Mam #pytanie do Mirków ogarniających #linux, a w szczególności #debian. Postanowiłem na starym laptopie zainstalowlować #openmediavault (który jest zmodyfikowanym Debianem bez środowiska graficznego z dodatkowym oprogramowaniem), ale nie mam pojęcia jak skonfigurować wygaszacz ekranu. Czy któryś z Mirków zna sposób, w jaki można to zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź. ;)
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Instaluje debiana testing na nowym dysku już 4 raz... Instalacja przebiega pomyślnie, wszystko działa oprócz jednej rzeczy. Po instalacji i wyjęciu pena debian dodaje mi urządzenia z nazwą: "Debian testing amd64". Niby pierdoła, a drażni.
Wcześniej miałem wyświetlone partycje z poprawnymi nazwami. Układ partycji jest taki:
sda1 - / podstawowa
sda 5 - swap logiczna
sda 6 - /home logiczna
/dev/sda1
Wcześniej miałem wyświetlone partycje z poprawnymi nazwami. Układ partycji jest taki:
sda1 - / podstawowa
sda 5 - swap logiczna
sda 6 - /home logiczna
/dev/sda1
źródło: comment_Xji7dx39BYeEc3fsSmInD0L13iLjnRwL.jpg
Pobierz- 2
@pyrpl
1. Linux mieści się spokojnie na 10-20GB ( np malinie starczą 4)
2. Linux widzi partycję windowsowa
1. Linux mieści się spokojnie na 10-20GB ( np malinie starczą 4)
2. Linux widzi partycję windowsowa
@pan_hrabia: Jeśli tak to mea cupla
nawet na polskiej wiki jest:
I właśnie nie wiem jak teraz ale kiedyś chyba ext2fsd miał duże problemy na nowych systemach.
nawet na polskiej wiki jest:
sterowniki systemów plików - tworzą abstrakcję nad sterownikami dysków, pozwalają na wygodny dostęp do danych bez znajomości sposobu ich zapisu.
I właśnie nie wiem jak teraz ale kiedyś chyba ext2fsd miał duże problemy na nowych systemach.
Czy układ graficzny S3 wystarczy aby ogarnąć kartę telewizji satelitarnej na #debian 8.5.0, czy lepiej dać #nvidia Riva TNT2?
Sprzęt ma cpu PentiumIII@700mhz i 512mb ram 133mhz.
#komputery #linux #pytaniedoeksperta
Sprzęt ma cpu PentiumIII@700mhz i 512mb ram 133mhz.
#komputery #linux #pytaniedoeksperta
no dobra, #walentynki2017 - ja w #serwerowni i robię aktualizację #linux #debian 7 do 8... ciekawe co się wywali... chociaż na wirtualce poszło bez większych problemów (trochę konfiguracji muszę zmienić w #apache bo 22 -> 24)
To serwer na #produkcja - więc stres masakryczny
2x backup (niezależne) wykonane, więc w razie czego mam jakieś szanse uratować...
To serwer na #produkcja - więc stres masakryczny
2x backup (niezależne) wykonane, więc w razie czego mam jakieś szanse uratować...
@Wladyslaw_Jagiello łe luz, ja musze kilka serwerów z FreeBSD 7.2 i 8.2 na jakieś min 10.3 upgradnac.
- 2
- 1
@kiboq: man /etc/init.d/
bo ja nie wiem i upewnij się czy nie masz systemd
bo ja nie wiem i upewnij się czy nie masz systemd
Dlaczego qemu-launcher nie chce odpalić mi maszyny wirtualnej?
#wirtualizacja #sysdmin #linux #pytaniedoeksperta #debian
#wirtualizacja #sysdmin #linux #pytaniedoeksperta #debian
cat plik\ ze\ spacjo
cat "daa ad sada dasdsad sa"
cat "daa ad sada dasdsad sa"
- 0
@i_love_poland: skoro nagrywa ok to bez przekąsu życzę powodzenia w postawieniu takiego setupu
Kup u Chinczyka cokolwiek USB PlugAndPlay. Takie wynalazki za 5-10zl dzialaly na wszystkich systemach jak sprawdalem jakies 5lat temu.
- 1
@daaniel121: Tak, miałem podobny problem w zeszłym tygodniu, na kilku komputerach. Przyczyny nie znalazłem, rebootowałem do skutku.
- 0
@a231: thx
W związku z rebootem który nastąpił, zastanawiam się czy warto robić aktualizację #debian 7.11 do 8.x ? jest to #servermasterrace #linux #produkcja - ma być stabilnie.
@Wladyslaw_Jagiello: Pomyślał bym o tym tylko jeżeli w 8 jest coś co np. było by Ci potrzebne, ułatwiało by pracę, usprawniało działanie czegoś co kuleje itd.
Ja zawsze lubiłem mieć wszystko zaktualizowane do czasu aż stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Windowsa 10
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja zawsze lubiłem mieć wszystko zaktualizowane do czasu aż stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Windowsa 10
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wladyslaw_Jagiello maintenance, snapshoot, update, test ew revert
- 3
#informatyka #vps #linux #ssh #gnome #kde #debian
Witam. Pomóżcie mireczki. Po postawieniu Debiana na jakimś VPS chciałbym obsługiwać kilka okien terminala przez klienta ssh jednocześnie. Czy do tego celu muszę instalować Gnome lub KDE, które jak wiadomo obciążą mocno maszynę czy istnieją jakieś sprawdzone okrojone wersje interfejsu graficznego lub klient ssh, który obsługuję wiele okien. Pozdrawiam
Witam. Pomóżcie mireczki. Po postawieniu Debiana na jakimś VPS chciałbym obsługiwać kilka okien terminala przez klienta ssh jednocześnie. Czy do tego celu muszę instalować Gnome lub KDE, które jak wiadomo obciążą mocno maszynę czy istnieją jakieś sprawdzone okrojone wersje interfejsu graficznego lub klient ssh, który obsługuję wiele okien. Pozdrawiam
@pabloAntonio sam xserver możesz puścić nawet przez ssh
- 2
@pabloAntonio: Tak nawiasem, wystarczy wpisać:
startx firefox
I już mamy samego firefoxa, nie potrzeba środowiska typu gnome/kde, wystarczy sam X11
startx firefox
I już mamy samego firefoxa, nie potrzeba środowiska typu gnome/kde, wystarczy sam X11
Cześć Mirki,
mam do przeprowadzenia aktualizację platformy e-commerce, a co za tym idzie również PHP na jednym z serwerów produkcyjnych w firmie. Z racji, że moje doświadczenie w administrowaniu jest znikome zamierzam odwzorować środowisko na serwerze testowym. Potrzebuję go na myślę nie dłużej niż 2 miesiące, czy możecie polecić możliwie jak najtańszy VPS (chyba się nada) na Debian 7 z DirectAdminem? Nie przewiduję żadnego ruchu na tym środowisku.
#serwery
mam do przeprowadzenia aktualizację platformy e-commerce, a co za tym idzie również PHP na jednym z serwerów produkcyjnych w firmie. Z racji, że moje doświadczenie w administrowaniu jest znikome zamierzam odwzorować środowisko na serwerze testowym. Potrzebuję go na myślę nie dłużej niż 2 miesiące, czy możecie polecić możliwie jak najtańszy VPS (chyba się nada) na Debian 7 z DirectAdminem? Nie przewiduję żadnego ruchu na tym środowisku.
#serwery
@rzezimieszek_: Z DA jak ktoś oferuje to ze 100 zł miesięcznie.
- 2
Planuję sobie zbudować maszynę wirtualną typowo dla #programowanie. Poszukuję jakiegoś sprawdzonego w tym zastosowaniu systemu. Z racji tego, że siedzę w Javie i webie na myśl przychodzi jakaś dystrybucja #linux ze względu na łatwość postawienia chociażby serwera. Co jest wartego uwagi? #elementaryos, #manjaro, czy może najzwyklejszy #debian?
Dla mnie mint i centos dla odmiany. Po prostu lubię te dystrybucje.
- 3
@wywu: Java i web :D to jak Star+tor wyścigowy ;)
- 1
CO TU SIĘ ZNOWU O--------A tak samo jak na ubuntu tym razem na debian'ie znowu mi w pewnym momencie podczas przeglądania internetu zawiesza mi komputer i zachowuje się jak magnetofon z zaciętą płytą. Myślałem ,że to przez to ,że używałem ubuntu wiem że ten system nie jest za bardzo stabilny ale na debianie, nie sprawdzałem jeszcze na windzie. Co może być tego przyczyną???? na serio jestem w-------y
#pytaniedoeksperta #debian
#pytaniedoeksperta #debian
- 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
w pewnym momencie podczas przeglądania internetu zawiesza mi komputer i zachowuje się jak magnetofon z zaciętą płytą
@jemcoll: zamiast szczekać na system sprawdź dysk twardy, bo podejrzewam że jest zajechany jak knaga po zobaczeniu Sashy Grey.



























ew. czy mając VPSa mogę postawić sobie taki tunel? chciałbym wyrzucić w świat trochę portów od siebie, ale mam prywatne IP i nie mam