Mirki, znacie jakąś fajną alternatywę dla #ngrok? Chodzi mi o jakiś localhost tunnel na wzór tego. Najlepiej, żeby była opcja podpięcia własnej domeny do konta. Wiem, że ngrok coś takiego oferuje, ale w płatnym planie. Ważny dla mnie byłby też support pod #debian

ew. czy mając VPSa mogę postawić sobie taki tunel? chciałbym wyrzucić w świat trochę portów od siebie, ale mam prywatne IP i nie mam
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam #pytanie do Mirków ogarniających #linux, a w szczególności #debian. Postanowiłem na starym laptopie zainstalowlować #openmediavault (który jest zmodyfikowanym Debianem bez środowiska graficznego z dodatkowym oprogramowaniem), ale nie mam pojęcia jak skonfigurować wygaszacz ekranu. Czy któryś z Mirków zna sposób, w jaki można to zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź. ;)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dev-null: jak potrzebujesz tylko do blokady ekranu to zainteresuj się programem screen jeśli nie to sam monitor powinien się wyłączyć po jakimś czasie, chyba można to gdzieś ustawić
  • Odpowiedz
Instaluje debiana testing na nowym dysku już 4 raz... Instalacja przebiega pomyślnie, wszystko działa oprócz jednej rzeczy. Po instalacji i wyjęciu pena debian dodaje mi urządzenia z nazwą: "Debian testing amd64". Niby pierdoła, a drażni.
Wcześniej miałem wyświetlone partycje z poprawnymi nazwami. Układ partycji jest taki:
sda1 - / podstawowa
sda 5 - swap logiczna
sda 6 - /home logiczna

/dev/sda1
skinek - Instaluje debiana testing na nowym dysku już 4 raz... Instalacja przebiega p...

źródło: comment_Xji7dx39BYeEc3fsSmInD0L13iLjnRwL.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ile dać dysku w windowsie dla #linux #debian i czy da radę zrobić żeby oba systemy miały dostęp do dwóch dysków? nigdy nie robiłem dualboota pozdro
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pan_hrabia: Jeśli tak to mea cupla

nawet na polskiej wiki jest:

sterowniki systemów plików - tworzą abstrakcję nad sterownikami dysków, pozwalają na wygodny dostęp do danych bez znajomości sposobu ich zapisu.


I właśnie nie wiem jak teraz ale kiedyś chyba ext2fsd miał duże problemy na nowych systemach.
  • Odpowiedz
no dobra, #walentynki2017 - ja w #serwerowni i robię aktualizację #linux #debian 7 do 8... ciekawe co się wywali... chociaż na wirtualce poszło bez większych problemów (trochę konfiguracji muszę zmienić w #apache bo 22 -> 24)
To serwer na #produkcja - więc stres masakryczny

2x backup (niezależne) wykonane, więc w razie czego mam jakieś szanse uratować...
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak w #linux, dystrybucjach #debian ustawić autostart programu/skryptu z terminala? Szukam po googlach, ale nic nie działa.. Chyba, że jestem taki lewy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kiboq: Od Debian 7 w gore => Poczytaj o systemd.

Jesli nie masz daemona to mozesz go latwo utworzyc i wtedy systemctl enable ***

@RRybak

Co w debianie jest upierdliwego? imo jedna z najbardziej ogarnietych dystrybucji.
  • Odpowiedz
#linux #debian
Jaką kartę muzyczną kupić na USB, właściwie 8kart muzycznych do których będzie podpiętych 8 "mikrofonów" w taki sposób aby przez net nadawać 8stacji radiowych? Które tanie karty bez problemu zadziałają?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wladyslaw_Jagiello: Pomyślał bym o tym tylko jeżeli w 8 jest coś co np. było by Ci potrzebne, ułatwiało by pracę, usprawniało działanie czegoś co kuleje itd.

Ja zawsze lubiłem mieć wszystko zaktualizowane do czasu aż stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Windowsa 10
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chcę sobie sprawdzić najnowszy Nautilus 3.22 na Linuksie Mint Cinnamon.
W repo jest jakaś starsza wersja, nie potrafię znaleźć repo z najnowszą wersją ani pliku deb.
Skąd da się pobrać Nautilus 3.22 na Linuksie Mint Cinnamon?
#linux #ubuntu #debian #gnome
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@qnebra: Miałem coś chyba 3.16/3.18 max. Ale usunąłem jak próbowałem zainstalować z jakiejś paczki niby nowszą wersję ale się nie chciało instalować.
  • Odpowiedz
#informatyka #vps #linux #ssh #gnome #kde #debian
Witam. Pomóżcie mireczki. Po postawieniu Debiana na jakimś VPS chciałbym obsługiwać kilka okien terminala przez klienta ssh jednocześnie. Czy do tego celu muszę instalować Gnome lub KDE, które jak wiadomo obciążą mocno maszynę czy istnieją jakieś sprawdzone okrojone wersje interfejsu graficznego lub klient ssh, który obsługuję wiele okien. Pozdrawiam
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elirath: Nie, nic z tych rzeczy. :( Najbliżej jest w moim przypadku /usr/share/doc/chromium/changelog.Debian.gz, ale to nie jest dokładnie to co wyskoczyło przy aktualizacji. Była tam jakaś porada, którą niepotrzebnie zignorowałem.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki,

mam do przeprowadzenia aktualizację platformy e-commerce, a co za tym idzie również PHP na jednym z serwerów produkcyjnych w firmie. Z racji, że moje doświadczenie w administrowaniu jest znikome zamierzam odwzorować środowisko na serwerze testowym. Potrzebuję go na myślę nie dłużej niż 2 miesiące, czy możecie polecić możliwie jak najtańszy VPS (chyba się nada) na Debian 7 z DirectAdminem? Nie przewiduję żadnego ruchu na tym środowisku.


#serwery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Planuję sobie zbudować maszynę wirtualną typowo dla #programowanie. Poszukuję jakiegoś sprawdzonego w tym zastosowaniu systemu. Z racji tego, że siedzę w Javie i webie na myśl przychodzi jakaś dystrybucja #linux ze względu na łatwość postawienia chociażby serwera. Co jest wartego uwagi? #elementaryos, #manjaro, czy może najzwyklejszy #debian?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#strimi po takim czasie przygotowań spodziewałem się czegoś stabilniejszego, bardziej jest to niestabilne niż eksperymentalny #debian sid ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CO TU SIĘ ZNOWU O--------A tak samo jak na ubuntu tym razem na debian'ie znowu mi w pewnym momencie podczas przeglądania internetu zawiesza mi komputer i zachowuje się jak magnetofon z zaciętą płytą. Myślałem ,że to przez to ,że używałem ubuntu wiem że ten system nie jest za bardzo stabilny ale na debianie, nie sprawdzałem jeszcze na windzie. Co może być tego przyczyną???? na serio jestem w-------y

#pytaniedoeksperta #debian
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w pewnym momencie podczas przeglądania internetu zawiesza mi komputer i zachowuje się jak magnetofon z zaciętą płytą


@jemcoll: zamiast szczekać na system sprawdź dysk twardy, bo podejrzewam że jest zajechany jak knaga po zobaczeniu Sashy Grey.
  • Odpowiedz