jest wykopaliskiem inspiracji do śmiesznych anegdot.
Poza tym jeśli MG i gracze są spoko, to postać Ci się wyklaruje w trakcie grania, a wraz z nią jej historia.
Mircy bawiący się w roleplaying, mam do Was pytanie: razem z kumplami chcemy zacząć przygodę z grami rpg (a raczej wznowić, bo za czasów licealnych graliśmy, tyle że nie ma z nami już game mastera ( ͡° ʖ̯ ͡°)) i wziąłem na siebie ciężar organizacji takich sesji. Jednakże zbytnio nie znam się na temacie jeśli chodzi o poziom organizacyjny i zastanawiam się, od czego zacząć? Myślałem o sięgnięciu
Gdzie postawić granicę między złem a dobrem? Jaki czyn ją przekracza? Na ostatniej sesji jeden z moich graczy umarł, jeden krytyk toporem orka i padł martwy. Teraz jego towarzysze chcą podzielić między siebie jego ekwipunek. Nie ma problemu z neutralnym łotrzykiem, ale część ekipy ma "najlepszy" możliwy charakter, praworządny dobry. Sądzicie że ludzie tak krystaliczni mogliby zabrać sprzęt poległego towarzysza? Zdjąć zbroję z jego martwego ciała i sprzedać u handlarza? Używać jego
@frogi16: to bardzo proste (zabawne, że przy takich deklaracjach, nie czujecie tego)
-Wezmę tarczę naszego druha i przysięgam, jak tu stoję, pomścić jego śmierć. Od dziś każdy Ork zadrży na widok tych barw herbowych. Tak mi dopomóż Świętowidzie, Boże, Allachu... czy jaką tam macie religię.

- A ja przysięgam, że miecza onego dobędę tylko w walce przeciw złu i nie schowam, póki krwi się nie napije.
- To zaszczyt będzie dla
Mirki od #rpg #dnd #dungeonsanddragons #grybezpradu

Mam dwie książki w stanie idealnym, być może mają jakąś wartość i potraficie mi to powiedzieć.
1. Księga potworów, podręcznik źródłowy III
2. Żyjący Greyhawk - Przewodnik geograficzny

Do tego takie duperele jak
- Ksiega zasad DnD
- Bezsłoneczna cytadela
- 3 karty postaci
- Księga przygód
- Kuźnia gniewu
- Ekran mistrza podziemi
- jakąś mapę z lochami
- jakieś żetony, ale niekompletne
#rpg Pewno wielu z was chce zacząć ale nie wie od czego, więc w krótkich słowach opisze znane mi systemy.
To co jest potrzebne do gry to :
-Wyobraźnia
-2-4 znajomych co też chcą grać (3-5 osób)
-Podręcznik (w sumie nie jest niezbędny ale to on wyjaśnia co i jak)
-Kości dopasowane do systemu( tu w razie W można posiłkować się aplikacjami, nie mniej o wiele lepiej jest turlać)
-stół i 4-5h
@wytrzzeszcz: małe sprostowanie: w 5 ed. DnD karta postaci już nie wygląda jak tabelka z excela, mechanika została mocno uproszczona, jak dla mnie na korzyść storytellingu, dodatkowym plusem jest to że podstawa jest udostępniona za darmo na stronie wydawcy.
Do zestawienia dodałbym jeszcze Savage Worlds, system prosty jak budowa cepa, dostępny po polsku i to stosunkowo tanio. Minusem może być brak settingu zawartego w podstawce.
Dość hermetyczne pytanie, ale czy w D&D istnieją w ogóle mikstury leczenia? Czytam właśnie podręcznik Mistrza Podziemi i znalazłem informację, że jednym z przedmiotów zdobywanych jako skarby po walce są mikstury leczenia. Tymczasem nigdzie indziej nie znalazłem o takich przedmiotach informacji, z Podręcznika Gracza ich nie pamiętam, a podczas sesji żadnych nigdy nie było. Jakiś błąd? A może rozbieżność między wersjami DnD?

#dungeonsanddragons #dnd
@StayOut:
@Bosiu:
Wielkie dzięki panowie, ale używajcie opcji odpowiedzi - mógłbym wam podziękować trzy dni wcześniej :D

Sprawdziłem temat, rzeczywiście taki atut istnieje, jednak niestety w jedynym podręczniku dla MP do którego mam dostęp (edycja 4.0 kolegi) temat nie został poglebiony :/ Myślę jednak że to co podeslaliscie i opis z podręcznika gracza wystarczy.
Nie wiem jak u was za oknem, ale u mnie od godziny powietrze jest nieruchome jak w grobie i gęstnieje mgła. Nie taki zwykły opar, ale prawdziwa, biała i lepka jak śmietana, namacalna mgła Ravenloftu. Widoczność już tylko 50m i nadal spada. Idę spać, mam nadzieję, że na Planie, w którym się jutro obudzę, działa wykop.pl (a w wersji minimum, że robią tam przyzwoite piwo).
#dnd #dobranoc