Opinia pana Raymonda Schinazi (który jest znanym twórcą leków przeciwwirusowych, zwanym „Królem Pigułek”. Jego strona w Wikipedii zawiera listę wielu sprzedawanych leków na HIV i HCV, które opracował na podstawie analogów nukleozydów, takich jak molnupiravir) na temat molnupiraviru:

https://twitter.com/michaelzlin/status/1489422879779295232

Czy Molnupiravir jest już dostępny w Polsce?

#covid19 #leki #medycyna #ciekawostki #farmacja
hansschrodinger - Opinia pana Raymonda Schinazi (który jest znanym twórcą leków przec...

źródło: comment_1643978829LFyjq5KkkBE8zM4UqsqqNF.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Świeży temat.

Zgodnie z tym co mówi pan w tym filmie to,


#cdc został przyłapany na kłamstwie.
covid_duck - Świeży temat.

Zgodnie z tym co mówi pan w tym filmie to,

SPOILER
...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@covid_duck:

Przez większą część zeszłego roku wielu z nas wzywało Centra Kontroli i Prewencji Chorób do ujawnienia danych na temat wskaźników reinfekcji, ale agencja odmówiła.


To jest właśnie najgorsze. Świadomie nie dawali tych danych i cisnęli na zaszczepienie się
  • Odpowiedz
1. Czy obecnie idąc na film do heliosa z dzieciakami, można kupić popcorn i napoje? czy przez pandemię stoisko gastronomiczne jest zamknięte? I trzeba siedzieć 2 godziny o suchym pysku
2. Czy można iść na film będąc niezaszczepionym i bez certyfikatu?
#pytanie #kino #helios #covid19 #koronawirus
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@black_fort: już mi helios odpowiedział także wstawiam tu jakby ktoś też szukał:
"Cześć, bar jest otwarty ale niestety obowiązuje zakaz spożywania jedzenia i picia na sali kinowej. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym możemy zaoferować 30% miejsc na sali osobom nieposiadającym certyfikatu Covid-19 "
  • Odpowiedz
@dr_Acula: często jeżdżę przez cieszyn i izdebna i jeszcze nie widziałem nigdy zeby ktoś stal na granicy. Mało tego, w czeskiej tv zachęcają do tankowania i robienia zakupów w Polsce i jeszcze nie słyszałem żeby wspominali coś o covidzie w tym kontekście
  • Odpowiedz
Nie wiem czy wiecie, ale została niedawno zmieniona USTAWA z dnia 5 grudnia 2008 r.o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
Link https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zapobieganie-oraz-zwalczanie-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi-17507739

Dz.U.2021.2069 t.j.Akt obowiązujący
Wersja od: 27 stycznia 2022 r. do: 31 grudnia 2022 r.

Z
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zonbat: nie jest bo to taki pocieszny szurek, który rzuca na prawo i lewo niewiele wartymi wykresami, a gdy chce się wejść w głębszą dyskusję to albo ignoruje, albo odpowiada "nie wiem" i tyle.

Nieszkodliwy, względnie kulturalny. Póki co nie zasługuje na czarno. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jestem wściekła bo sama nie potrafię pomoc swojemu chłopakowi, a służba zdrowia ma go w dupie.
Chłopak dwa dni temu dostał gorączki. Początkowo max 38,5. W nocy zaczęły się drgawki, pot, cały był mokry. Cały się trząsł. Pyralgina nie działała. Z rana nie było lepiej. Dużo spał, ale temperatura około 14 sięgnęła 40 stopni. Dalej się trzęsie. Dzwonimy po lekarzach - ten nie przyjmie, ten to takich przypadków nie rusza, proszę jechać
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób niezaszczepionych i w pełni zaszczepionych względem wieku.

Zestawienie polecam zwłaszcza dyrektorom szkół średnich - nie ma żadnych podstaw do wprowadzenia jakichkolwiek ograniczeń dla uczniów niezaszczepionych.

Podobnie w przypadku studentów.
https://t.co/wrouDTdgdQ
#koronawirus #licbaza #studbaza #szczepienia #covid19 #polska
covid_duck - Wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób niezaszczepionych i w pełni zaszczepio...

źródło: comment_1643967317nlucwUJr8qSxkS4aUMNi3v.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko : 2 tygodnie temu miałem koronę. Sprawdziłem się i jestem już czysty.
Od środy mam problem z gardłem i wg. osoby która patrzyła mi w gardło mam prawdopodobnie anginę [innych objawów anginowych brak]
Jestem zapisany do lekarza i właśnie, czy gdyby lekarz chciał mnie wysłać na test covida, pomimo tego że w systemie widać kiedy chorowałem, mam prawo odmówić? Ewentualnie jak da skierowanie to mogę bez konsekwencji nie iść?

#covid19
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach