czego mam szukać jeśli chcę aby serwer #mysql działał w pamięci (solidny cache lub całkowicie w pamięci - obecnie mam wolne ok 60GB ramu). Ważne jest jednak dla mnie, aby w przypadku nieoczekiwanego restartu (wystąpić może raz na rok, chociaż miałem ponad 3 lata spokoju z takimi rzeczami) baza była zrzucona na dysku (kopie wykonuję raz na godzinę, ale to i tak za rzadko, chciałbym aby był jakiś mirroring czy
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
@Wladyslaw_Jagiello:
1. żeby było w pamięci - innodb pool size na rozmiar bazy + minimum 10% . Kontaktu z dyskiem nie unikniesz, ale będziesz miał solidne wsparcie RAM. Na ramdysku bazy NIE odplaj.
2. Dobrze zrobić sobie RAID 10, który zabezpieczy Cię przed awarią dysku (i solidnie przyśpieszy)
3. Dobrze mieć z boku replikę, która będzie miała aktualne dane praktycznie na bieżąco w przypadku awarii/restartu serwera głównego
4. oprócz dumpów
1. żeby było w pamięci - innodb pool size na rozmiar bazy + minimum 10% . Kontaktu z dyskiem nie unikniesz, ale będziesz miał solidne wsparcie RAM. Na ramdysku bazy NIE odplaj.
2. Dobrze zrobić sobie RAID 10, który zabezpieczy Cię przed awarią dysku (i solidnie przyśpieszy)
3. Dobrze mieć z boku replikę, która będzie miała aktualne dane praktycznie na bieżąco w przypadku awarii/restartu serwera głównego
4. oprócz dumpów
@Wladyslaw_Jagiello: Rozwiązanie proponowane przez RRybak jest poprawne. Pamiętaj że MySQL ma różne pule i cache i spokojnie można na tym polecieć bez trzymania całej bazy w pamięci. Jak mimo wszystko upierasz się by mieć bazę in-memory to taką funkcjonalność posiada storage Engine NDB do MySQL, ale to nie wiem czy nie strzelasz z armaty do wróbla.
- 3
@idct: Nie. Też używam VScode na linuxie i nawet spoko jest. :P
- 3
@Kryspin013: VSCode to dość proste narzędzie w porównaniu z całym VS. Sam w sobie nie ma wsparcia dla debuggowania oraz posiada tylko proste wsparcie dla składni języków. Można z niego natomiast zrobić całkiem przyjazne narzędzie przy pomocy pluginów. Sam mam do niego np. PHP Formatter, który ładnie mi poprawia styl kodu do zgodności z PSR oraz PHP IntelliSense. Generalnie nie ma przeciwwskazań do tego, aby programować w C# przy jego
Mireczki programujące, piszące w LaTeX-u... Mam spory problem korzystając z tego środowiska na debianie. W żaden sposób nie mogę dodać obrazów, ani .jpg, ani .png, .ps czy .pdf. Zainstalowane mam wszystkie potrzebne komponenty pakietu tex-live. Korzystam z edytorów Gummi i Kile. Wcześniej nie miałem tego problemu. Czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać? Zaznaczam, że po kompilacji nie ma żadnych błędów - wyświetla się opis obrazka, można do niego odsłyłać z tekstu,
- 1
@juan-populista-liberalez: masz wyłączoną opcję draft?
@juan-populista-liberalez: minimal not-working example poproszę, to Ci sprawdzę, czy na pewno z plikiem .tex masz wszystko OK. Przypominam też, że żeby wstawiać pliki
.jpg, .png itp., trzeba kompilować bezpośrednio do pdf-a, czyli poleceniami typu pdflatex czy xelatex.Tak na logikę:
Skoro można uruchomić #debian w chroot na #android, to czy można zrobić to odwrotnie mając do czynienia z wersją na x86?
#linux #programowanie #androiddev #pytaniedoeksperta
Skoro można uruchomić #debian w chroot na #android, to czy można zrobić to odwrotnie mając do czynienia z wersją na x86?
#linux #programowanie #androiddev #pytaniedoeksperta
@majsterV2 w temacie emulatorów, gentymotion sprawdzałeś?
- 1
@another_throwaway23: Emalacja mnie nie obchodzi, obchodzi mnie pełny dostęp do sprzętu, by się cieszyć 8 rdzeniami i firepro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 3
Mirki spod tagu #raspberrypi #debian #linux - męczę się od wczoraj aby zrobić proste udostępnianie plików w sambie , ustawiłem w webmin zasoby do udostępniania , utworzyłem nowego użytkownika i przypisałem go do grupy , ustawiłem też kontrolę dostępu ... i podczas montowania dysku w Windows 10 mam nieprawidłowe hasło, no nie potrafię już tego ogarnąć.Nie ma sposobu na łatwiejsze udostępnianie plików, bez haseł logowania i
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Tsumugi: to jest ten rok linuxa ma się rozumieć?
- 0
@majsterV2: Takie ataki to robią boty, fail2ban wystarczy no i jeśli ssh to zmiana portu to raz a dwa logowanie po kluczu.
@WbijBORDO: zadaj od razu pytania
@WbijBORDO: Eli the computer guy - to odcinek o grupach i uprawnieniach, ale polecam całą serię na start
Mirki informatycy :P
Chcę postawić bazę #firebird do użytku w LANie na #raspberrypi.
Jak można przeczytać tu - jest to możliwe:
http://mapopa.blogspot.com.au/2012/11/debian-and-raspberry-pi-love-small-arm.html
Baza niewielka, ~300mb max ma. Pracują na niej dwa, czasem trzy stanowiska robocze (weterynarz here i program do obsługi lecznicy). Czy ktoś zgodziłby się odpłatnie/nieodpłatnie użyczyć mi malinkę, żeby toto postawić, przetestować, zobaczyć czy hula czy nie muli i oddać?
Chcę postawić bazę #firebird do użytku w LANie na #raspberrypi.
Jak można przeczytać tu - jest to możliwe:
http://mapopa.blogspot.com.au/2012/11/debian-and-raspberry-pi-love-small-arm.html
Baza niewielka, ~300mb max ma. Pracują na niej dwa, czasem trzy stanowiska robocze (weterynarz here i program do obsługi lecznicy). Czy ktoś zgodziłby się odpłatnie/nieodpłatnie użyczyć mi malinkę, żeby toto postawić, przetestować, zobaczyć czy hula czy nie muli i oddać?
@GregPelka nie przeczytałem tego:)
- 0
@birus: Takie uroki małego biznesu. Od niedawna tu pracuję, to jako pierwszy zacząłem back-up bazy robić :D
Generalnie myślę, że większość małych biznesów, w tym gabinetów wet nie zabezpiecza danych.
Właśnie stąd pomysł, żeby postawić to ona odrębny sprzęcie, pod kontrolą linuxa.
Generalnie myślę, że większość małych biznesów, w tym gabinetów wet nie zabezpiecza danych.
Właśnie stąd pomysł, żeby postawić to ona odrębny sprzęcie, pod kontrolą linuxa.
- 1
- 1
- 1
- 1
Mam dodany telefon (bluetooth) na komputerze z #debian
Działam pod #gnome
Wysyłam plik z telefonu, pokazuje się ikonka bluetooth w debianie obok zegarka, po czym znika a telefon komunikuje błąd połączenia.
Wysyłam z PC plik na telefon - wszystko ok.
Od tej chwili (do wyłączenia PC i ponownego uruchomienia) mogę wysłać z telefonu na PC pliki.
Co to się dzieje?
Działam pod #gnome
Wysyłam plik z telefonu, pokazuje się ikonka bluetooth w debianie obok zegarka, po czym znika a telefon komunikuje błąd połączenia.
Wysyłam z PC plik na telefon - wszystko ok.
Od tej chwili (do wyłączenia PC i ponownego uruchomienia) mogę wysłać z telefonu na PC pliki.
Co to się dzieje?
- 1
@defoxe: KDE Connect to coś lepszego :P W sensie ma dodatkowe opcje jak alarm gdy położysz gdzieś telefon i różne takie
@defoxe: w sumie mógłbyś się przesiąść na kde. Ma prawie wszystkie funkcje z gnome + więcej. No i nie sypie się jak pierwsze wersje. Jak się uprzesz to zrobisz taki sam wygląd i animacje.
Chciałem odpalić #virtualbox po #ssh, ale takim błędem mi wypluło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kod wyniku (RC) wywołanej funkcji:
NSBASESTREAMWOULDBLOCK (0x80470007)
#linux #wirtualizacja #sysadmin #debian #pytaniedoeksperta
Kod wyniku (RC) wywołanej funkcji:
NSBASESTREAMWOULDBLOCK (0x80470007)
#linux #wirtualizacja #sysadmin #debian #pytaniedoeksperta
Wiem, że pod Linuksem z tym kiepsko ale potrzebuje jakiegoś prostego programu do cięcia video i zrobienia jakiejś banalnej animacji. Instalować Windowsa czy jednak się coś znajdzie?
#linux #debian #grafikakomputerowa #opensource
#linux #debian #grafikakomputerowa #opensource
@FunkyFresh: kdenlive
@interface: używałem. Tzn. ciąć się da, ale nie da się tego zrobić dokładnie, albo ja nie potrafię go obsłużyć.
- 0
@EstradaOrNada: A po co na nowego? ;) Mozna sobie pociagnac sam kernel z nowszego (+ zaleznosci) i smiga. Mam tak Jessie + kernele z Stretch i zero problemow od dawna.
Co do PHP7 - wzrost wydajnosci z tego co wielu gigantow pisało jest duzy. W robocie lada dzien bedziemy tez na PHP7 przelaczac produkcje - poki co tylko QA jest na tym i czekaja az bede mial chwile na zrobienie
Co do PHP7 - wzrost wydajnosci z tego co wielu gigantow pisało jest duzy. W robocie lada dzien bedziemy tez na PHP7 przelaczac produkcje - poki co tylko QA jest na tym i czekaja az bede mial chwile na zrobienie
- 0
@krzyzakp: mam jeden router na którym muszę zrobić update - pomyślałem, że poczekam na debioan 9 i za jednym zamachem wrzuce mu najnowsze jajo z kernel.org + ixgbe i dist-upgrade. Nie zamierzam używać kernela z paczki bo muszę w nim sam kilka rzeczy poprzestawiać
Mam kartę AMD FirePro V4800, przyznam że fajnie siedzi w tych rackowych serwerach i #debian nonfree z jądrem 3.17 fajnie ją wykrył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Temperatura pracy to 45C, przy pełnym obciążeniu!
#amd #pcmasterrace #servermasterrace #serwery #linux #grafikakomputerowa
Temperatura pracy to 45C, przy pełnym obciążeniu!
#amd #pcmasterrace #servermasterrace #serwery #linux #grafikakomputerowa
- 1
#informatyka #apache #linux #debian
Chcę uruchomić SSL na Apache.
Brak domeny, sieć lokalna, certyfikat chcę wygenerować sam dla siebie.
Serwer ma jeden adres IP w VPN i jeden w sieci lokalnej.
Działam
Chcę uruchomić SSL na Apache.
Brak domeny, sieć lokalna, certyfikat chcę wygenerować sam dla siebie.
Serwer ma jeden adres IP w VPN i jeden w sieci lokalnej.
Działam






















Czy mogę zaszyfrować już istniejące partycje ( chociaż /home/ ) bez utraty danych na nich zawartych? :-)
Ktoś coś? I czym się teraz szyfruje, tak szybko i wygodnie, po tych wszystkich aferach?
Odczuję różnicę w szybkości działania komputra?
Niby ubuntu ale efekt powinien być ten sam ;-)