Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
#linux #debian #kiciochpyta #internet #komputery #networking
Mireczki pomocy, kończą mi się pomysły.
Ustawiłem sobie statyczny adres na wifi, ale wygląda na to, że system nie dodaje mi sam route. Efekt jest taki, że po restarcie systemu muszę zrobić
Mireczki pomocy, kończą mi się pomysły.
Ustawiłem sobie statyczny adres na wifi, ale wygląda na to, że system nie dodaje mi sam route. Efekt jest taki, że po restarcie systemu muszę zrobić
ifdown wlan0; ifup wlan0/etc/init.d/networking restartCześć Mirki i Mirabelki!
Szukam pomocy w konfiguracji #raspberrypi #linux #debian Nie umiem skonfigurować czystego systemu a dokładniej nie umiem wyłączyć wygaszacza ekranu - po około 10 czy 15 minutach bezruchu cały ekran robi się czarny. Ruszenie myszką przywraca widok. Jak to wyłączyć?
Szukam pomocy w konfiguracji #raspberrypi #linux #debian Nie umiem skonfigurować czystego systemu a dokładniej nie umiem wyłączyć wygaszacza ekranu - po około 10 czy 15 minutach bezruchu cały ekran robi się czarny. Ruszenie myszką przywraca widok. Jak to wyłączyć?
- 0
Tak, widziałem - umiem w google. Tylko jestem wieloletnim łindołsiarzem który nie umie w linux a tym bardziej w jakieś skrypty i inne głupoty. Potrzebuje gotowego rozwiązania którego nigdzie nie ma :<
- 1
Dobra poddaje się. Potrzebuje waszej pomocy.
Mam chęć zagrać online z kolegami w #starcraft wersja remasterred.
Zainstalowałem sobie na #debian #lutris i na single player gra hula az miło.
Niestety jak chce sie połączyć z #battlenet to mam taki obrazek nonstop i nic sie nie zmienia. Bnjour się skonfigurował.
Mam chęć zagrać online z kolegami w #starcraft wersja remasterred.
Zainstalowałem sobie na #debian #lutris i na single player gra hula az miło.
Niestety jak chce sie połączyć z #battlenet to mam taki obrazek nonstop i nic sie nie zmienia. Bnjour się skonfigurował.
źródło: comment_16185010257CXgwNDFVY9A5bn2F3LRFl.jpg
Pobierz- 3
@inny_89: płacisz w tym momencie swoim czasem
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Mirki czy ktoś wie jak to naprawić? Coś #opengl odwala i nie wiem o co chodzi.
#linuxgaming #playonlinux #valheim #linux #debian
#linuxgaming #playonlinux #valheim #linux #debian
źródło: comment_1617740403PES62Sjcwa83oRPdeC45RV.jpg
Pobierz@sophisticated7: @sophisticated7: debian
@sophisticated7: Ja używam CentOS na wielu maszynach i działa stabilnie (w sumie koło 50 klientów z Win/Lin). Ale distro nie powinno mieć większego znaczenia.
- 0
@Kryspin013: dodać Backport Debiana czy raspbiana?
@kamikazee: raspbian to debian
- 0
Pytanie o qbitTorrent na Debianie (Buster)
https://packages.debian.org/search?keywords=qbittorrent
Mam wersje 4.1.5.1. Wszystko działa dobrze, ale brakuje kilku funkcjonalności z nowszej wersji (np. RSS).
Czy jest możliwość zainstalować nowszą 4.2.5 albo 4.3.x ewentualnie później przywrócić poprzednią i/lub jak zrobić ewentualny backup, aby nie wyleciala lista torrentów i ustawienia?
Tzn. domyślam się, że mogę to ręcznie ściągnąć zrobić builda itp. (ale wtedy chyba to samo dotyczy wszystkich zależnośći) ale może da się podmienić coś w
https://packages.debian.org/search?keywords=qbittorrent
Mam wersje 4.1.5.1. Wszystko działa dobrze, ale brakuje kilku funkcjonalności z nowszej wersji (np. RSS).
Czy jest możliwość zainstalować nowszą 4.2.5 albo 4.3.x ewentualnie później przywrócić poprzednią i/lub jak zrobić ewentualny backup, aby nie wyleciala lista torrentów i ustawienia?
Tzn. domyślam się, że mogę to ręcznie ściągnąć zrobić builda itp. (ale wtedy chyba to samo dotyczy wszystkich zależnośći) ale może da się podmienić coś w
@obieq: backport to wzięcie gotowych debów z wyższej wersji debiana.
Jak nie chcesz się cackać i chcesz qtbt to weź sobie jakiś flatpak albo appimage i zrób backup configów bo nikt ci nie zagwarantuje, że możesz wrócić pootem z configiem z nowszej wersji do starszej wersji.
@obieq: to jest kompilacja ze źródeł. Distra w repo mają własne
Jak nie chcesz się cackać i chcesz qtbt to weź sobie jakiś flatpak albo appimage i zrób backup configów bo nikt ci nie zagwarantuje, że możesz wrócić pootem z configiem z nowszej wersji do starszej wersji.
(widzialem, ze czesto mozna pobrac z githuba i pozniej zrobic mk
@obieq: to jest kompilacja ze źródeł. Distra w repo mają własne
- 0
@pyzdek: kdzięki popatrzylem ale chyba tego nei ogarne na razie
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Miraski spod #iot #informatyka i #automatyka.
Dorosłem do tego, żeby część czasu przeznaczyć na automatyzację w domu, na razie zaczynam od monitoringu, czyli termometry i higrometry (jedynej słusznej xiaomilepsze) spięte z ESP32 bo BLE. Z tym, że mam pewien dylemat a im dłużej czytam tym głupszy jestem.
Maszynka na jakiej to będę stawiał to Terminal Dell Wyse Z90D7 Zx0 AMD G-T56N.
Co jako system? #
Dorosłem do tego, żeby część czasu przeznaczyć na automatyzację w domu, na razie zaczynam od monitoringu, czyli termometry i higrometry (jedynej słusznej xiaomilepsze) spięte z ESP32 bo BLE. Z tym, że mam pewien dylemat a im dłużej czytam tym głupszy jestem.
Maszynka na jakiej to będę stawiał to Terminal Dell Wyse Z90D7 Zx0 AMD G-T56N.
Co jako system? #
@wykopek_n: Ja bym szedł w ESPHome + HomeAssistanta.
Co do distro to chyba Debian jest jedynym oficjalnie wspieranym distro przez supervisora. Na innych też się da postawić bez większych problemów, ale potem np przy aktualizacjach trzeba odrobinę kombinować.
Co do distro to chyba Debian jest jedynym oficjalnie wspieranym distro przez supervisora. Na innych też się da postawić bez większych problemów, ale potem np przy aktualizacjach trzeba odrobinę kombinować.
@wykopek_n: Debian I homeassistant. Debian będzie miał domyślne wsparcie a home assistant jak ja się zastanawiałem miał jednak więcej integracji i większe community
@VintageRock: nie ma znaczenia
- 1
@VintageRock: wez to co potem odpalisz w chmurze. Ja wszystkie dockery mam w digital ocean na ububtu wiec desktop też na ubuntu (kubuntu)
Z Centos ostatnio za mocno zamieszali a to chyba dwa nejczesciej wybierane dystrybucje w chmurze..
Z Centos ostatnio za mocno zamieszali a to chyba dwa nejczesciej wybierane dystrybucje w chmurze..
Ktoś wie jak to naprawić ten problem, mój laptop to Dell latitude d830 #linux #informatyka #komputery #laptopy #debian
źródło: comment_1615039791Yeu69sdK0MbG40kFC0i2uc.jpg
Pobierz- 1
- 1
Siema mirasy :D
Zainstalowałem sobie debiana w windows10 przez wsl i mam pytanie, jak mam odpalić środowisko graficzne ?
Mam zainstalowanego GWSL, VcSrv i serwer x.org na debianie i po wpisaniu w terminal startx nie odpala się graficzny interfejs. Zainstalowane GUI to LXDE
#debian #linux #windows10 #wsl #wsl2 lxde #xorg
Zainstalowałem sobie debiana w windows10 przez wsl i mam pytanie, jak mam odpalić środowisko graficzne ?
Mam zainstalowanego GWSL, VcSrv i serwer x.org na debianie i po wpisaniu w terminal startx nie odpala się graficzny interfejs. Zainstalowane GUI to LXDE
#debian #linux #windows10 #wsl #wsl2 lxde #xorg
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@TechnoWarrior: No to sprawdź jakie masz oznaczenie. Niestety tutaj lepiej sprawdza się po prostu Cygwin
- 0
@nahkranoth: Powinno działać od razu, ale to jest Debian ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nahkranoth: Natywne czy te Windowsowe?
Jak granie na steam w takiej konfiguracji?
@nahkranoth: Natywne czy te Windowsowe?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
@Marasson: zaczyna się xD
źródło: comment_1613908254IsSdEOVYb0f7ZgSrLkwJBW.jpg
Pobierz@crazy_blazer: Niby masz doświadczenia z linuksem a nie umiesz statycznego ip ustawić i konfiguracji w GRUB-ie zmienić?
@Marasson: @crazy_wolf: Coś mi się wydaje, że z RedHatem będzie to samo...
@Marasson: @crazy_wolf: Coś mi się wydaje, że z RedHatem będzie to samo...
Mireczki, jest super. :D Zaktualizowałem sobie Debiana, co za tym idzie kernel z 4.19 do 5.10. Ku mojemu zdziwieniu laptop nagle zaczął praktycznie dwa razy dłużej działać działać na baterii, skoczyło z ponad pięciu do prawie 10 godzin przy przeglądaniu internetu! Przy okazji jest też jakieś 5 stopni chłodniejszy. ThinkPad 490s jakby co.
Wie ktoś może czy to są jakieś ogóle zmiany na lepsze w zarządzaniu energią w Linuksie od ostatniego LTS-a
Wie ktoś może czy to są jakieś ogóle zmiany na lepsze w zarządzaniu energią w Linuksie od ostatniego LTS-a
@CamelCase: zawsze są plusy podnoszenia kernela na wydajności nowych maszyn. Utrzymanie branchy stable oznacza, że nie dodaje się wsparcie dla nowego sprzętu tylko bugfixy. Prawdopodobnie wina brakujących sterowników.
- 1
@CamelCase: Nie wiem czy w zarzadzaniu energia, ale masz chocby nowsze libc i cala reszte, a co za tym idzie nowe funkcje, wiec zakladam ze tez pojdzie do przodu z czasem pracy na baterii.
@Kryspin013: ale o co pytasz?

























#raspberrypi #debian