Jaki typ farb byłby najlepszy do malowania na ceramice i na aluminium? Mam kubek i małe metalowe pudełeczko które chciałabym ozdobić jakimiś swoimi designami, a nie chcę kupować miliona drogich farb. Kubek byłby myty tylko ręcznie. Oba planuję też pokryć jakimś lakierem. Pomocy, jeśli ktoś siedzi w temacie #kiciochpyta #pytanie #ceramika #rysujzwykopem #malujzwykopem #diy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@aPimpNamedSlickback jeśli chodzi tylko jakiś wzór na ceramice i szkle to są markery, wypalane w piekarniku np. teraz w Aldi widziałem za 15zl. Jak farba na całość to raczej też taka do wypalania. Jeśli chodzi o alu to farba w sprayu z podkładem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Poszukuję takiej książki w cenie najlepiej do 100zł (co nie graniczy z cudem, bo niedawno przegapiłem aukcję na której poszła za 99zł (,)) Wszystko poniżej 200zł rozważę :)

Tytuł: Polska Sztuka Użytkowa w 25-lecie PRL
Redakcja: Andrzej Janota
Wydawca: Związek Polskich
kurlapejter - Poszukuję takiej książki w cenie najlepiej do 100zł (co nie graniczy z ...

źródło: comment_16427926915dHiI4dWR6KAb963L4uNXG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@diablik: @alhakeem: generalnie przed zakupem książek traktujących o prlu sprawdzam gdzie się da ewentualną zawartość i z czystym sumieniem mogę polecić powyższą(ʘʘ) dobrze wydane sto złotych :) szczególnie za taką zawartość!
  • Odpowiedz
Hej Mirabelki i Mirki!

Niedawno otworzyliśmy z przyjaciółmi sklep internetowy z rękodziełem - ziolaiglina.pl. Tworzymy naturalne cuda pełne energii i radości. Znajdziecie u nas ceramikę pełną ziół, żywiczne kadzidła prosto z monastyru i inne rękodzieło.

Nie przychodzimy z pustymi rękami, ogłaszamy #rozdajo kolczyków z odbitą gipsówką. Zbieramy plusy pod tym wpisem do wtorku (14.12) do godz. 12.00. Losowanie przez mirkolos, zielonki nie biorą udziału. Wysyłka paczkomatem na nasz koszt.
Zataok - Hej Mirabelki i Mirki!

Niedawno otworzyliśmy z przyjaciółmi sklep interne...

źródło: comment_1639308750ZSHOYui8raHPHkUSQONHmq.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę obłożyć około 8m² komina szamotem. Komin jest na strychu, przechodzi przez pracownię ceramiczną mojej partnerki ( #ceramika dla atencji). Chcemy ją wyremontować, docieplić i wykorzystać ciepło komina zwiększając jego masę termiczną.

Czy szamot to dobry pomysł czy macie lepszy, tańszy? Może położenie tynku glinianego? Cegły szamotowe najtańsze z OBI dałyby 1000 PLN a to sporo za 8m² ściany.

P.s. zapraszam do obserwowania na FB Naturalica Pracownia Ceramiki Naturalica :)
trypson_tryptaminka - Chcę obłożyć około 8m² komina szamotem. Komin jest na strychu, ...

źródło: comment_1639159223pLK7cjmNgIHtu7HB3nQesR.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawe wtórne wykorzystanie kawałków potłuczonej porcelany.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#handmade #porcelana #sztuka #bizuteria #srebro #ciekawostki #zrobtosam #ceramika
Zwiadowca_Historii - Ciekawe wtórne wykorzystanie kawałków potłuczonej porcelany.

...

źródło: comment_1637345254tUb3okGO7Vtg7yruvwbD0r.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bit3ls: cześć, właśnie jestem na etapie szukania płytek do łazienki. Płytkarz poleca raczej poszukać płytek w sklepach online(z uwagi na ceny). Też tak szukałeś i faktycznie sklep www.abcplytki.pl wychodził najkorzystniej cenowo?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@polwac ja już jestem po zakupie. Kupiłem płytki z firmy Tubądzin. Powiem Ci, że sklep stacjonarny informował, że od początku listopada Tubądzin podnosi ceny o 10% i rzeczywiście była to prawda, sklep internetowy podniósł cenę dopiero po 2 tygodniach. Potwierdzam na przykładzie moich płytek, że na internecie jest po prostu taniej. Moja różnica to było kilka stówek więc sprawa warta przemyślenia.
  • Odpowiedz
Relief w podziemiach piramidy Dżesera przedstawiający owego władcę podczas obchodów święta Sed w trakcie rytualnych biegów. Co ciekawe większość późniejszych władców odprawiała swoje święto Sed właśnie na dziedzińcu grobowca Dżesera.
W przeciwieństwie do innych późniejszych piramid wnętrze piramidy Dżesera jest w większości wyłożone fajansowymi płytkami, i o ile większość z nich przetrwała do naszych czasów, tak niestety znaczna ich część nie jest na swoim miejscu, a w różnych muzeach na świecie.
Kilka
HeruMerenbast - Relief w podziemiach piramidy Dżesera przedstawiający owego władcę po...

źródło: comment_1632339126jJY5mYAYBGSAe3smWURizG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Archeologiczne eldorado… czyli kolejny sezon badań w Górzycy nad Odrą! (GALERIA) Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6262013/archeologiczne-eldorado-czyli-kolejny-sezon-badan-w-gorzycy-nad-odra-galeria/

Nowe inwestycje budowlane nie zawsze muszą być archeologiczną tragedią i masowym niszczeniem naszego dziedzictwa kulturowego – czasem bywają historycznym eldorado! W tym przypadku duży wkład mieli też zwykli pasjonaci, którzy w badaniach licznie wspierali naukowców.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał
Zwiadowca_Historii - Archeologiczne eldorado… czyli kolejny sezon badań w Górzycy nad...

źródło: comment_1630929471PDXhairkER9uE7cCR3bwzB.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZAPROSZENIE na wykład online pt. "Chodź pomaluj mój świat... Garncarstwo kultury łużyckiej", dzisiaj o godz. 20:00!

Zwyczaj malowania ciała, skór, tkanin, przedmiotów, mieszkań towarzyszył człowiekowi zapewne od momentu jego pojawienia się na Ziemi. Wynikał z potrzeby opowiadania o przeżywanych emocjach i otaczającym świecie. Przejaw tej kreatywności jest silnie obecny również w rzemiośle garncarskim. Fenomen kolorowej ceramiki pojawiał się i znikał na różnych terytoriach i w różnym czasie ale zawsze spotykał się z dużym
ArcheologiaZywa - ZAPROSZENIE na wykład online pt. "Chodź pomaluj mój świat... Garnca...

źródło: comment_1627554746YGvbUCkfEEttw7PhItC3Rr.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, napatoczył mi się komplet rosyjskich/sowieckich filiżanek (wnioskując po znaku jakości, który jest taki sam, jak pod sygnaturami reszty sowieckiej ceramiki), ale za cholerę nie mogę namierzyć samej sygnatury. Ogarnia ktoś może, skąd to może być?

Przejrzałem całą tę witrynę- wszystkie podstrony ze zdjęciami, rosyjskie, francuskie, polskie, niemieckie... i ni hu hu.

#ceramika #filizanki
teh_m - Mirki, napatoczył mi się komplet rosyjskich/sowieckich filiżanek (wnioskując ...

źródło: comment_1625570358czlrHLIrJqVeFmmPOxLryI.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niezwykłe strychowe odkrycie – naczynie peruwiańskiej kultury Chimú z X–XV wieku! Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6161091/niezwykle-strychowe-odkrycie-naczynie-peruwianskiej-kultury-chimu-z-x-xv-wieku/

Do bardzo niezwykłego odkrycia doszło na strychu domu jednej ze wsi w okolicach Biłgoraja, znaleziono tam naczynie peruwiańskiej kultury Chimú pochodzące z X–XV wieku.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!
Zwiadowca_Historii - Niezwykłe strychowe odkrycie – naczynie peruwiańskiej kultury Ch...

źródło: comment_1624461819KZeYZfm7Ledx3tbgxDP0yU.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach