cośtam o #blockchain będzie
http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/it-managers/mobile-world-congress-2017-autonomous-cars-iot.html
i to co napisali o samochodach autonomicznych to chyba prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dzieci urodzone w tym roku nigdy nie będą musiały samodzielnie prowadzić samochodów – gdy dorosną, autonomiczne samochody będą już dla nich codziennością

#bitcoin #kryptowaluty
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
znajdzie sie jakis mirek, ekspert od #bitcoin ktory jest w stanie zarzucic artykułem albo samemu wytłumaczyć jak 3latkowi na czym polega technologia #blockchain ? ogladalem już pare filmikow, czytałem artykuły, ale nie rozumiem za wiele. np. po co faktycznie sie rozwiazuje ten problem co 10min. i co to zmienia. i kto tego dokonuje. a co jeśli przestanie itd. pytan mnóstwo
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cr203a: @kryptopomocnik: dzięki!
1. blockchain wykorzystuje się do obrotu bitcoinami (tak?). więc załóżmy, że chcę przelać komuś 2 bitcoiny. jak to jest, że dzieje się to w czasie rzeczywistym, skoro ten proces "kopania" kolejnego bloku przez wiele komputerów na świecie trwa ok. 10min?
2. jak już ten nowy blok zostanie "wykopany" wtedy zawiera on w sobie wszystkie transakcje, które przez te 10min się odbyły? czy nie daje to
  • Odpowiedz
To, że najpewniejszy sposób, by zarobić na kryptowalutach.. to po prostu zgłębienie tajników technologii blockchain z perspektywy programisty... o tym to już nawet gdzieś pisałem.

Ostatnio dorzuciłem sobie umiejętność #blockchain na LinkedIn... i to co zaczęło się dziać, jakie oferty przychodzić, to ja przepraszam bardzo...

trzeba założyć nowy tag: #programistablockchain45k

#kryptowaluty #blockchain #bitcoin #programowanie
noisy - To, że najpewniejszy sposób, by zarobić na kryptowalutach.. to po prostu zgłę...

źródło: comment_Q6WPObgjtTs8iolhcuElSgh8noI0dENK.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noisy: jakieś 500 euro na dzień, normalna stawka dla kontraktora we Frankfurcie. Jako programista IBM Mainframe czy COBOLa zarobisz 3 razy tyle, a pewnie nawet SAPowcy czy SharePointowcy zarabiają niewiele mniej.
  • Odpowiedz
Informacje o planowanej stronie / wasze pomysły / poszukiwani..

Jak wiecie strona internetowa jest w budowie – informowałem o tym w kilku postach. Wiem, że facebook nie jest najlepszym miejscem do prowadzenia takiej działalności jaką prowadzę i nie daje wielkich możliwości, ale nie mogłem wytrzymać i chciałem już dla Was pisać ( prócz fb udzielam się też trochę na wykop ) – Ci którzy lubią facebooka nie martwcie się, nie znikam z niego.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@filip34: Całkiem fajna koncepcja. Jak ruszy strona to będzie można nad tym pomyśleć. :)
P.S. na przyszłość oznaczaj jak odpowiadasz, bo szczerze mówiąc przypadkiem zauważyłem, że odpisałeś a miałem już zamknąć zakładkę z wykopem. :)
  • Odpowiedz
„Blockchain wszedł na salony i ma się całkiem dobrze” – takimi słowami Tomasz Kibil, członek zespołu zadaniowego „Od papierowej do cyfrowej Polski” podsumował blockchain zawierając w tym myśl, że technologia ta wychodzi z anarchistycznego świata i "wchodzi na salony”.

Obecnie Pan Tomasz realizuje projekt w Dubaju i jest bezpośrednim świadkiem rozwoju technologii w tym mieście. Przyznano tam znaczne środki na rozwój blockchaina i w listopadzie 2016 roku ogłoszono strategię, cytuje „blockchainową”.

Główną zachętą dla
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj na profilu steemitblog został opublikowany artykuł zawierający "Mapę Drogową" Steemit na rok 2017.

Dokument ten (22 strony w języku angielskim), przedstawia plany rozwoju na bieżący rok dla platformy internetowej Steemit, blokchaina Steem, a także samej organizacji Steemit, Inc.

Przygotowaliśmy jednak streszczenie TL;DR; w języku polskim, możecie je znaleźć tutaj

#steemit #steem #blockchain #kryptowaluty #socialmedia
steemit - Dzisiaj na profilu steemitblog został opublikowany artykuł zawierający "Map...

źródło: comment_TVae7askByqyoumDqmLtZOK6RJN4FLKB.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@steemit: a ja powiem że to takie p---------e za przeproszeniem. Ile to ja już widziałem projektów że MOBILE aps że nowe możliwości. To wszystko pieprzenie jest nic więcej. Każdy shit projekt jest to samo czyli mydlenie ludziom oczu, każdy projekt oprócz BTC to wyścig z czasem na temat tego jak zamydlić ludziom oczy by jeszcze więcej kupowali naszego shitu. Koniec kropka. Zbyt długo w tym siedzę. Shity są potrzebne ale
  • Odpowiedz
Wczoraj dnia 09.01.2017 zanotowano największy w historii ruch sieci wynoszący 350 000 transakcji jednego dnia.

I jak widać na załączonym obrazku ilość transakcji w sieci stale rośnie i wydaje się, że przyśpiesza. Więc niedługo rekord zostanie pobity i będzie stałe wzrastał.

Wnioski jakie z tego możemy wyciągnąć są takie, że sieć ma się dobrze, rośnie zaufanie, rośnie akceptacja, a przede wszystkim rośnie świadomość, że istnieje alternatywa do przechowywania majątku - wraz z tymi faktami,
kryptopomocnik - Wczoraj dnia 09.01.2017 zanotowano największy w historii ruch sieci ...

źródło: comment_hzpnAqgDqV7EQyYQyzhoy2zQ4ilhgbdr.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hard-fork jest bezpieczniejszy


@Ancro: nie dość, że hard fork sam w sobie jest szalenie niebezpieczny, gdyż może doprowadzić do rozpadu bitcoina, to BU może doprowadzić do centralizacji sieci. Zbytnie zwiększenie rozmiaru bloku wyeliminuje mniejszych minerów i jedynie najpotężniejsi będą mogli kontrolować sieć.

Wg ciebie centralizacja sieci, którą przyniesie BU jest zgodna z wizją Satoshiego?

LN przynajmniej zapewnia decentralizację. Opłaty transakcyjne spadną? Trudno, jeśli Lightning Network zapewni popularyzację wśród zwykłych ludzi
  • Odpowiedz
@zonbat: nie wiem - ogólnie urządzenia podłączone do sieci nie powinny być używane do przechowywania dużych kwot. Ja przechowuję na swoim góra 1000pln (zazwyczaj znacznie mniej) zawsze może się okazać że istniał jakiś nieznany exploit umożliwiający włamanie. iOS i tak jest pod tym względem lepszy od androida, bo apple swoim telefonom dostarcza łatki bezpieczeństwa przez bardzo długi czas po premierze - większość sprzętu na androidzie ma znane, niezałatane dziury
  • Odpowiedz
@zonbat: to jest źle zadane pytanie troszkę. Wszystkie portfele mogą być bezpieczne i niebezpieczne w zależności od okoliczności. Np. nawet portfel na blockchain.info może być bezpiecznym rozwiązaniem jak się zachowa odpowiednie procedury i vice versa nawet Trezor może okazać się niebezpieczny jak ktoś przechwyci backup seed zapisany na kartce itd.

Dużo zależy od systemu operacyjnego na którym odpalasz, czy ufasz komputerowi na którym pracujesz, czy jest dwustopniowe uwierzytelnianie operacji itd.
  • Odpowiedz
@bitcoin: pic na wodę fotomontaż, gość musiał przejść przez taką samą regulacyjną ścieżkę zdrowia jak inni. To tak jakby do Lambo ktoś przyczepę kazał dostawić
  • Odpowiedz
@abdullo: Dałeś 36 satoshi za 1 bajt. Mało. Obecny czas oczekiwania z taką opłatą to od 40 min to 23 h. Także już niedużo Ci zostało :)

https://bitcoinfees.21.co/

Przy czym dodam, że ja wczoraj dając 50 sat/B (minimalna opłata do wyboru w portfelu trezora) czekałem ok 5 min.
  • Odpowiedz