@szczesliwa_patelnia: ekspertem nie jestem, ale miałem podobną sytuację (tylko już po przesadzeniu do większych doniczek) jeśli chodzi o cięcie. Ja po prostu ściachałem im czubki tą ostatnią parę liści. W niektórych miałem już nawet zawiązki kwiatów i robiłem research w tym temacie. Ogólnie to według tego co ustaliłem tnie się czubek który już robi literę "Y" czyli rozgałęzia się na dwa na równym poziomie. Minął już prawie tydzień od zabiegu
  • Odpowiedz
@januszekkk: mało ziemi mają, nie jest ciasno, przesadź jak podrosną i korzenie wykształcą, i gdzieś przy świetle trzymaj bo je wyciągnie i będą miały cienkie łodyżki możesz poczekać jak wykształcą większe liście bo to chyba li$cienie dopiero
  • Odpowiedz
Myreczki, nadszedł już chyba czas, aby pomału myśleć o odmianach na przyszły sezon. Ten rok był moim pierwszym sezonem, zagościły u mnie odmiany: jalapeno, cayenne long slim, habanero white (peruvian?) / orange + jakieś żółte z lydla oraz jakieś cyklono podobne. Ogólnie jestem zadowolony, część poszła na sosy, część na suszenie, część do octu.
Mogę już napisać, że pewnikiem w 2k18 będą jakieś cayenne (zapewne kilka rodzajów) i multum jalapeno.

Zwracam się
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest ktoś w stanie ustalić odmianę papryczki tej u góry pomarańczowej? Miała to być Carolina reaper ale nie wygląda. Na pewno jest to super hot bo ogień jak nie wiem. Brązowa to raczej napewno CP288 Black Butlah (naprawdę MEGA mocna!!) a pomarańczowa po lewej powinna być Bhut Jolokia Peach.
#chilli #chilihead #papryczki
bonio4 - Jest ktoś w stanie ustalić odmianę papryczki tej u góry pomarańczowej? Miała...

źródło: comment_vMyT1uxLJaFlSKsybIYpSGTjTi396LIm.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, Węgierki, jak to jest, że papryka kwitnie, ale po jakimś czasie kwiaty żółkną i odpadają? Nie wszystkie bo część się zawiązała. Nie były dobrze zapylone? Papryce czegoś brakuje i zrzuca zbędne kwiaty?
#chillihead #papryczki #chilli
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@somsiad: Mozna malosolne tylko z koprem zrobic? Chrzanu, debu, i innych lisci nie dostane tutaj a jutro moge w edece koper i male ogorki kupic(ten towar nie jest tu standartem)
  • Odpowiedz