Wpis z mikrobloga

Mam problem, nie mam za bardzo hajsu na sieć gigabitową, tak więc wpadłem na pomysł oby wykorzystać 2 karty sieciowe w każdym z moich serwerów łącząc je szeregowo, niestety przy udostępnianiu internetu pojawiają się takie problemy że jak z pierwszego do drugiego komputera udostępniam sieć to trzeci dostaje ip pierwszego serwera po DHCP, co powoduje brak połączenia.
Jak to rozwiązać?
Wolałbym ardresy stałe, wiem że ping nie będzie jakiś super, ale przepustowość się liczy.
Jestem początkujący, za bardzo nie bawiłem się w konfigurację sieci.
Ps. to ma być w klastrze obliczeniowym.

  • 49
w każdym z moich serwerów łącząc je szeregowo

z pierwszego do drugiego komputera udostępniam sieć to trzeci dostaje ip pierwszego


@majsterV2: tez chce zobaczyć rysunek bo jestem ciekaw
@wytrzzeszcz: @Dolan: W czasach gdy był tylko rs232, to się komputery łączyło szeregowo w sieci lokalnej, czyli że od komputer do komputera itd. szedł sobie kabelek nullmodem.
Obecnie ma wyglądać to podobnie, tylko że z wykorzystaniem sieci gigabitowej po rj45 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@majsterV2: dodatkowo spójrz jak na problem "prześlij z portu A na B" patrzy switch a jak PC będący ruterem
Switchj (czekając na pojawienie się danych) O coś przyszło to już czytam adresy, sprawdzam w tablicach mac i myk poszlo

PC będący ruterem:
Te sytem operacyjny, sprzęt coś chce
Sprzęt jaki sprzęt?
Karta sieciowa mówi że ma dane
Zobaczny za tem... hymmm to wygląda jak coś nie dla mnie, ale zobaczmy tablice
W czasach gdy był tylko rs232, to się komputery łączyło szeregowo w sieci lokalnej,


@majsterV2: najstarszą sieć jaką miałem nieprzyjemność obsługiwać była w topologii pierścienia na koncentryku, o to ci chodzi?

Z resztą nie rozumiem czemu musisz podpinać to szeregowo? dlaczego nie mozesz podpiąć osobno każdego serwera do tego samego switcha? Szybciej i prościej, a tak musisz na każdej maszynie stworzyć switcha z dwóch kart.

nie mam za bardzo hajsu na