Hej,

17. Marca posadziłem różne papryki; Trinidad Morufa, Bhut Jolokia, Tabasco, Habanero.

Wszystkie miały jeden problem - kiedy pojawiły się kwiaty, które potem miały zamienić się w papryczki, kwiaty te zwyczajnie więdły i odpadały. Dużo późniejsze kwiaty, tak jakby ich "druga fala" rosła już w porządku. Niestety, przez te pierwsze kwiaty moje zbiory są BARDZO małe - na 7 krzaków mam w sumie 7 papryk.

Dlaczego
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Brydzo: ja moim paprykom daje kwitnąć dopiero od początku lipca, jak roślina jest już rozrośnięta i dobrze ukorzeniona. Wcześniej jak pisał @Brunuser krzew nie da rady wyżywić owoców.
Mało tego jak papryka już wiążę i wchodzi w mocne kwitnienie, to staram się dalej usuwać kwiaty, zostawiając jeden dwa pąki na pędzie kwiatowym. Daje to duże owoce i długie, równe owocowanie.
  • Odpowiedz
Kolejny zbiór #chili i kolejne nadziewanie. Tym razem trochę inne nadzienie - kurkuma dla koloru oraz włoska przyprawa - suszone zioła oraz pomidory. #chilihead #chillihead #ostrezarcie #chilli #chili Nie do końca wiem jaka odmiana ta podłużna. @gobi12: dasz radę zidentyfikować? Brałem je od Ciebie w tamtym sezonie. (Zdjęcie w komentarzu)
el3m - Kolejny zbiór #chili i kolejne nadziewanie. Tym razem trochę inne nadzienie - ...

źródło: comment_Y3aB6QkYu612CaMtiSxT5MlzGdc7wFS0.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwszy zbiór #chili w tym roku. Na warsztat poszło Cherry oraz prawdopodobnie Hungarian Hot Wax. Nadziane serkiem feta wymieszanym z serkiem ze szczypiorkiem, czosnkiem, pieprzem cayenne oraz suszonymi ziołami. Zalane olejem rzepakowym, zobaczymy co z tego wyniknie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #chili #chilihead #ostrezarcie #chilli #chillihead #ostrakuchnia #ostrapapryka
el3m - Pierwszy zbiór #chili w tym roku. Na warsztat poszło Cherry oraz prawdopodobni...

źródło: comment_KI6LWgVVrrnK2KIrmmuzkovNK5Zjhirq.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy te papryki są wieloletnie?

Trinidad Morufa
Bhut Jolokia
Tabasco
Habanero
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Brydzo: Tak sa wieloletnie. Trzeba je tylko zimą trzymać w chłodnym pomieszczeniu, w miarę jasnym. Podlewać lekko raz na tydzień dwa.

Udało mi się raz przezimować, ale raz że owocowanie nie było lepsze niż tych świeżych, dwa to ciągła walka z mszycami, które pojawiły się w dwa dni po wjeździe do domu w listopadzie.
  • Odpowiedz
#chilli #papryczki #chili #logikarozowychpaskow

Dałem koleżance Caroline Reaper, świeżutka prosto z krzaka. Chwaliła się, że na nią to nie działa, jadła najostrzejsze sosy w restauracjach na oświadczenie bla bla bla. Najpierw dalem jej black Hungarian i bishop crown. Maja ok 30k-50K SHU. Zgrywala cwaniure, że nic zero null.. dzień później przynosze CR.. mowie, ze ta jest jakieś 40-50razy mocniejsza i czy napewno chce. ta,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@QRQ: Ogólnie to raczej nigdzie ;) Łatwo nie będzie :) Chyba, że chcesz "Peper X" z Allegro to wystarczy w wyszukiwarkę wpisać ;)
  • Odpowiedz
Macie jakieś sprawdzone sposoby na Werticilioze ? Przesuszylem że 2 razy i czuję że jeszcze trochę i zostaną same łodygi :( odcinać te zainfekowane liście ? Help help
#chillihead #chilli #papryczki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Ogrodnicy. Patrzcie jak bardzo ciekawa jest papryka. Pięć lat temu przywiozłem z Iranu papryczkę chilli, oryginał u samej góry.
Po tym czasie sądząc zawsze jeden krzew pośród innych odmian, kilku chilli, słodkiej dużej ramiro, Aji Bianco etc doeczekalem się takich hybryd :).
Wszystko wyhodowane z nasion zebranych z krzewów w kolejnych latach. Oryginał wciąż się trzymam, uprawiam go w pełnej izolacji od innych papryk. Krzew eksperymentalny każdego roku daje nowe zaskoczenie.
KrolWlosowzNosa - Hej Ogrodnicy. Patrzcie jak bardzo ciekawa jest papryka. Pięć lat t...

źródło: comment_lHU6IjW0cn6hqVa7KHeRqEDVB3VBOTU6.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Papryczki ładnie się przyjęły. W tym roku do końca maja urywałem kwiaty oraz przycinałem górna cześć rośliny. Papryczki pięknie się rozrosły, w poprzednim roku tego nie zrobiłem i miały dużo mniej rozrostów. W szklarni najostrzejsze odmiany (chocolate, trinidad) zdjęcie w komentarzu. #chili #chilihead #chilizgobim #chilijem #ostrezarcie #peppers #chilli
el3m - Papryczki ładnie się przyjęły. W tym roku do końca maja urywałem kwiaty oraz p...

źródło: comment_NkQLDdH9lFaLa7Xp3ntz8CnMCeTBHD67.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach