Wpis z mikrobloga

W związku z emisją serialu na #hbogo widzę bardzo duże zainteresowanie #czarnobyl i gdzieś na wypoku pojawił się w powiązanych wykład z 2012r. dr inż. Marka Rabińskiego z Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Jeśli ktoś chce (zmarnować/poświęcić?) godzinę życia to polecam posłuchać i przeczytać pierwszy komentarz "wyjaśniający" wykład. Co miał na celu taki wykład i dlaczego aż tyle nieścisłych informacji w temacie Chernobyla? Np. ta o produkcji Plutonu do celów militarnych, kilka lat temu widziałem ten wykład i byłem przekonany, że w ZSRR tylko i wyłącznie po to budowano RBMK1000 - co celów niby energetycznych...


#energetyka #ejboners #atom #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
DywergencjaRotacji - W związku z emisją serialu na #hbogo widzę bardzo duże zainteres...
  • 4
@DywergencjaRotacji: kilka dni temu obejrzałem cały wykład i byłem święcie przekonany w trakcie że dr mówi prawdę, w końcu to "specjalista w temacie awarii w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej". Po obejrzeniu przeczytałem komentarz o którym piszesz i gość solidnie wypunktował pana dr. Ciekawe kto ma rację?
@DywergencjaRotacji: O, nie jesteś zielonką już. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli o mnie osobiście chodzi to ja mam najbliżej do tej wersji "oficjalnej" od IAEA no i jej chcę się trzymać. Mam za małą wiedzę w temacie żeby próbować startować z czymś nowym. Jak lepiej będę ogarniał temat to kto wie - może sam ogarnę sekunda po sekundzie jak to było, bez wydruków z DREGa. ( ͡