Ziomeczki, pomóżcie.

Mam mikrofon Blue Yeti (usb), którym nagrywam gitarę.
Mam z nim jednak pewien problem - jest mega czuły, moim zdaniem aż nienormalnie. Nastawiam minimalną głośność nagrywania (1%, gain na mikrofonie ustawiony na 0), oddalam urządzenie o pół metra od gitary a i tak przesterowuje, przez co ciężko mi nagrywać.

Podłączę go jutro do inne komputera (znacznie lepszą stacjonarkę) i zobaczę, czy tam będzie podobnie, jednak na mój chłopski rozum to mikrofon
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gustawny: Z tyłu mikrofonu znajduje się pokrętło wzmocnienia sygnału, to ono odpowiada za wysterowanie sygnału, na komputerze powinno być wszystko cyfrowo na 100%, tak jak bez zmian. Kruczek polega na tym, że jeżeli mikrofon przesteruje się na wcześniejszym etapie to regulowanie cyfrowo zmniejsza potem głośność razem z tym przesterem. Piszesz jednak że i tu i tu masz bardzo minimalne wartości, możliwe że Audacity coś ma źle ustawione albo sterowniki, lub
  • Odpowiedz
@Tojtek:

1. rolloff to parametr określający jak mocne jest odcięcie. im więcej dB na oktawę, tym odcięcie jest poprowadzone pionową kreską na wykresie, więc skuteczniej odcina zbędny dół.

2. generalnie rezonanse są w całym paśmie, z tym że w dolnych częstotliwościach są najmocniejsze i najdokuczliwsze, to własnie rezonanse w dole, i w niskim środku najmocniej odpowiadają za to nieprzyjemne buczenie którego chce się
  • Odpowiedz
@weeden: nic nie zrobisz. Jak lubisz stać pod sceną z komórką w łapie, polecam Lumie z wyższej półki. Nie dość, że bydlaki mają po 3-4 mikrofony to jeszcze systemowo możesz sobie określić filtrowanie dzwięków o określonej częstotliwości. Nie wiem jak to działa ale działa.
  • Odpowiedz
Czy można w #audacity lub innym prostym programie zrobić przejście z danej korekcji graficznej (np. z motywu radiowego) do normalnej w przeciągu kilku sekund?

#audio
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pewne nagranie czegoś na kształt wywiadu, tylko problem w tym, że od pewnego etapu strasznie fatalnie słychać głos . W związku z tym, czy można jakoś za pomocą Audacity magicznie poprawić jego jakość? Nigdy się tym programem zbytnio nie bawiłem :\

#audacity #pytanie #pomocy
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patrol220 @mattdamon: da się tylko wtedy, jeżeli wokal jest centralnie w środku panoramy stereo. Te opcje usuwania wokalu w programach działają na zasadzie dodania obu kanałów w przeciwfazie, wskutek tego to, co jest na środku panoramy, jest wyciszane. Ubocznym skutkiem jest przerobienie nagrania ze stereo na mono...
  • Odpowiedz
#youtube #muzyka

Mirczki, czy jest jakieś narzędzie online które pozwoli mi ściągnąć kawałek piosenki z youtube ? Chce sobie zrobić dzwonek, bez potrzeby instalowania #audacity czy innego programu który użyje raz...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wojtex28: to o czym napisalem wyzej to wlasciwie kombajny produkcyjne, ale jak juz ktos powazniej zaczyna myslec to mysle, ze naprawde warte swojej ceny ...zreszta na okres testowy mozna pobrac, a mozna na dluzszy okres testowy wykorzystac #torrent :)

nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze pare dobrych lat temu wytwornie nie walily gradem o to na czym co zostalo wyprodukowane, moze dalej jest tak :)
  • Odpowiedz