Wpis z mikrobloga

Informacje o planowanej stronie / wasze pomysły / poszukiwani..

Jak wiecie strona internetowa jest w budowie – informowałem o tym w kilku postach. Wiem, że facebook nie jest najlepszym miejscem do prowadzenia takiej działalności jaką prowadzę i nie daje wielkich możliwości, ale nie mogłem wytrzymać i chciałem już dla Was pisać ( prócz fb udzielam się też trochę na wykop ) – Ci którzy lubią facebooka nie martwcie się, nie znikam z niego. Strona będzie bezpośrednio powiązana z kontem fb i wszystkie wpisy i informacje będą się tutaj pojawiały.

Praca nad stroną idzie bardzo powoli ze względu na niezbyt dużą ilość wolnego czasu, ale.. idzie do przodu. :) Myślałem nad wieloma opcjami i ostatecznie zdecydowałem się pracować na wordpressie. Chociaż mam kilka pomysłów, które mogą wordpressa przerosnąć to zawsze się da coś wymyślić, aby osiągnąć cel.

Teraz wypiszę po krótce plany i zastosowania co do stronki, a Wy już wytężcie swoje szare komórki jak podczas celowania nicią w dziurkę igielnego ucha i jak macie jakieś pomysły lub chcecie skorygować moje to śmiało walcie – przyjmę wszystko na klatę jak pani specjalizująca się w najstarszym zawodzie świata opalająca się przy autostradzie.

Ogólnie strona ma spełniać kilka ról:

- zapewnić Kowalskiemu (zbieżność nazwisk przypadkowa) zakres wiedzy potrzebny do wstępnego zaznajomienia się z bitcoinem, blockchainem i ogólnie kryptowalutami ( będzie to wymagało ode mnie przygotowania mnóstwa poradników ze screenami i odpowiednim doborem słów, a także obiektywnego podejścia – więc ta część będzie tworzona powoli, ale sukcesywnie. )

- ochronić Was przed scamem ( próbą wyłudzenia od Was pieniędzy, kradzieży itp.) w sieci, których coraz więcej ze względu na to, że cwaniacy wyczuli biznes w podszywaniu się pod kryptowaluty i organizowanie różnych eventów z nimi związanych. Także hakerzy nie próżnują..

- zapewnić inwestorom amatorom ( i nie tylko amatorom ) obszerne informacje o analizie technicznej, psychologii tłumu i jednostki, zdobywaniu informacji o krypto i ich interpretowaniu itp. a wszystko to będę pisał odpowiednio pod świat kryptowalut ( gdyż jak niektórzy wiedzą, lub nie.. analiza techniczna i psychologia działa tutaj tylko pozornie tak samo jak w przypadku tradycyjnych rynków)
Ten punkt jest dla mnie ważny. Nawet opisując obecne sytuacje w altcoinach pewnie zauważyliście, że staram się dawać Wam wskazówki do tego na co patrzeć i uważać. Chciałbym aby nawet zielony Kowalski był świadom tego co się dzieje na rynku, aby nie był biernym obserwatorem, owcą która podąży tam gdzie będą kierowały nią emocje.

- zapewnić wszystkim najświeższe informacje ze świata kryptowalut, wykorzystania technologii blockchain, najważniejszych informacji ze świata biznesu, prawa, finansów itp. ( uważam, że blockchain to nieunikniona przyszłość wszystkiego co opiera się na zarządzaniu danymi i informacjami, zaufaniu)

- zapewnić bieżące informacje ze świata altcoinów: update, ciekawsze projekty, problemy, propozycje itp.
Chciałbym tutaj zwerbować do pomocy wszystkie osoby z przeróżnych projektów odpowiedzialne za Polską dystrybucję informacjami i zarządzanie projektem – z konkretnych krypto. Póki co mam kontakt z użytkownikiem „bioly”, który jest „Polską głową” projektu Lisk i zadeklarował chęć współpracy. Zależy mi na tym, abyście mieli informacje od najważniejszych postaci z danych krypto + mogli bezpośrednio im zadawać pytania odnoście przyszłości i rozwoju danego projektu – jeżeli znacie w/w „Polskie głowy” to przekażcie im, że zależy mi na ich pomocy, która jest dedykowana Wam.

- chciałbym też stworzyć podstronę o nazwie „słownik” w której będą wyjaśnione przystępnym językiem wszystkie pojęcia ze świata kryptowalut co większość terminów w sumie da się opisać, ale niektórych nie do końca / technologie ewoluują i informacje o nich stają się nieaktualne. Więc chyba rozwiążę to tak, że stworzę wyjaśnienia tylko tych, które są niezmienne i tworzą fundamenty kryptoświata, a zmiennych nie będę tykał.

- docelowo chciałbym na stronie umieścić wszelkie informacje dotyczące prawa w Polsce pod kątem kryptowalut z możliwie największym zakresie znaczenia, czyli podatkowe, majątkowe, własnościowe itp. itd. A także móc odpowiedzieć na konkretne pytania i przykłady pod kątem w/w problemów.
( do tego będzie wymagany specjalista w tej branży, którego będą szukał kiedy uporam się z merytoryczną i techniczną kwestią strony )

**************
To chyba wszystko z głównych punktów, z pobocznych kwestii myślałem nad:

- Podstroną, gdzie mogą się ogłaszać specjaliści w dziedzinach blockchain i kryptowalut – być może w przyszłości miejsce to przyciągnie pracodawców poszukujących osób stricte z takich dziedzin, a jest to niewątpliwie przyszłość.
I w tym punkcie także jakimś miejscem z ogłoszeniami kupię / sprzedam za kryptowaluty ( chociaż to może w przyszłości jak nasza społeczność urośnie w siłę )
( od razu informuje, że wszelkie formy spamu, własnych reklam i prób nakłonienia ludzi do zakupu czegokolwiek będą skutkowały od razu permanentnym banem )

- Być może forum? Co o tym myślicie, teoretycznie jest dużo różnych for, ale jakoś nie pasuje mi do końca przepływ informacji w takich miejscach – chociaż to może tylko moja obsesja na punkcie nieskazitelnych przekazach informacji. Pomysł z forum potraktujcie jako moje głośne myśli.

- Na głównej stronie chce umieścić niewielkie okienko czatu, gdzie będziecie mogli prowadzić ze sobą rozmowy, wymieniać się informacjami o kryptowalutach, planach inwestycyjnych i gdzie będę zaglądał czasem, aby z Wami podyskutować na żywo.

- Raz na jakiś czas będę starał się zorganizować jakiś konkurs, do wygrania będą jakieś tam części kryptowalut o wartości od 50zł do kilkuset zł, a może czasem więcej, może jakieś portfele sprzętowe typu trezor. Myślę jeszcze nad zasadami takich konkursów, a właściwie nad samym celem konkursu – na pewno chciałbym aby to było coś co będzie zabawą + przysłuży się wszystkim członkom naszej społeczności. Czyli np. jakieś analizy + opis, przygotowanie jakiegoś poradnika itp. ( pomysły ? )

To by było chyba na tyle.

Przypominam, że możecie tutaj udzielić mi wskazówek lub obalić niektóre z pomysłów / rozbudować je.

Ewentualnie:
kryptopomocnik@gmail.com
kryptopomocnik@protonmail.com
https://www.facebook.com/kryptopomocnik/

#bitcoin #btc #kryptowaluty #blockchain #etc #dash #lisk #eth #exp #ltc #xrm #maid #fct #zec #nav #lbc #sc #pot #xem #steemit #nem #sdc #sys #bts #doge #waves #dgb #rads #str #cure #pink itd itp #kryptopomocnik

P.S. W odpowiedzi na prośbę kilku osób, którym przeszkadza zaśmiecanie wpisów, tym razem banuję trollowanie.
  • 7
@kryptopomocnik: A co myślisz o takim czymś jak propozycja portfela kryptowalutowego aktualizowanego co kilka dni - i byłby dwa takie portfele: jeden twój lub zespołu ludzi z którymi będziesz tworzył stronkę, a druga propozycja to społeczności, czyli każdy (z zarejestrowanych użytkowników) by mógł zaproponować swój portfel, a system by wyciągnął z tego jakąś średnią i tworzył jeden całej społeczności. I oczywiście statystyki zysków/strat, jakiś komentarz eksperta dlaczego te a nie inne
Np:
użytkownik 1 typuje krypto w proporcjach: 80 btc, 20 dash
użytkownik 2: 50 btc, 20 monero, 30 eth
użytkownik 3: 30 btc, 40 eth, 30 zcash

I cóż, to już można najprościej wyciągnąć średnią czyli średni portfel tych osób/społeczności będzie wyglądał mniej więcej:

btc: 53%
dash: 6%
monero: 6%
zcash: 10%
eth: 23 %

Pewnie da się zastosować inne modele do obliczania takiej średniej by były bardziej wiarygodne, to już niech
@filip34: Całkiem fajna koncepcja. Jak ruszy strona to będzie można nad tym pomyśleć. :)
P.S. na przyszłość oznaczaj jak odpowiadasz, bo szczerze mówiąc przypadkiem zauważyłem, że odpisałeś a miałem już zamknąć zakładkę z wykopem. :)