Jak w lightpd udostęnić jeden katalog z podkatalogami do pobierania?
katalog który chcę udostępnić jest poza katalogiem strony www.
#linux #debian
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam 2 katalogi z backupami. potrzebuje uzyskać listę plików(najlepiej katalog że zmienionymi/nowymi plikami,) które się różnią (ignorując datę plikow) pomiędzy tymi katalogami.
Jak to zrobić w linuxie Debian Buster?
#linux #debian
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #debian #kiciochpyta #internet #komputery #networking
Mireczki pomocy, kończą mi się pomysły.
Ustawiłem sobie statyczny adres na wifi, ale wygląda na to, że system nie dodaje mi sam route. Efekt jest taki, że po restarcie systemu muszę zrobić

ifdown wlan0; ifup wlan0
/etc/init.d/networking restart
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra poddaje się. Potrzebuje waszej pomocy.
Mam chęć zagrać online z kolegami w #starcraft wersja remasterred.

Zainstalowałem sobie na #debian #lutris i na single player gra hula az miło.

Niestety jak chce sie połączyć z #battlenet to mam taki obrazek nonstop i nic sie nie zmienia. Bnjour się skonfigurował.
inny_89 - Dobra poddaje się. Potrzebuje waszej pomocy. 
Mam chęć zagrać online z kol...

źródło: comment_16185010257CXgwNDFVY9A5bn2F3LRFl.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hawat: a potem trzeba będzie skleić narodowego linuxa bez ideologii lpg, ale pod patronatem wiadomo kogo i cyrk się powtórzy (tak se żartuje). Temat dość frustrujący, cóż.
  • Odpowiedz
Pytanie o qbitTorrent na Debianie (Buster)
https://packages.debian.org/search?keywords=qbittorrent

Mam wersje 4.1.5.1. Wszystko działa dobrze, ale brakuje kilku funkcjonalności z nowszej wersji (np. RSS).
Czy jest możliwość zainstalować nowszą 4.2.5 albo 4.3.x ewentualnie później przywrócić poprzednią i/lub jak zrobić ewentualny backup, aby nie wyleciala lista torrentów i ustawienia?
Tzn. domyślam się, że mogę to ręcznie ściągnąć zrobić builda itp. (ale wtedy chyba to samo dotyczy wszystkich zależnośći) ale może da się podmienić coś w
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@obieq: backport to wzięcie gotowych debów z wyższej wersji debiana.

Jak nie chcesz się cackać i chcesz qtbt to weź sobie jakiś flatpak albo appimage i zrób backup configów bo nikt ci nie zagwarantuje, że możesz wrócić pootem z configiem z nowszej wersji do starszej wersji.

(widzialem, ze czesto mozna pobrac z githuba i pozniej zrobic mk


@obieq: to jest kompilacja ze źródeł. Distra w repo mają własne
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

można to w ustawianiach przeglądarki zmienić (tak jak w firefoxie)


@WaTux: można ale u mnie jest komunikat, że używa ustawień systemowych i dziękuję... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Miraski spod #iot #informatyka i #automatyka.
Dorosłem do tego, żeby część czasu przeznaczyć na automatyzację w domu, na razie zaczynam od monitoringu, czyli termometry i higrometry (jedynej słusznej xiaomilepsze) spięte z ESP32 bo BLE. Z tym, że mam pewien dylemat a im dłużej czytam tym głupszy jestem.
Maszynka na jakiej to będę stawiał to Terminal Dell Wyse Z90D7 Zx0 AMD G-T56N.
Co jako system? #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopek_n: Ja bym szedł w ESPHome + HomeAssistanta.
Co do distro to chyba Debian jest jedynym oficjalnie wspieranym distro przez supervisora. Na innych też się da postawić bez większych problemów, ale potem np przy aktualizacjach trzeba odrobinę kombinować.
  • Odpowiedz
@VintageRock: wez to co potem odpalisz w chmurze. Ja wszystkie dockery mam w digital ocean na ububtu wiec desktop też na ubuntu (kubuntu)
Z Centos ostatnio za mocno zamieszali a to chyba dwa nejczesciej wybierane dystrybucje w chmurze..
  • Odpowiedz
Siema mirasy :D

Zainstalowałem sobie debiana w windows10 przez wsl i mam pytanie, jak mam odpalić środowisko graficzne ?
Mam zainstalowanego GWSL, VcSrv i serwer x.org na debianie i po wpisaniu w terminal startx nie odpala się graficzny interfejs. Zainstalowane GUI to LXDE

#debian #linux #windows10 #wsl #wsl2 lxde #xorg
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma ktoś może gtx 1060 i używa #debian ? Komp stacjonarny, 1060 to jedyna karta graficzna. Działa od strzała po instalacji sterowników czy trzeba coś konfigurować dodatkowo? Jak granie na steam w takiej konfiguracji? Wołam #linux może ktoś kiedyś używał.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mireczki, jest super. :D Zaktualizowałem sobie Debiana, co za tym idzie kernel z 4.19 do 5.10. Ku mojemu zdziwieniu laptop nagle zaczął praktycznie dwa razy dłużej działać działać na baterii, skoczyło z ponad pięciu do prawie 10 godzin przy przeglądaniu internetu! Przy okazji jest też jakieś 5 stopni chłodniejszy. ThinkPad 490s jakby co.

Wie ktoś może czy to są jakieś ogóle zmiany na lepsze w zarządzaniu energią w Linuksie od ostatniego LTS-a
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CamelCase: zawsze są plusy podnoszenia kernela na wydajności nowych maszyn. Utrzymanie branchy stable oznacza, że nie dodaje się wsparcie dla nowego sprzętu tylko bugfixy. Prawdopodobnie wina brakujących sterowników.
  • Odpowiedz
@CamelCase: Nie wiem czy w zarzadzaniu energia, ale masz chocby nowsze libc i cala reszte, a co za tym idzie nowe funkcje, wiec zakladam ze tez pojdzie do przodu z czasem pracy na baterii.
  • Odpowiedz