Wpis z mikrobloga

Takie krotkie pytanie z mojej strony. Moze ktos bedzie na tyle obeznany, ze bedzie znal odpowiedz. Gramy sobie ze znajomymi czasem w #dungeonsanddragons lekko zmodyfikowane 3.5. Pytanie ktore nie daje nam spokoju, dotyczy czaru Undeath to death. Czy w polskim tlumaczeniu Zabicie nieumarlego. Otoz ten 6 poziomowy czar kaplana, potrafi zabic nK4 nieumarlych + poziom czarujacego. Aktualnie walczymy z wieksza grupka wampirow i nie mozemy znalezc w internetach odpowiedzi na to, czy czar ten zabija je definitywnie, do postaci prochu, czy jedynie do postaci mgielki w ktora zamieniaja sie przy normalnej smierci. Z gory dziekuje za odpowiedz, za dobrego Mireczka ktory odpowie na meczace mnie pytanie zostanie zmowiona modlitwa do Pelora ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dnd #rpg #grybezpradu i moze #baldursgate (probujac szczescia)
  • 4
  • Odpowiedz
  • 2
@FILEmoniusz: protip ode mnie: jak nie mozesz czegos znalezc lub nie wiesz, wymysl sam.
Osobiscie bym to interpretował jako zabicie definitywne, ponieważ używany jest turaj czar dobra, skuteczny w walce ze wszystkimi nieumarlymi, wiec i wampirami. Nie jest to normalna smierc tylko smierc spowodowana przez boska moc kaplana.
  • Odpowiedz
@FILEmoniusz: @Lisek_Chrystusek: Z drugiej strony patrząc czysto na zasady, UtD to efektywnie "death attack", one mają notkę "In case it matters, a dead character, no matter how she died, has -10 hit points.", a wampiry "Reducing a vampire’s hit points to 0 or lower incapacitates it but doesn’t always destroy it", generalnie interpretacja, że wampiry będą mogły uciec pod gazową formą nie jest wykluczona.

Po głębszym zastanowieniu jako mistrz i
  • Odpowiedz