Uszanowanko

Czy podróżował ktoś z Was samolotem Polsce? Mam lot krajowy, ale nie w internetach nie mogę znaleźć żadnych informacji o ograniczeniach w takiej sytuacji. Są jakieś dodatkowe czy tylko maseczki?

#covid19 #latanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiele ostatnio słyszy się w mediach o tym, iż pandemia jest pandemią niezaszczepionych. Należy się szczepić, bo tylko dzięki temu możemy zakończyć pandemię. W pewnych państwach osoby z certyfikatami mają więcej swobód niż osoby bez nich. Postanowiłem sprawdzić jak wygląda sytuacja odnośnie zakażeń i zgonów wśród osób zaszczepionych oraz niezaszczepionych w naszym kraju. Są to dane za okres od 1 stycznia do 31 stycznia. Dane można pobrać z oficjalnej strony ministerstwa (Źródło).

W
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miszcz_Joda: primo, to nie osób, które zachorowały, tylko choroba została u nich wykryta. Secundo osoby zaszczepione częściej się testują i zgłaszają objawy (bo wykazują większe zaufanie do państwa w kwestii pandemii lub częściej podróżują za granicę). Tercio w liczbie zgonów zaszczepionych osób raczej sugerowane byłoby użycie procentów.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bobby_sixkiller: Szczepienie jest ważne przez 9 miesięcy od ostatniej dawki. Jak ten okres minął to Cię nie wpuszcza do samolotu (jak lecisz samolotem). Wiec weź boosterka. Dodatkowo bez szczepienia, testu, zaświadczenia o byciu ozdrowiencem nie możesz nic w DE robić, nawet jeździć KM. Dodatkowo, dzięki boosterkowi możesz iść do restauracji, czy do miejsc gdzie jest wymagane 2G+
  • Odpowiedz
Weszła trzecia dawka.
Ok. g. 19-20 zauważyłem "zamulenie" i powolniejsze ruchy, a w sumie zauważyła to moja luba plus czułem się lekko słabiej. Po za tym jest git, no i oczywiście ręka nadal boli, naturalnie jestem ją w stanie unieść na wysokość barków, wyżej muszę ją unosić przy pomocy drugiej ręki, inaczej się nie da, ból jest za duży.
A więc walić muszę prawilnie - prawą ręką ( ͡° ͜ʖ
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

* Polska: +54 477 wykrytych
Wg Ministerstwa Zdrowia
(około 10:00) 4 099 013 (+33 854) wyzdrowiałych,
16 811 (+282) zajętych łóżek COVID-19, 1 076 (+31) zajętych respiratorów,
602 336 (-15 572) objętych kwarantanną.
(około 11:00) 31 033 684 testów dotąd łącznie (+175 104).
embrion - * Polska: +54 477 wykrytych
Wg Ministerstwa Zdrowia 
(około 10:00) 4 099 ...

źródło: comment_1643925616OYnFiVPB0RyUNAm5Sik6ba.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach