Wołam tagi: #grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #grafikawektorowa #digitalart #digitalpainting #rysujzwykopem #art #design /// nie wiem ile tagów można zawołać ///
Sprzedajecie coś na #redbubble albo innych stronach gdzie można sprzedać swoje projekty w formie nadruków na t-shirtach/kubkach/plakatach/naklejkach/itp? Da się na tym pasywnie zarobić? Udało Wam się coś sprzedać? #kiciochpyta


Raczej średnio umiem
Lenalee - Wołam tagi: #grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #grafikawektorowa #digi...

źródło: comment_1668344775lxL5klhTw73aq6gTgh5hg0.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lenalee:
Tak więc na poważnie,

Jak sama zauważyłaś, zarabiają na tym głównie ludzie którzy mają swoich fanów, a nie koniecznie idzie to w parze z poziomem artystycznym, co marketingiem. Na rynku jest bardzo dużo uzdolnionych grafików, a na etsy czy bardziej indywidualnej sprzedaży zarabiają zapewnie nieliczni, no i przede wszystkim, ze swoją marką. Jeżeli myślisz że uda Ci się trafić w niszę, to możesz próbować, ale szanse jak dla mnie
  • Odpowiedz
Film noir? Znacie. Z tej stylistyki garściami czerpie Tarantino i bracia Coen, a nawet komiksowe aranżacje w stylu "Sin City". "Noir to odczucie, nastrój, to gęsta mgła, to brudny i brutalny romantyzm" - pisze Daria Godyń w dobrej rozprawie o genezie i rozwoju tego nurtu w kinie. "Sokół maltański", "Podwójne ubezpieczenie" czy "Bulwar zachodzącego słońca" (muzyka Franz Waxman, przypadek?). Potem, w wersji neo-noir: Hitchcok, ale i Polański ("Chinatown") czy "Łowca androidów" w
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Jak wygląda rynek juniorów obecnie? Faktycznie przesycony? Jak każdy myślę o zmianie pracy bo obecna nie ma perspektyw (międzynarodowy januszex). Już pomijam, że mam 29 lat i nic do stracenia xD Jakaś aspergerowa część mnie zawsze ciągnęła mnie do rzeczy wizualnych, do tworzenia, zwracania uwagę na rzeczy abstrakcyjne, pamięć wzrokowa ale lubię sobie też coś pogrzebać, przeanalizować, wyciągać wnioski, łączyć fakty itd. Stąd po riszerczu wpadła na to, że
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak wygląda rynek juniorów obecnie?...

źródło: comment_1668185646sQ87Aafu4rpGTdU3lck86c.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: rynek juniorski we frontcie to jest tragedia, tym bardziej w obecnych czasach. Niby ofert sporo ale dla midów/seniorów, dla juniorów nie ma prawie w ogóle bo dochodzi problem pracy zdalnej. Mid czy senior sobie zdalnie świetnie poradzą, nie trzeba ich trzymać za rękę a junior potrzebuje sporo więcej uwagi, kosztuje dużo i nie ma pewności co z niego wyrośnie. Ponadto teraz żeby w ogóle załapać się na juniora trzeba
  • Odpowiedz
Robson Square, Vancouver BC - Schody te są często prezentowane jako genialne rozwiązanie ułatwiające osobom na wózkach pokonywanie ich. Tymczasem jak się okazuje, kąt nachylenia rampy jest zbyt duży, by można było komfortowo poruszać się w górę i niestety w dół też. Więcej na ten temat w filmie: https://youtu.be/Yv6izkxhAEA

#architektura #budownictwo #design #ciekawostki
pogop - Robson Square, Vancouver BC - Schody te są często prezentowane jako genialne ...

źródło: comment_1667995720z2NB01hDVu8mt0CZJrinvD.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Określiłbym to jako loft. Nawiązanie do przemysłowego wzornictwa i wykorzystania materiałów, w połączeniu z czernią jak najbardziej pasuje do tego typu designu.
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: brak fizycznych przycisków do podstawowych funkcji jak głośność radia, ustawienia nawiewów i temperatury to koszmar. Mam nadzieję, że moda szybko zatoczy koło i ludzie zechcą powrotu do tych rozwiązań.
Chociaż z drugiej strony naciski producentów są nie bez powodu, projektowanie, produkcja i ogólnie design konsoli środkowej z przyciskami jest drogi i czasochłonny. A tutaj? Zajebiesz tablecik z chin za $300, outsourcing software'u do indii za parę rupii i fajrant.
  • Odpowiedz
Co myślicie o kursie Digital Designer od Design Practice? Generalnie myślałem zakupić, bo kontaktu zero z Figmą a trzeba się jej nauczyć, ale jak zobaczyłem najlepsze prace dotychczasowych uczestników czy portfolio organizatorów to się mocno zastanawiam. Ktoś może brał udział albo wie coś więcej?
#webdesign #uidesign #ui #ux #design #uxdesign #grafika #grafikakomputerowa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UlicznyPoeta: A jakie masz obycie estetyczne itp? Bo nauczyć się narzędzia to jedno, ale pomysł/projekt/look to inna rzecz. Też o tym myślałem, ale odpuściłem. Samo poznanie narzedzia można ogarnać gdzie indziej, poznanie trendów czy nowości w branży - to jest tego masa w necie.

Projekty kursowiczów są ładne, nowoczesne i niewdrażalne dla firm MŚP w Polsce - chyba, że masz masz takich klientów którzy chcą mieć ładne designerskie strony. Bo
  • Odpowiedz
@UlicznyPoeta: myślę ze lepiej i taniej wyjdziesz na projektowaniu dużo i często samemu (i wrzucaniu swoich designow np tutaj na wykop do recenzji) niż takim kursie. Materiałów z obsługi figmy jest mnóstwo - moim zdaniem szkoda za to płacić.
Obczaj sobie Daily UI challenge - popatrz sobie co inni robia w kazdym podeslanym ci temacie i staraj sie stworzyc cos fajnego (jesli nie masz pomyslow to miksuj jakos to co
  • Odpowiedz
Jakie książki polecacie w temacie projektowania stron internetowych i aplikacji? Chcę sobie coś poczytać z zakresu designu, estetycznej kompozycji, kolorów, typo, właściwego używania siatek w projekcie.
Szukam tytułów które omawiają bardziej stronę projektową i są bliższe ui, niż szeroko pojętą tematyka uxa.
(Aktualnie w trakcie czytania pic rel i muszę przyznać ze może jest bardziej nastawiona na doświadczenie użytkownika, to i tak czuje jak z każda stroną zdobywam mnóstwo wiedzy, świetny tytuł)
lukas12x - Jakie książki polecacie w temacie projektowania stron internetowych i apli...

źródło: comment_1665934783Pf0aPLuj5Ej0neLv6R4kxq.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pomożecie rozstrzygnąć spór?
Oto zdjęcia łazienki - tam jest dana półeczka na środki z boku. Czy gdyby dać wyżej drugą taką półkę, a potem całość obudować drzwiami (trzy razy drzwi, ew. sześć razy), białymi, to by to wyglądało ładnie?
Czy wyglądałoby "szkaradnie"?
Pierwsza półka by została z chemia tak jak jest, druga by była nad nią.
Półkę i drzwiczki by zrobił ktoś na zlecenie.
Jest 3cm miejsca na drzwi jakby co.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach