Wpis z mikrobloga

@int: Górnicy wykonali swoją robotę w 4 tygodnie która bodajże była zaplanowana na 6-8tyg. Wymiennik ciepła z ciekłym azotem zamontowano aczkolwiek nigdy się nie przydał gdyż szansa na przetopienie się radioaktywnej lawy która mogła zanieczyścić wody gruntowe wynosiła zaledwie 15%, ale to mogło się stać i należało to zrobić ponieważ zaraz obok elektrowni rzeka Prypeć wpadała do Dniepru który wpada do Morza Czarnego.
  • Odpowiedz
@matewoosh: To, co w rzeczywistości działo się z górnikami wiem ;) Nie mniej dzięki za dodatkowe przypomnienie.

Do czego 'piję' to wprowadzenie postaci, poświęcenie im czasu a potem "porzucenie" bez słowa wyjaśnienia. Nawet bez powiedzenia o tym, że skończyli robotę. W książkach czy filmach często stosuje się zasadę wprowadzania postaci lub przedmiotów po to aby je "wykorzystać". Ponieważ postać / przedmiot "bez celu" czy "zamknięcia" jest tylko pustym wypełniaczem mającym podbić
  • Odpowiedz
@int: W sumie masz trochę racji ale w sumie to że w 4 odcinku zaczęli już zamykać historię pokazuje to że w 4 odcinku pojawiły się cięcia scenariuszowe bo wątpię że tak przygotowany zespół pod względem researchu nie mógłby pozwolić sobie na takie niedociągnięcia. Jasne musieli sięgnąć po uproszczenia, moim zdaniem do wybaczenia. Serial powinien mieć MINIMUM 10 odcinków.
  • Odpowiedz
@matewoosh: Właśnie zobaczyłem zwiastun kolejnego odcinka i wydaje mi się że do górników mogą już nie wrócić. Oraz nie pokażą wysiłku związanego z samą budową sarkofagu. Cóż, nie można mieć wszystkiego ;)

Akurat uważam, że 10 odcinków to byłoby już zbyt dużo. Tj. podtrzymanie atmosfery oraz grozy przez taki okres byłoby zdecydowanie trudniejszym zadaniem. I w dłuższym rozrachunku serial mógłby stracić na ocenach widzów.

Oczywiście zgadzam się że całość historii jest
  • Odpowiedz