#programowanie #perl
Tak jest ze mnie debil jeżeli chodzi o programowanie. Jak w ciągu roku zrobię jakiś mały skrypt na potrzebę chwili to i tak jest dobrze.

Ale potrzebuję małej pomocy.

Ogólnie chodzi o pakiet gammu-sms w #debian zrobiłem sobie zarządzalny skrypt aby móc sterować serwerem za pomocą SMS. Aktualnie skrypt używa tablicy "shift" (wydawało by się że będzie najprościej) i wyciągam z gammu-smsd zmienne:
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@munitalp: Pokaż kod który masz i pokaż jakiś przykładowy output(lub kilka) z gammu-smsd, które chcesz obsłużyć.

Raczej bez tego ciężko będzie coś wykombinować bo np gammu-smsd nie chce mi się konfigurować, nie wiem czy tam kartę sim trzeba mieć w kompie, jakiś modem może, itp :)
  • Odpowiedz
@deadIift: Jak aplikacja chodzi poprawnie to git. Natomiast flatpaki i snapy gorzej się integrują z systemem. Skórki potrafią źle działać na nich, albo pobierając coś w Firefox może się okazać, że chcąc odpalic w aplikacji z tych źródeł - nie będzie ich na liście.
  • Odpowiedz
Skompilowałem wcześniej libevent ale kompilacja Transmisson wywal mi taki błąd przy kompilacji .

`
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking how to create a pax tar archive... gnutar
checking build system type... armv7l-unknown-linux-gnueabihf
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamikazee: Jeśli nie ma takiej opcji dostępnej w aplikacji to może dać się po pobraniu przenosić pliki ręcznie lub skryptem, a w ich miejsce dodawać dowiązania symboliczne. W ten sposób nie będziemy zajmować miejsca w lokalizacji, do której pliki są pobierane (jeśli na tym Nam zależy), rutorrent powinien je dalej tam "widzieć", a pliki będą zlokalizowane w docelowej lokalizacji ich "składowania".
  • Odpowiedz
#linux #debian #debian8 zainstalowalem z ciekawosci Newerwintera z GOG ale po kliknieciu w ikone nic sie nie dzieje, ktos ma pomysł dalaczego tak jest, jestem zielony z linuxa ;P
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak kogoś interesuje to powstało DUR - odpowiednik AUR dla Debiana. Pakietów bardzo mało (na razie 25), ale wystartowało wczoraj. Ale w AUR też ich nie ma wiele, bo 70k (a wydaje się jakby było od cholery).

Też dla Debiana jest wiele repozytoriów "gotowych", więc DUR nie musi być wcale olbrzymi. No i wiele aplikacji przechodzi do Debiana, a nie zawsze aplikacje muszą być najnowsze.

https://dur.hunterwittenborn.com/

#linux #debian
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@najpierw_robic_potem_myslec: Moim zdaniem odpowiedź brzmi: To zależy. Oba rozwiązania mają wady :P
1) Oczywiście twórca musi dostarczyć paczkę.
2) Zawsze tego typu rozwiązania wydają się mieć średnią kompatybilność z systemem
3) Chociaż jak ktoś noob to jak znalazł :P
4) AUR ma parę zalet, bo możesz instalować aplikacje, które wymagają roota. Tylko snap to umożliwia, Flatpak nie
5) Snap zależy od Canonical ...
  • Odpowiedz
Próbuję zainstalować Syntax::Keyword::Try, ale się nie da i nie mam pojęcia czemu.
Perl 5, Debian 9

Log:

cpan[1]> install Syntax::Keyword::Try
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Próbuję skonfigurować amule aby sam startował jak się wysypie poniżej
plik systemd startujący aMule

# Automatically generated by systemd-sysv-generator

[Unit]
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maybe: dzięki za pomoc mialem już tego dość ustawiłem skrypt w cronie który sprawdza co minutę czy amule działa jak nie to odpala go
  • Odpowiedz
1. nie mam gcc ani make, jak próbuje ich użyć to dostaje "command not found"
2. instaluje build essential: "apt install build-essential"
3. teraz moge używać gcc make i kilka innych
4. próbuje usunac build essential : "apt remove --purge build-essential"
5. ciągle moge używać gcc oraz make,

dlaczego?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo gcc instaluje się jako zależność do build essential? Jak odinstalujesz build essential to gcc się nie odinstalowuje. Purge chyba nie do tego służy
  • Odpowiedz
Cześć. Może ktoś z was będzie mi w stanie pomóc.
Mam problem z podegraniem certów wystawioncych przez zaufanego wystawcę w FreeIPA.
Cert był generowany na certyfikatyssl.pl.
CSR'a i klucz wygenerowałem sobie sam i na jego podstawie był wystawiany cert.
Otóż przy próbie instalowania ręcznie certa z kluczem dostaję komunikat:
CA certificate CN=Certum CA,O=Unizeto Sp. z o.o.,C=PL in /root/file/certs/fullchain.crt, /root/file/certs/server.key is not valid: missing subject key identifier extension
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sq4ind: Jest dokładnie to samo jak próbuje zainstalować informację o CA z chain'a.

[root@ipa4 certs]# ipa-cacert-manage install chain.crt
Installing CA certificate, please wait
Verified CN=Certum Domain Validation CA SHA2,OU=Certum Certification Authority,O=Unizeto Technologies S.A.,C=PL
Verified CN=Certum Trusted Network CA,OU=Certum Certification Authority,O=Unizeto
  • Odpowiedz
#debian #linux #vps

Kurła... od kilku godzin próbuję rozwiązać problem nie uruchamiającego się skryptu na serwerze.. Okazało się, że nie ma miejsca na dysku (WTF).. więc szukanie.. Winnym okazał się zapomniany serwer TeamSpeak pozostawiony sam sobie po graniu ze szwagrem... Folder logs ma z milion plików (°° Nie mogę tego nawet usunąć po ludzku (ʘ
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pieroszkowy: u mnie zawiesza się ostatnio tez kilka razy dziennie, ale tylko na ekranie laptopa. Jak mam go na ekranie zewnętrznego monitora, to jest ok... Eeee
Manjaro KDE
  • Odpowiedz
Linuksowe Mireczki, potrzebny potężny linuksiarz do pomocy.

Kolega @B0SAK jest dzbanem i nie potrafi zainstalować żadnej dystrybucji tego systemu. Jest ogólnie trochę upośledzony, ale czasem coś do niego dotrze. Nie wiem co on tam nakombinował, ale za każdym razem dostaje błąd widoczny na screenie - czy ktoś jest w stanie doradzić jakie kroki powinien podjąć (oprócz instalacji Windowsa) żeby to ogarnąć?

Ma do tego jakiś słaby komputer typu BIUROWY MOCNY za
Komorn1k - Linuksowe Mireczki, potrzebny potężny linuksiarz do pomocy.

Kolega @B0S...

źródło: comment_1623706671OPc6hGIYFV5JX4w7Wo6lwZ.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koralowiecc dla mnie puppy Linux jest całkowicie nieużywalny, dziwne metody instalacji, interfejs jak z innej epoki.

Już łatwiej mi było z tinycore choć to dla hardkorowców.

Zależy do czego potrzebujesz ale antix to dobry kompromis. Ewentualnie alpine może być ciekawym pomysłem choć nie wszystko da się tam zainstalować.
  • Odpowiedz