Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2: A tymczasem Komisja Europejska proponuje, by system segregacji w oparciu o paszport covidowy (Unijny Certyfikat Covid) przedłużyć co najmniej o kolejny rok, do końca czerwca 2023.

To nic, że UCC nie ma żadnego uzasadnienia zdrowotnego i epidemicznego (skoro jego posiadacz może dalej chorować i nieświadomie zarażać innych) - widać pomysł segregacji i kontroli spodobał się tak bardzo, że szkoda byłoby rezygnować z tego systemu.
KerimChan - @ATAT-2: A tymczasem Komisja Europejska proponuje, by system segregacji w...

źródło: comment_1643891776wkegQlWUWW837ZMRwsu0Gr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
W poprzednich falach COVIDu otwarcie opisywałem moje przypuszczenia dot. rozwoju pandemii i większość z nich sprawdzała się z dokładnością do set przypadków i 2 tygodni. Przy aktualnej wstrzymałem się z opiniami, bo nie miałem pewności na ile duży stopień odporności mamy jako społeczeństwo. Wirus nie może wiecznie zakażać i miałem podejrzenia, że skoro przyjmując śmiertelność (bezwzględną) na poziomie 0,05 do 0,15% mając 100 000 zgonów pochodzą one od 20 000 000 do
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wstałem rano i jakoś tak inaczej się czuje jakbym był przyćmiony i osłabiony to może być oznaka Covida?
Cały rok chodziłem bez maski i nie chorowałem a teraz chodze 2 tygodnie w masce i mnie coś wzięło…
#koronawirus #covid19
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@taktoto: no tak - i teraz dylemat :) mam goraczkę: albo walczę sam, albo idę do lekarza, który nic nie pomoże, ale wyśle na testy i na kwarantannę. I ludzie kombinują :) w zależności od tego jaki kto ma układ w pracy.
  • Odpowiedz
Zniesiono ograniczenia poza maskami w sklepach i transporcie publicznym, poza granicami nie używa się już certyfikatów, nawet liczby chorych nie podaje się codziennie. W wyniku tych zmian 88% wzrosła ilość zgonów na tydzień.

#koronawirus #irlandia #covid19
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muak47: Pod tym krajowym tagiem covid ostro wszedł, dziwne że populacja Irlandii jest jeszcze liczona w milionach a nie setkach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
siema, weryfikują jak sobie wyjdę na spacer po północy podczas izolacji? ktoś jeszcze wychodził i było git? no raczej policja o północy nie będzie dzwonić ani odwiedzać chaty #kwarantanna #covid19 #koronawirus #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Odkamieniacz: ja spaceruję, ba, czasami z ziomkiem jeździmy do jakichś ciekawych miast by tam sobie nocą po prostu spacerować

ale zgadzam się, ludzi jest wtedy na ulicach bardzo mało a policji jakby więcej, więc jest szansa że się do ciebie p----------ą nawet podczas spaceru, a wtedy wyjdzie od razu że masz kwarantannę @WPKS
  • Odpowiedz