Mirki, w jaki sposób najlepiej poprawić dźwięk z mikrofonu takiego pokroju? Chodzi o nagranie i prostą obróbkę, powiedzmy, w Audacity (bo darmowy #cebula). Odszumianie ogarniam (żadna sztuka), ale chodzi mi o to, by głos brzmiał jak najbardziej naturalnie.
#mikrofon #audio #audacity #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
#mikrofon #audio #audacity #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
























Mam mikrofon Blue Yeti (usb), którym nagrywam gitarę.
Mam z nim jednak pewien problem - jest mega czuły, moim zdaniem aż nienormalnie. Nastawiam minimalną głośność nagrywania (1%, gain na mikrofonie ustawiony na 0), oddalam urządzenie o pół metra od gitary a i tak przesterowuje, przez co ciężko mi nagrywać.
Podłączę go jutro do inne komputera (znacznie lepszą stacjonarkę) i zobaczę, czy tam będzie podobnie, jednak na mój chłopski rozum to mikrofon