Wpis z mikrobloga

@Thh0: Polecam Minta. W Debianie są problemy z instalacją sterowników własnościowych (przynajmniej były kiedy ostatnio próbowałem), a Fedora to nie wiem, ostatni raz używałem kilkanaście lat temu.
  • Odpowiedz
@uppss: O uszy obiły mi się informacje, że Mint olewa niektóre licencje, może o to mu chodzi. Debian natomiast bardzo restrykcyjnie patrzy na licencje, ba, akceptuje tylko te otwarte i przez to są z nim problemy.
  • Odpowiedz
Może i część zarzutów jest nieaktualna, ale są dostępne lepiej zorganizowane dystrybucje.


@nieublagany_ciezar_chwili: Może i tak. W życiu używałem wielu dystrybucji, jednak mimo wszytko Mint 17 okazał się najbardziej przyjazną - Mint 18 póki co nie jest tak stabilny jak 17. Dla zwykłego użytkownika nie są ważne pobudki ideologiczne tylko łatwość użytkowania - coś za coś. Debiana używałem kilka lat i wtedy co do stabilności nie miał konkurencji, tylko z
  • Odpowiedz
@nieublagany_ciezar_chwili: OpenSuse nie jest nowy. Używałem "100 lat temu" SuSe (i chyba Open SuSe też) - był strasznie ciężki. Komputer był słaby, ale w porównaniu do innych dystrybucji był strasznie ociężały, więc sądzę, że dzisiaj jest podobnie. Używałem prawie wszystkiego, starzeję się już i wybieram łatwe rozwiązania :)
  • Odpowiedz