Wpis z mikrobloga

Nie miałem wcześniej doczynienia z linuxem ale kilka dni temu postanowiłem spróbować swoich sił stawiając Debiana na starym PC.

Postępując zgodnie z wszelkimi poradnikami w internecie (instalowałem apache2, php5 itp, wszystko jest) index.html działa, natomiast utworzenie testowego index.php pokazuje błąd 404. Zauważyłem, że wszystkie poradniki odnoszą się do /var/www/ i do tworzenia tam testowych plików .php. Na zagranicznej stronie znalazłem /var/www/html - i tu utworzenie .php i w tedy zadziałało ( ͡º ͜ʖ͡º)

To samo OwnCloud - /var/www/owncloud - nie działa(a tak jest w tutorialach np.), zmieniam na /var/www/html/owncloud - działa. Problem w tym, że po konfiguracji i przejściu dalej znów 404 "The requested URL /owncloud/index.php/post-setup-check was not found on this server."

Można zmienić (gdzie?) w konfiguracji tak aby wrzucenie .php do /var/www działało?

#debian #linux #problem
  • 6
nuxem ale kilka dni temu postanowiłem spróbować swoich sił stawiając Debiana na starym PC.

Postępując zgodnie z wszelkimi poradnikami w internecie (instalowałem apache2, php5 itp, wszystko jest) index.html działa, natomiast utworzenie testowego index.php pokazuje błąd 404. Zauważyłem, że wszystkie por


@Mikseth: Zainstaluj LAMP to powinno rozwiązać za jednym zamachem wszystkie problemy, a jak nie chcesz instalować LAMP to doinstaluj php7.0, są różne ścieżki dostępu dla php5.0 i 7.0 może być też
.html działa, natomiast utworzenie testowego index.php pokazuje błąd 404. Zauważyłem, że wszystkie poradniki odnoszą się do /var/www/ i do tworzenia tam testowych plików .php. Na zagranicznej stronie znalazłem /var/www/html - i tu


@Mikseth: Prawidłowa domyślna ścieżka obecnie w apache to właśnie /var/www/html i tu umieszczasz pliki php