jest ktoś, kto siedzi w szeroko pojętej turystyce i wyjazdach na bialorus? miałbym pytanie, chciałbym zasięgnąć informacji w sprawie wyjazdu w pewien region, jeśli ktos organizuje takie rzeczy powinien być w stanie udzielić mi informacji :D #bialorus trochę #czarnobyl #turystyka #podrozujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ptr_: no to samolotem do Mińska (bez wizy) albo trzeba się przejść do ambasady zrobić wizę. Jeśli wiza prywatna to potrzebujesz ksero paszportu osoby zapraszającej. Jeśli wiza przez biuro podróży to się nie znam.
  • Odpowiedz
Ukraińska Służba Graniczna zabezpieczyła prawie 100 kg promieniotwórczego złomu pochodzącego z Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej.

Funkcjonariusze służby granicznej oraz policja aresztowała dwóch mieszkańców miasta Korosteń, którzy wywozili złom ze Strefy. Złom był wybierany z budynków znajdujących się w Strefie oraz był też wykopywany spod ziemi, następnie transportowany był ładą (modelu nie podano :D).

#ejdlakazdego #czarnobyl
markedone - Ukraińska Służba Graniczna zabezpieczyła prawie 100 kg promieniotwórczego...

źródło: comment_lidxsoBwYMszDlOaBX8zZE8CkALaAnVO.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@modzelem: Jeżeli znasz rosyjski to ogarnij wywiad w załączniku.
Jeżeli chcesz coś fabularnego, ale niestety nie do pracy to: Klik

Jak o IIWŚ to polecam Ci audycje Wołoszańskiego, są spoczko do pracy, sam ściągałem i słuchałem: Klik
markedone - @modzelem: Jeżeli znasz rosyjski to ogarnij wywiad w załączniku.
Jeżeli ...
  • Odpowiedz
Policja bada masowe wycinki lasów w Czarnobylskiej Strefie wykluczenia.
Dzięki monitorowaniu portalów społecznościowych policja odkryła, że wycinka drzew odbywa się w pobliżu Korogodu, drzewa docelowo mają zostać wywiezione poza Strefę.
Zostało również rozpoczęte podstępowanie mające na celu wyjaśnić całą sytuację.
Mapa: https://www.google.com/maps/place/51°16'16.0"N+30°00'02.0"E/@51.2791211,29.9779226,7268m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d51.271111!4d30.000556?hl=uk

źródło (UA)
#ejdlakazdego #czarnobyl
markedone - Policja bada masowe wycinki lasów w Czarnobylskiej Strefie wykluczenia.
...

źródło: comment_GxwZgTNp0Z63l47Wb4gnIJsu3ldwQXYa.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karol_Polak_Maly: Pierwsza ponoć jest z jakiegoś trailera od Fallouta 4 (nie wiem, nie grałem, nie widziałem), a druga to oczywiście wariacja na temat Dirge to the Planet zespołu Firelake, który napisał tą piosenkę do pierwszego Stalkera.
  • Odpowiedz
@Kondono: Ja jechałem i bardzo polecam, jeśli się nic nie zmieniło, to wejdziesz tam gdzie biura nie wchodzą a w Prypeci będziesz biegał luzem, tam gdzie będziesz chciał, patrząc tylko z politowaniem na grupki z przewodnikami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Organizator wyjazdów jest mega ogarnięty, ma kontakty i zna się na tym co robi.
  • Odpowiedz
@kitav: @slapdash: @rewolwer: Bezsensu. W pobliżu Czarnobyla nie było na tyle dużego obozu pracy czy koloni karnej. Komuniści byli leniwi i mordowali blisko takich jednostek. A jak mordowali niewygodnych im ludzi, powiedzmy 10% populacji miasta to też gdzieś pod nim zakopywano ciała. Dla Kijowa to jest las w Bykowni, gdzie według różnych szacunków leży od 30 do 200 tys. ofiar czystek rękami NKWD.

Czytałem kiedyś też
  • Odpowiedz
#dziendobry Mirabelki i Mircy,
ostatnim razem na wykopie spodobały się moje zdjęcia z wyjazdu do Czarnobyla, tym razem zrobiłem fotorelację z podróży do Neapolu, mam nadzieję, że to też przypadnie Wam do gustu:
https://www.wykop.pl/link/4433057/moja-fotorelacja-z-neapolu-czyli-katakumby-wezuwiusz-herkulanum-i-chaos/

WUJEKprzezUzamkniete - #dziendobry Mirabelki i Mircy,
ostatnim razem na wykopie spod...

źródło: comment_0bqxaCo1hdVTwEFvxu0h8JmcamdvjBeW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Debili nie brakuje i oto przykład jeszcze świeżej dewastacji w Prypeci. Przez takie akcje robi się w strefie coraz gorzej przez co obrywa się wszystkim chętnym do odwiedzenia tego miejsca. Ostatnio ktoś wyniósł samochodzik na teren przed diabelskim młynem a tym razem komuś wpadł do głowy pomysł aby jeszcze inny przemalować. Zdjęcia z logiem Chornobyl Tour to nie ich robota, prawdopodobnie może to być sprawka konkurencji aby zepsuć im dobre imię. Więcej
Sweet-Jesus - Debili nie brakuje i oto przykład jeszcze świeżej dewastacji w Prypeci....

źródło: comment_Ah1oAZLDow7gTmWMdDWKGGkjdtd9cZfH.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@motaboy: Koniec zeszłego roku, zginął jeden ze stalkerów, który spadł z Dugi. Oczywiście byli tam nielegalnie. Do budynków nie można wchodzić od 2012 kiedy to zostało oficjalnie zabronione ale wiadomo jak jest. W zasadzie jeśli coś komuś się stanie wewnątrz budynku albo na jakiejś innej konstrukcji to nie ma co liczyć na ubezpieczenie. Te akty wandalizmu wykonały osoby, które dostały się do strefy w sposób nielegalny ale takie akcje odbijają
  • Odpowiedz
@Sweet-Jesus: Widzisz, nie wiedziałem. Byłem tylko raz, dwa lata temu, w ostatnim roku przed naciągnięciem nowego sarkofagu. Wtedy jeszcze na Dugę dało się wejść. Ja i tak mam paskudny lęk wysokości i unikam takich atrakcji. :-)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach