Racibórz. Rolnik odkrywcą grobów sprzed 4000 lat! Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6041631/raciborz-rolnik-odkrywca-grobow-sprzed-4000-lat/

Trzy groby w jednej jamie, ułożone w sposób charakterystyczny dla pochówków z okresu neolitu i wczesnej epoki brązu – odkryto przypadkiem na polu w rejonie Raciborza (Śląskie). Dokładne prace prowadzone będą jesienią. Zdaniem archeologów szkieletów może być więcej.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię
Zwiadowca_Historii - Racibórz. Rolnik odkrywcą grobów sprzed 4000 lat! Link do znalez...

źródło: comment_1617688755mtcsAmJE0Pmy48gOKh4Tnn.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Volos: skoro rolnik, to pewnie ma już pole obsiane jakimiś roślinami, które w lecie zbiera i które są dla niego źródłem dochodu. Tak by było w normalnym państwie, a jak będzie tutaj?
  • Odpowiedz
#covid #obostrzenia #cmentarz
Dzisiaj byłem świadkiem skandalicznego wydarzenia.
Otóż na cmentarzu zobaczyłem jakieś zgromadzenie. I to nie 5 osób. Nie 10. Tylko grupa liczyła 80-100 osób. Fakt, większość miała maseczki, ale nie było mowy o zachowaniu odstępów.
Tak to był pogrzeb. Ciekawe czy ktoś to zgłosił odpowiednim służbom.

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cmentarz i tunel odkryty przez archeologów pod parkingiem w Jaśle (GALERIA) Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6036507/cmentarz-i-tunel-odkryty-przez-archeologow-pod-parkingiem-w-jasle-galeria/

W drugiej połowie ubiegłego roku, w trakcie prac budowlanych na Placu Żwirki i Wigury w Jaśle natrafiono na ludzkie kości. Pracę zostały wstrzymane a miejsce to przebadali archeolodzy – odkryli wiele zabytków i nie tylko. Natrafili na tunel i szczątki ponad 110 osób związanych z nieistniejącym klasztorem Karmelitów Trzewiczkowych z XV w.

Post w którym opisuje jak zagraniczny oddział
Zwiadowca_Historii - Cmentarz i tunel odkryty przez archeologów pod parkingiem w Jaśl...

źródło: comment_1617351266ijnaoUICG6oTbgIP4NCVzo.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odkrycia archeologiczne w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych w Pszczynie (FILM) Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/5990381/odkrycia-archeologiczne-w-podziemiach-kosciola-wszystkich-swietych-w-pszczynie/

W sumie 21 datowanych na XIII/XIV wiek miejsc pochówków oraz wcześniejsze ślady osady mieszkalnej z pozostałościami rzemieślniczych dymarek odkryto podczas badań archeologicznych w podziemiach kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych i Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie (Śląskie).

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał
Zwiadowca_Historii - Odkrycia archeologiczne w podziemiach kościoła Wszystkich Święty...

źródło: comment_1615027487kRcaGkaB4tsVnsFxLgVHdf.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan_Kielonek: Tak naprawdę to jest różnie, kopaliśmy cmentarzysko słowiańskie które odkryłem z XI wieku. Niektóre szkielety były praktycznie kompletne, w innych zachowały się tylko czaszki albo ich fragmenty. Wszystko zależy od warunków glebowych, roślinności itd. Po jakimś czasie zauważyłem np. że w jamach grobowych jest nawet 10x większe zagęszczenie korzeni i roślinności niż obok. Co za tym idzie rozkładając się jesteśmy dobrym nawozem, wszystko zależy też co za roślinność czy
ZwiadowcaHistorii - @PanKielonek: Tak naprawdę to jest różnie, kopaliśmy cmentarzysko...
  • Odpowiedz