@Karol_Polak_Maly: Pierwsza ponoć jest z jakiegoś trailera od Fallouta 4 (nie wiem, nie grałem, nie widziałem), a druga to oczywiście wariacja na temat Dirge to the Planet zespołu Firelake, który napisał tą piosenkę do pierwszego Stalkera.
  • Odpowiedz
@Kondono: Ja jechałem i bardzo polecam, jeśli się nic nie zmieniło, to wejdziesz tam gdzie biura nie wchodzą a w Prypeci będziesz biegał luzem, tam gdzie będziesz chciał, patrząc tylko z politowaniem na grupki z przewodnikami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Organizator wyjazdów jest mega ogarnięty, ma kontakty i zna się na tym co robi.
  • Odpowiedz
@kitav: @slapdash: @rewolwer: Bezsensu. W pobliżu Czarnobyla nie było na tyle dużego obozu pracy czy koloni karnej. Komuniści byli leniwi i mordowali blisko takich jednostek. A jak mordowali niewygodnych im ludzi, powiedzmy 10% populacji miasta to też gdzieś pod nim zakopywano ciała. Dla Kijowa to jest las w Bykowni, gdzie według różnych szacunków leży od 30 do 200 tys. ofiar czystek rękami NKWD.

Czytałem kiedyś też
  • Odpowiedz
#dziendobry Mirabelki i Mircy,
ostatnim razem na wykopie spodobały się moje zdjęcia z wyjazdu do Czarnobyla, tym razem zrobiłem fotorelację z podróży do Neapolu, mam nadzieję, że to też przypadnie Wam do gustu:
https://www.wykop.pl/link/4433057/moja-fotorelacja-z-neapolu-czyli-katakumby-wezuwiusz-herkulanum-i-chaos/

WUJEKprzezUzamkniete - #dziendobry Mirabelki i Mircy,
ostatnim razem na wykopie spod...

źródło: comment_0bqxaCo1hdVTwEFvxu0h8JmcamdvjBeW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Debili nie brakuje i oto przykład jeszcze świeżej dewastacji w Prypeci. Przez takie akcje robi się w strefie coraz gorzej przez co obrywa się wszystkim chętnym do odwiedzenia tego miejsca. Ostatnio ktoś wyniósł samochodzik na teren przed diabelskim młynem a tym razem komuś wpadł do głowy pomysł aby jeszcze inny przemalować. Zdjęcia z logiem Chornobyl Tour to nie ich robota, prawdopodobnie może to być sprawka konkurencji aby zepsuć im dobre imię. Więcej
Sweet-Jesus - Debili nie brakuje i oto przykład jeszcze świeżej dewastacji w Prypeci....

źródło: comment_Ah1oAZLDow7gTmWMdDWKGGkjdtd9cZfH.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@motaboy: Koniec zeszłego roku, zginął jeden ze stalkerów, który spadł z Dugi. Oczywiście byli tam nielegalnie. Do budynków nie można wchodzić od 2012 kiedy to zostało oficjalnie zabronione ale wiadomo jak jest. W zasadzie jeśli coś komuś się stanie wewnątrz budynku albo na jakiejś innej konstrukcji to nie ma co liczyć na ubezpieczenie. Te akty wandalizmu wykonały osoby, które dostały się do strefy w sposób nielegalny ale takie akcje odbijają
  • Odpowiedz
@Sweet-Jesus: Widzisz, nie wiedziałem. Byłem tylko raz, dwa lata temu, w ostatnim roku przed naciągnięciem nowego sarkofagu. Wtedy jeszcze na Dugę dało się wejść. Ja i tak mam paskudny lęk wysokości i unikam takich atrakcji. :-)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#czarnobyl Był ten Polak, który nakręcił dwa dokumenty prawie że pełnometrażowe z eksploracji Zony. Te trochę mniej znane miejsca. Mało gadania, dużo pokazywania. Gdzieś tak niedawno, z 3-4 lat temu. Jak się nazywał? Ktoś coś?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozumiem, że pytasz o legalną wycieczkę, nie taką jak moja? Różnie - od kilku stów za jeden dzień i prowadzenie za rączkę, do kilku tysięcy gdzie będziesz miał większą swobodę. Za 3 dni dość swobodnej wycieczki z 2 koła trzeba mieć (3 dni w strefie, na Ukrainie łącznie tydzień)
  • Odpowiedz
@Hubadev: @PrinsFrans co do betonowego placyku to obstawiam jakiś niewykorzystany teren, ewentualnie w przyszłości coś mieli tam postawić.Możliwe,że po jakies pozostałości po akcji gaśniczej. 2 To może jakiś korytarz dla personelu. Nr 4 wygląda jakby rury, patrzyłem na google maps to podobne ida do tej ich straży pożarnej. A nr 3 wygląda jak zwykłe kupki z piaskiem, może użyte do gaszenia :) Oczywiście nie jestem ekspertem ;)
  • Odpowiedz