Wpis z mikrobloga

Miroslawy moje najlepsze pod sloncem, mam kolejny problem.

1. Zlozylem serwer, Xeon E5 2600v3 10C/20T 25M cache, 2x 32GB LRDIMM, RAID10 (MD) i LVM.
2. Zainstalowalem Debian Stable z uzyciem MD dla RAID10 i LVM.
3. Wszystko smiga poprawnie.
4. Zainstalowalem kernel XEN.
5. Wszystko pelza jakby bylo odpalone na kalkulatorze.

iotop nie pokazuje zadnego duzego ruchu, htop nie pokazuje zadnego nadzwyczajnego uzycia RAM badz CPU.

Jakis pomysl?

#sysadmin #linux #debian #xen #vm
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyNerd ouuuuuu.... kto by pomyślał. Aż taka egzotyka ze samemu trzeba kernel kompilowac do tego? Spotkałem się z tym ze nowy centos nie wstaje na starym sprzęcie ale odwrotnie to nie
  • Odpowiedz
@maniac777: Juz usunalem Debiana, staram sie postawic CentOS. 6.8 wstal gdzie 7 nie rusza wcale.

Problem byl/jest dziwny bo po SSH hypervisor dzialal poprawnie jedynie mulil w terminalu. Przytrzymanie entera powodowalo wzrost na wszystkich dostepnych rdzeniach uzycia do 60% a jest 20 watkow.

Dam znac jak sprawy sie maja pod CentOS 7 o ile uda mi sie go postawic.
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: wg mojej wiedzy 6 natywnego wsparcia dla hypervisora xen nie ma i jest to kwestia polityczna (rh inwestuje w kvm). Pewnie mozesz doinstalowac z zewnatrz ale to nie do konca to samo -zwlaszcza w utrzymaniu na dluzsza mete.

Poza tym staram Ci sie pomoc wiec nie upieraj sie ze wszystko ok bo najwyrazniej nie i cos przeoczyles.
  • Odpowiedz
@maniac777: Dzieki. Rozumiem, ze chcesz mi pomoc ale mam juz troche doswiadczenia z systemami unixowymi i z cala pewnoscia nie przeoczylem nic w top :)

CentOS7 wstaje w koncu instalacja, po utworzeniu schematu LVM, zaczyna instalowac i wyrzuca blad. Rece mi opadaja.

Wrocilem do Jessie i na kernelu XEN zauwazylem, ze sypie mi bledy.

[ 15.194464] parport_pc parport_pc.956: Unable to set coherent dma mask: disabling DMA
[ 15.194584] parport_pc parport_pc.888: Unable
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: nie bedziemy sie przechwalac na doswiadczenie bo jeden w pol roku zdobedzie tyle co drugi w 10 lat


Wspolczesna serwerowa plyta glowna z lpt na pokladzie?!

To check:
Aktualizacje uefi (lub bios)?
Aktualizacje firmware kart sieciowych i kontrolera (jezeli jest)?
Logi modulu serwisowego plyty (np via ipmi?)
Zablokowana wirtualizacja w uefi/bios?
  • Odpowiedz
@maniac777:

Racja.

To jest dokladnie ta plyta => https://www.asus.com/uk/Commercial-Servers-Workstations/Z10PAU8/specifications/

UEFI aktualne.
Karty sieciowe to Intele dzialajace Out of box. Nie przypuszczalem, ze tam moglby byc problem. Jutro sprawdze.
Jeszcze nie dotarlem do obslugi modulu serwisowego, dopiero to wszystko wlozylem w bude.
VT i VT-d sa na na ENABLE... zreszta raczej by to mialo wplyw na wydajnosc guestow nie hosta, prawda?

Gdy podlacze sie do hosta przez ssh to wszystko chodzi szybko.
  • Odpowiedz
To jest dokladnie ta plyta


@TypowyNerd: nie widac lpt wiec pewnie blad w detekcji. Sprawdzalbym czego niema lub co budzi watpliwosci w lspci.

Karty sieciowe to Intele dzialajace Out of box.


@TypowyNerd: tym bardziej zainteresuj sie ich firmware.

Jeszcze nie dotarlem do obslugi modulu serwisowego, dopiero to wszystko wlozylem w bude.


@TypowyNerd: to sie zainteresuj do systemu wystawiaja usb, seriale i moga inne porty. Tez sprawdz czy nie ma
  • Odpowiedz