Czy mógłby ktoś mi pomóc? Potrzebuje usunąć/wyciszyć wokal z tej piosenki https://youtu.be/yW-wpjwsAII , ale chwilowo nie mam dostępu do komputera. #audacity #sounddesign #musicproducers #niechktos #muzyka
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

octave25
via iOS- 1
- 0
Mirki mam nagraną rozmowę, ale nie da się nic zrozumieć, bo jest zbyt cicha. Chciałbym jakoś wzmocnić dźwięk żeby można było zrozumieć co mówią na nagraniu. Próbowałem audacity wzmocnić dźwięk i usunąć szumy, ale bezskutecznie. Dźwięk z rozmowy jest tak cichy jak prawie sam szum. Szukam jakiś tutoriali jak coś takiego wykonać/zrobić.
#informatyka
#dzwiek
#audacity
#informatyka
#dzwiek
#audacity
- 0
Mam problem. Zapisałem nagrany mikforon plik w programie Audacity. Teraz nie mogę go otworzyć. Jest jedynie folder nazwa_data. Gdy otwieram ten folder to pojawiają sie 2 kolejne foldery a w nich różne pliki. Nie mogę tego tworzyć w programie. Wysyłam zdjęcie jak to wygląda.
#audacity
#komputery
#informatyka
#dzwiek
#technologia
#audacity
#komputery
#informatyka
#dzwiek
#technologia
źródło: comment_Miw6KTkQslYre4ZtGMihdZpc5lsncW7J.jpg
PobierzTrafiłem na fajny utwór, w którym niestety jakiś debil postanowił wrzucić kilka razy taki irytujący dźwięk - https://clyp.it/01hmyamp
Ten dźwięk w jednym momencie gra sam (ten moment wyciąłem i dałem w linku powyżej), ale w innych miejscach jest on na tle piosenki, więc nie mogę go po prostu wyciąć. Jaką opcją najlepiej go odfiltrować? Mam #audacity i #adobeaudition, próbowałem healing brush w Audition, ale jedynie trochę przyciszał
Ten dźwięk w jednym momencie gra sam (ten moment wyciąłem i dałem w linku powyżej), ale w innych miejscach jest on na tle piosenki, więc nie mogę go po prostu wyciąć. Jaką opcją najlepiej go odfiltrować? Mam #audacity i #adobeaudition, próbowałem healing brush w Audition, ale jedynie trochę przyciszał
@Kliko: teoretycznie jeśli ktoś to po prostu dokleił, i jakoś mocno nie zniekształciły tego potem algorytmy kompresji, to uciąć, odwrócić polaryzację, i domiksować ten odwrócony klip co do milisekund w miejscach gdzie gra tamto we właściwym kawałku (tzn. na ścieżce obok). Na początek można poustawiać na oko, ale żeby fazy się zniosły to musi być precyzyjna robota.
Szanowni murcy i mirabelki mam pytanie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nagrywaniem swojej muzyki. Gram na gitarze elektrycznej umiem już zgrać gitarkę na lapka. Nagrywam na audacity jak narazie. Chciałbym jednak dodać coś więcej, jakąś stopę werbel bas. Jaki program polecilibyście do dalszej obróbki dżwiękowej? Dalej wokal, tutaj pasowałoby zainwestować w coś porządnego. Taki mikrofon jak Rode NT1-A byłby wystarczający? Co dodatkowo powinienem kompletować, aby powoli tworzyć takie mini studio domowe,
Jeśli program darmowy to Reaper. Ma wszystko oprócz wtyczek VST.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@Psajkoman: zależy ile chcesz wydać. Bejringer uc22 jest spoko
- 1
- 1
Czy jest plugin pozwalajacy ciac mp3 w audacity bez ponownej kompresji? Tzn wytnij i zapisz.
#audacity
#audacity
Mirki, pytanie odnośnie #audacity #komputery #dzwiek #audio
Chce sobie połączyć 2 klipy, przypuśćmy pierwszy gra przez 1 minute , po czym wklejam 5 sekund jakiegoś innego nagrania, i kontynuuje to pierwsze nagranie po tych wklejonych 5 sekundach.
Problem w tym że w chwili kiedy dźwięk jest odtwarzany, słychać takie puknięcie pomiędzy tymi nagraniami, takie jak by ucinanie. Wyraźnie słychać że coś zostało ucięte i wklejone coś
Chce sobie połączyć 2 klipy, przypuśćmy pierwszy gra przez 1 minute , po czym wklejam 5 sekund jakiegoś innego nagrania, i kontynuuje to pierwsze nagranie po tych wklejonych 5 sekundach.
Problem w tym że w chwili kiedy dźwięk jest odtwarzany, słychać takie puknięcie pomiędzy tymi nagraniami, takie jak by ucinanie. Wyraźnie słychać że coś zostało ucięte i wklejone coś
@misiek735: rzeczywiście, też mam o.O no to Adobe Audition, albo oldskulowo, GoldWave ;)
- 0
@Odczuwam_Dysonans: jakoś ciężko mi jest się połapać w GoldWave...
Odkryłem że lepszy efekt daje użycie narzędzia obwiedni niż ucinanie i wlejanie ścieżki. Dalej jakoś sobie poradzę. Dzięki serdeczne za pomoc :)
Odkryłem że lepszy efekt daje użycie narzędzia obwiedni niż ucinanie i wlejanie ścieżki. Dalej jakoś sobie poradzę. Dzięki serdeczne za pomoc :)
#homerecording #dzwiek #montaz #mix #mastering #pytanie #audacity #filmmaking #filmowanie
Podczas nagrania źle ustawiono mikrofon (tyłem do źródła dźwięku) i przez to dialogi brzmią jak spod wody. Czy wiecie jak "wyostrzyć" nagranie?
Podczas nagrania źle ustawiono mikrofon (tyłem do źródła dźwięku) i przez to dialogi brzmią jak spod wody. Czy wiecie jak "wyostrzyć" nagranie?
- 3
@Zuchwaly_Pstronk: nagrac je jeszcze raz. Nie ma innego wyjscia
- 2
@Zuchwaly_Pstronk: Jest stara piękna zasada, shit in shit out ;P
Niedawno pytałem się o jakiś program do obróbki wideo na #linux. Patrząc na możliwości polecany #blender wydaje się być świetny jednak niezbyt intuicyjny. Możecie polecić coś prostego w obsłudze na #windows10? Takie #audacity tylko dla wideo. Potrzebuje zrobić proste przejścia, dodać ścieżkę audio, powycinać fragmenty. Zależy mi też na możliwości zatrzymania wideo w taki sposób żeby ścieżka audio była dalej odtwarzana gdy
- 2
da sie zrobic cos z tym audio aby jakos nie wiem glosniej na telefonie się odtwarzało? Jakieś podbicie? Próbowałem jakieś kompresory, wzmocenia w audacity ale nic z tego (pewnie chodzi o bas). #audacity #audio #kiciochpyta
http://solaris.wohlnet.ru/ringtone/deadmaus_strobe_v4.mp3
http://solaris.wohlnet.ru/ringtone/deadmaus_strobe_v4.mp3
@nandrolone: Podbij sobie level w audiacity do momentu kiedy będziesz miał zniekształcenia. Do podbicia basu tam jest equalizer (podbijaj tak od 30 do 80hz)
Niektóre telefony grają po prostu płasko i bez basu i nic z tym nie zrobisz.
Niektóre telefony grają po prostu płasko i bez basu i nic z tym nie zrobisz.
- 0
@UrbanShadow: Możesz jakoś mnie bardziej nakierować?
- 1
@rukh: z tego co piszesz, to całkiem ciekawa alternatywa dla Audition-a jest ta aplikacja Reaper. Jeśli dobrze widzę na pasku programu, to trzeba się rejestrować dla wersji darmowej?
- 1
@SonyKrokiet: To nie mój screen, wszystkie z internetu. Ten powyższy screen wygląda jakby był z Windows XP albo starszych systemów.
Nie ma wersji darmowych. Licencja "Educational use" kosztuje jednorazowo 60 dolarów.
Nie ma wersji darmowych. Licencja "Educational use" kosztuje jednorazowo 60 dolarów.
15
Nowe Audacity z wygodniejszą nawigacją po nagranym dźwięku

Dostępna jest nowa wersja bardzo dobrego, darmowego programu do nagrywania i montowania dźwięku – Audacity. Wersja 2.2.2 wprowadza poprawki interfejsu, dzięki którym wygodniej pracuje się na różnych widokach nagranych ścieżek.
z- 0
- #
- #
- #
- #
Jak mogę wyrównać poziom głośności wszystkich dźwięków w pliku do jednego poziomu?
#audacity #dzwiek #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #informatyka #adobeaudition
#audacity #dzwiek #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #informatyka #adobeaudition
źródło: comment_wPb4AMoiPMrkAdjr0tGu086a5TlfAi2J.jpg
Pobierz@user_Adrian: Są programy do normalizacji, x lat temu sie używało MP3Gain
- 0
Pytanie, jak zasymulować w Audacity brzmienie kasety magnetofonowej? Chodzi mi o niższą jakość dźwięku i lekki szum w odtwarzanym utworze. Wcześniej coś podobnego symulowałem obniżając mocno próbkowanie i lekko zwiększając szybkość utworu, ale brakowało mi trochę szumu taśmy właśnie
PS. Jeśli jest możliwość, to prosiłbym o jakąś prostą metodę, bo do własnych potrzeb potrzebuję (a Audacity ogarniam raczej mocno średnio)
#audacity #muzyka i może #produkcjamuzyki
PS. Jeśli jest możliwość, to prosiłbym o jakąś prostą metodę, bo do własnych potrzeb potrzebuję (a Audacity ogarniam raczej mocno średnio)
#audacity #muzyka i może #produkcjamuzyki
@SonyKrokiet dodaj sampla z Pink Noise
@SonyKrokiet: jw. domiksować szum i obciąć górę korektorem. ale jak chcesz w miarę autentyczne brzmienie, to potrzebujesz jakiegoś pluginu, który będzie udawał różne subtelności taśmy. Np u-he satin albo ni reaktor z https://www.native-instruments.com/en/reaktor-community/reaktor-user-library/entry/show/11003/
Może jak poszukasz to znajdziesz jakieś rozwiązanie freeware. jakbyś potrzebował daw za free to Reaper możesz mieć na 60 dni
Może jak poszukasz to znajdziesz jakieś rozwiązanie freeware. jakbyś potrzebował daw za free to Reaper możesz mieć na 60 dni
Cześć, dziewczyna dostała mikrofon Novox NC-1. Chciała sobie amatorsko nagrywać jakieś piosenki dla siebie, ale w audacity są straszne opóźnienia. Nijak nie możemy tego ustawić. Ktoś jest w stanie pomóc? Może być inny program.
#pytanie #pytaniedoeksperta #audio #audacity #kiciochpyta
#pytanie #pytaniedoeksperta #audio #audacity #kiciochpyta
4
Audacity 2.2 wygląda jak chcesz, ulepsza edytor i ułatwia dostęp do dokumentacji

Dwa lata minęły od wydania Audacity 2.1 – wolnego narzędzia do nagrywania, edytowania i miksowania dźwięku, które w popularności bije na głowę narzędzia komercyjne. W tym tygodniu zadebiutowała nowa wersja, oznaczona numerkiem 2.2.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
























Komentarz usunięty przez moderatora