Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko162
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
wilqua
wilqua

wilqua

Dołączył 9 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 726
  • Znaleziska 269
  • Mikroblog 457
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 3
popson95
popson95
15.06.2026, 13:02:15
  • 6
Silniczki naśmiewają się z faktu że Nawrocki na urodzinowej gali Trumpa nie rozmawiał z nim o polityce militarnej XDD
Czego oczekiwaliście? Spotkania na szczycie pomiędzy walkami czy w trakcie?
Natomiast wciąż pamiętam podniecenie wywołane spotkaniem Tuska z Macronem, który jest współwinny upadkowi Francji.Kabaret. #bekazlewactwa #lewackalogika #bekaztuska #bekazpo #polityka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 15.06.2026, 16:03:43 via Wykop
  • 0
@popson95: o prosze, to juz 2137 upadek Francji za mojego zycia, tym razem winny jest Macron ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czerwonykomuch
czerwonykomuch
13.06.2026, 14:25:28
  • 1046
Może u naszego zaoceańskiego „sojusznika” nie ma nawet powszechnej ochrony zdrowia, a 12% społeczeństwa otrzymuje kartki na żywność, ale przynajmniej jeden debil został właśnie bilionerem.

Tak działa kapitalizm, lewaku.

#antykapitalizm #usa #trump #musk #bekazprawakow #bekazlibka
czerwonykomuch - Może u naszego zaoceańskiego „sojusznika” nie ma nawet powszechnej o...

źródło: IMG_2556

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 13.06.2026, 23:06:50 via Wykop
  • 1
@TDDwBashu:

Ale my przypadkiem mamy wysokie podatki i przez to każdy jest biedny


To teraz poczytaj o tym jakie podatki były w USA w latach .50 i .60, jakim cudem przy takich stawkach było ich stać na dom, samochód i to przy tylko jednej pracującej osobie w gospodarstwie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 14.06.2026, 08:09:36 via Wykop
  • 0
@TDDwBashu:
klasyczny wykopowy fikołek, przeciez ja Ci odpisałem na konkretną tezę "wysokie podatki = każdy biedny", a Ty nagle uciekasz w "Europa nie ma swojego OpenAI".

tak, Europa ma problem z technologią. Jest rozdrobniona, gorzej skaluje firmy, ma mniej kapitału czy więcej biurokracji. Tylko co to ma wspólnego z prostą tezą, że bieda wynika z samych wysokich podatków?

USA w latach 50/60 miało kosmicznie wysokie krańcowe stawki podatkowe, a mimo to budowało
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 14.06.2026, 08:31:44 via Wykop
  • 0
@Chris_Karczynski:

tak że przeciętny Amerykanin żyje na dużo wyższym poziomie niż przeciętny Polak


Dyskusja w ogóle o tym czy przeciętnemu Amerykanowi żyje się lepiej niż Polakowi już mówi całkiem sporo. Wyobrażacie sobie taką dyskusję 20-30 lat temu? Nikt o zdrowych zmysłach nawet nie porównywałby się do życia w USA.
Tymczasem teraz to nie jest takie oczywiste.
Kim dla Ciebie jest "przeciętny Amerykanin"? Bo "przeciętny" nie jest inżynierem w Google czy
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 14.06.2026, 13:31:49 via Wykop
  • 1
@karol-maroszczyk: ależ prawakoid się rzuca, ojoj, chyba poszło w szczepionkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

USA w latach 50. miało bardzo wysokie krańcowe stawki podatkowe dla najwyższych dochodów. To nie jest mit, ale to też nie znaczy, że każdy płacił 91%, bo były progi, ulgi i odliczenia. Jednak udawanie, że tych wysokich stawek nie było, to zwykłe zaklinanie rzeczywistości.

Nie mieli konkurencji? Tak - i tu się zgodzę. I właśnie dlatego sprowadzanie
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 14.06.2026, 14:54:11 via Wykop
  • 0
@karol-maroszczyk: spoko, rozumiem, prawakoidalny chłopski rozum z pewnością nie jest w stanie pojąć więcej aniżeli "ugabuga wysokie podatki złe, ugabuga pieniądz oparty na złocie dobry" xD
btw w jaki sposób spina ci się to, że to ty bronisz POTĘŻNEJ AMERYKI, miliarderów typu trump czy musk i całego modelu oligarchicznego, który ruscy doprowadzili niemal do perfekcji a jednocześnie to mnie nazywasz kacapskim botem?

Trump od lat sam mówił o swoich fantastycznych
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 14.06.2026, 15:13:11 via Wykop
  • 1
@karol-maroszczyk: Czyli klasycznie: jak miliarderów jest dużo w USA, to "dowód potęgi", a jak ktoś pyta, ile z tej potęgi ma zwykły pracownik, to nagle "lewackie stękanie" xD równie dobrze mógłbyś napisać, że ruUscy są potężni, bo mają od groma bogatych oligarchów. No i tak w ogóle to popatrz na mapę, jaka rosja jest wielka, muszą być potężni xD

Swoją drogą, zaskoczę Cię jeszcze jednym, bardzo smutnym dla przeciętnego prawakoida
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 14.06.2026, 16:13:19 via Android
  • 1
@karol-maroszczyk: Ale przecież to ty wrzucałeś "cyferki pekabika", gdzie na diagramie USA jest potęgą, bo M A J Ą T E K P A Ń S T W A xD
Nagle jak cyferki o przeciętnym Amerykaninie vs przeciętnym Niemcu mówią, że mimo tego całego bogactwa w "lewackich" Niemczech przeciętnemu obywatelowi żyje się lepiej to są to złe cyferki i generalnie to c---a znaczą xD
  • Odpowiedz
JuanAntonioGonzalo
JuanAntonioGonzalo
18.05.2026, 07:07:34
  • 1
Zagrałbym w Forze, a nie grałem w żadne poprzednie części, więc może 6 byłaby najlepsza na pierwszy strzał? Podobno to i tak prawie to samo co poprzednie części z tym że jest najbardziej rozbudowana i dopracowana. No i Japonia mnie ciekawi, Meksyku nie lubię, Anglia jest ok, a części 3 nie biorę pod uwagę

#forzahorizon #gry #xbox
JuanAntonioGonzalo - Zagrałbym w Forze, a nie grałem w żadne poprzednie części, więc ...

źródło: forza 6

Pobierz

W którą Forze Horizon zagrać?

  • 4 25.0% (37)
  • 5 13.5% (20)
  • 6 61.5% (91)

Oddanych głosów: 148

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 18.05.2026, 13:44:22 via Wykop
  • 0
@r5678: a wiesz że w gry można też grać a nie tylko patrzeć na grafikę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 18.05.2026, 15:19:13 via Wykop
  • 0
@r5678: a rozumiesz różnicę między grą zręcznościową a grą symulacyjną? Forza nie bez powodu dzieli się na Horizon i na Motorsport, jeżeli oczekujesz realizmu i symulacji to dla Ciebie jest Forza Motorsport, a nie Horizon.
Horizon to ma być przystępna wyścigówka do wyczilowania przed TV/monitorem, a nie pocenie się o każde 0.3s okrążenia.
  • Odpowiedz
DaudeX
DaudeX
DaudeX
14.05.2026, 11:22:24
  • 4
Czy wstrzymanie rotacji amerykańskich żołnierzy w Polsce nie jest dla was jawnym i wyraźnym sygnałem, że wojna puka do naszych drzwi i wkrótce się rozpocznie? Zawsze tak było, że gdy Amerykanie wycofują swoje bazy z krajów III świata dzieją się rzeczy złe, bardzo złe w tych krajach. Dodatkowo Chiny zabiorą się za Tajwan i mamy III WŚ!

#ukraina #wojna #rosja #chiny #tajwan
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 14.05.2026, 13:28:57 via Wykop
  • 0
@DaudeX: jak tam idzie I rozbior Ukrainy? zmalal, urus?
wilqua - @DaudeX: jak tam idzie I rozbior Ukrainy? zmalal, urus?

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz

794

It's Alive! Izera żyje i nadal pochłania ogromny szmal.

It's Alive! Izera żyje i nadal pochłania ogromny szmal.

Pompowanie kolejnych pieniędzy nabierze tempa dzięki nowemu "inwestorowi"

PIAN--A_A--KTYWNA
z
autoblog.spidersweb.pl
dodany: 08.05.2026, 06:48:16
  • 127
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
wilqua
wilqua
wilqua 08.05.2026, 22:58:48 via Wykop
  • -2
@Instrybutor_z_Orlenu:

a slyszal kolega o takim projekcie jak Arrinera i za kogo powstał?

Na Arrinerę trafiło ok. 5 mln zł z publicznych dotacji - projekt opierał się głównie na kapitale prywatnych inwestorów giełdowych. Na Izerę wydano już ok. 800 mln zł niemal wyłącznie z pieniędzy podatników (Skarb Państwa)


probuj dalej szmatecki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
supra107
supra107
21.04.2026, 18:05:41
  • 7
Warto przypomnieć że każdy obrońca systemu kaucyjnego nie jest w stanie wytłumaczyć w jaki sposób miliony Polaków którzy muszą teraz jeździć do najbliższego miasta aby zwrócić te butelki aby odzyskać swoje pieniądze jest bardziej ekologiczne niż miliony Polaków wystawiających worki które jedna śmieciarka zbiera raz na miesiąc w danym obrębie gminnym.

Podobnież ślad węglowy i emisje CO2 są ważną kwestią dla którego wprowadzono ten system. Zatem jakim cudem zmuszenie zmobilizowania milionów aut osobowych
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 22.04.2026, 05:47:04 via Wykop
  • 1
@supra107: Nikt normalny nie odpala auta specjalnie po to, żeby oddać dwie butelki. Bierzesz je do bagażnika, jak i tak jedziesz do marketu po jedzenie i masz zero dodatkowych kilometrów. Logistyka na poziomie podstawówki, ale lepiej kręcić inbę o spisku xD

Wiedziałeś, że jadąc z pracy, możesz też np. zatankować? Nikt tego nie sprawdza, serio. Nie musisz robić osobnej wyprawy po każdą głupotę, można tę arcytrudną logistykę po prostu zaplanować.
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 22.04.2026, 07:25:46 via Wykop
  • 1
@supra107: Robienie z siebie "męczennika wolności słowa" z powodu butelki po soku to już wyższy poziom odklejki xD

Chodzi o to, że plastik z Twojego żółtego worka to w większości zanieczyszczony miks, który nadaje się niemal wyłącznie na tzw. downcycling. Zrobisz z tego najwyżej słupek przydrożny, ławkę albo doniczkę, bo surowiec jest zbyt brudny, by dopuścić go do kontaktu z żywnością. System kaucyjny zapewnia czysty, wyselekcjonowany PET, który faktycznie krąży
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 22.04.2026, 07:53:13 via Wykop
  • 1
@supra107: Aleś ty się nakręcił, zaraz ci pomnik obok tego butelkomatu postawią za walkę z reżimem.

Mieszasz fakty z chłopskorozumowstwem. Nowoczesne sortownie to nie magia, jak do żółtego worka trafi PET zanieczyszczony resztkami jedzenia czy chemii z innych śmieci, to on już nigdy nie wróci jako butelka do napoju, bo normy sanitarne na to nie pozwolą. Tylko system kaucyjny daje surowiec rPET o takiej czystości, żeby mógł z niego powstać
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 22.04.2026, 08:32:51 via Wykop
  • 0
@supra107: Po pierwsze, jestem z małego miasta ( do 25k mieszkańców), a nie z warszawki. Oddaję butelki raz w miesiącu przy okazji większych zakupów i butelkomat działa bez zarzutu. W zasadzie tylko raz zdarzyło mi się, że akurat babka przede mną go zapchała. To, że technologia na początku czasem kuleje, to norma. Pamiętasz kasy samoobsługowe sprzed paru lat? Wariowały przy każdym zgubionym gramie, wyskakiwał błąd i trzeba było wołać obsługę.
  • Odpowiedz
jmuhha
jmuhha
16.04.2026, 04:55:45
  • 2
Wytłumaczcie mi jak dogonić rówieśników którzy mają po starych mieszkanie lub dom? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam się adoptować na nowo?
jmuhha - Wytłumaczcie mi jak dogonić rówieśników którzy mają po starych mieszkanie lu...

źródło: 1000026553

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 16.04.2026, 13:15:31 via Wykop
  • 0
@jmuhha: dopiero co pisalas, ze po co ludziom takie "molochy" 150m2, a przeciez dziedziczenie po rodzicach/dziadkach to czesto wlasnie takie domy xD?
wilqua - @jmuhha: dopiero co pisalas, ze po co ludziom takie "molochy" 150m2, a przec...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
pearl_jamik
pearl_jamik
10.04.2026, 08:02:29
  • 5
Nie ma lepszego auta dla normalnego człowieka niż to. Jest to cudowne auto:
- tanie
- pojemne
- 4x4
- wszedzie wjedzie
- małe koszty utrzymania
pearl_jamik - Nie ma lepszego auta dla normalnego człowieka niż to. Jest to cudowne a...

źródło: image

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 10.04.2026, 11:48:01 via Wykop
  • 0
@pearl_jamik: 130k za dacie duster, jasny c--j ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy w tej cenie jest juz dwustrefowa klima? albo chociaz automatyczne fotochromatyczne lusterka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 10.04.2026, 12:08:28 via Wykop
  • 1
@pearl_jamik:

ile razy korzystałeś z dwustrefa? Po co ci to?

rozumiem ze albo jezdzisz sam albo pasazer zawsze jest "temperaturowo" idealnie dopasowany pod ciebie? bo w kazdym innym wypadku dwustrefowa klima to zbawienie przed ciaglym kreceniem temperatura
a fotochrom tez jest bardzo przydatny, szczegolnie w takiej zimowej polsce gdzie dzien konczy sie o 16 i janusze w passacie b5 zmienionym na led cie non stop slepia w lusterkach ( ͡
  • Odpowiedz

651

4h odprawy na lotniskach? Szef Ryanaira: Głosowaliście za brexitem, to macie!

4h odprawy na lotniskach? Szef Ryanaira: Głosowaliście za brexitem, to macie!

Zachciało się opuścić Unię Europejską, to sobie postoicie - taką diagnozę długich kolejek do kontroli paszportowej przedstawił Michael O'Leary.

Anakee
z
bankier.pl
dodany: 03.04.2026, 12:39:03
  • 118
  • #
    ryanair
  • #
    podroze
  • #
    samoloty
  • #
    loty
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
wilqua
wilqua
wilqua 03.04.2026, 23:49:10 via Wykop
  • 3
@JupikaYeah: przeciez ta "przegrana" to jak wygrana, dzieki temu mamy idealny przyklad jak skonczylby sie potencjalny polexit, o ktorym marza gasniczki i inne prawicowe oszolomy.
A polexit wlasciwie skonczylby sie jeszcze gorzej, bo gospodarka UK nie dosc, ze w dalszym ciagu jest znacznie wieksza i bardziej rozwinieta od polskiej, to przede wszystkim nie opiera sie na taniej sile roboczej ( czyt. montowaniu podzespolow dla niemieckich aut ( ͡° ͜
GabrielOcello
GabrielOcello
02.04.2026, 22:35:09
  • 65
Jak to mawiają trzeba znaleźć takiego co będzie mierny, bierny ale wierny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojna #usa #iran #izrael
GabrielOcello - Jak to mawiają trzeba znaleźć takiego co będzie mierny, bierny ale wi...

źródło: 1000020287

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 03.04.2026, 05:46:31 via Wykop
  • 1
@aa-aa: tak, hitler tez tak myslal, wiec przejal calkowite dowodztwo nad armia pod koniec 1941
cos jednak nie pyklo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 03.04.2026, 06:38:02 via Wykop
  • 2
@aa-aa: mylisz demokratyczny nadzór z mikrozarządzaniem. Cywil decyduje po co idziemy na wojnę, ale to wojskowy decyduje jak ją wygrać, bo się na tym zna. Robienie z armii bezmyślnych botów to domena państw z dykty i najkrótsza droga do przerobienia własnych ludzi na mięso armatnie. Historia ( chociażby ten 1941 ) już wielokrotnie wyjaśniła takich pseudostrategów.
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 03.04.2026, 06:53:39 via Wykop
  • 3
@aa-aa: Nikt nie kwestionuje tego, że prezydent wydaje rozkazy. Problem zaczyna się wtedy, gdy polityk zamiast wyznaczać cele strategiczne, zaczyna robić czystki kadrowe tylko po to, żeby otoczyć się potakiwaczami.

Fundamentem demokracji jest kontrola cywilna, ale fundamentem bezpieczeństwa jest profesjonalizm armii. Jeśli polityk dobiera generałów pod kątem "wizji politycznej" zamiast kompetencji, to tworzy armię partyjną, a nie państwową. A armia partyjna rzadko kiedy wygrywa wojny - ona służy tylko do
  • Odpowiedz
rooger
rooger
rooger
31.03.2026, 20:48:23
  • 37
Nie chcę obarczać winą młodego, bo to nie tak.

Ale. Po zmianie Świderskiego na Pietuszewskiego nasza gra ewidentnie siadła. On sam nie zaprezentował niczego ciekawego na boisku. Poniekąd pokazał, że Urban miał w jego sprawie trochę racji.

Czego brakło? Nie wiem, trochę szczęścia, sędzia też nam na pewno nie sprzyjał. Na pewno łatwo łapiemy w obronie tryb "panika", gdzie wszyscy biegną do zawodnika z piłką, a potem powstaje ogromna przestrzeń w polu karnym (gol
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 01.04.2026, 06:29:51 via Wykop
  • 0
@rooger: a z kim mial grac jak urban zrobil chyba tylko jedna zmiane do 87 minuty? tam cala reszta biegala od poczatku meczu, wszyscy juz ewidentnie byli zmeczeni
faktem jest, ze za duzo na boisku nie pokazal w tym meczu, ale robienie korelacji typu po zmianie na pietuszewskiego gra siadla to spora przesada, skoro reszta druzyny byla zmeczona bieganiem od 1 minuty
  • Odpowiedz
Akuzativ94
Akuzativ94
31.03.2026, 06:53:36
  • 12
Pisałem tu ze 2 miesiące temu, że postanowiłem przejść wszystkie części Assassin”s Creed, od 1 do Shadows. Przeszedłem aktualnie 1, 2, Brotherhood, Revelations, 3, Liberation i jestem w trakcie przechodzenia Black Flag.
Kurczę, ta część to konkretne odświeżenie serii. Mało tu assassyna ale nadrabia to świetnym motywem ze statkami. To jedna z niewielu gier, gdzie schodząc z pokładu i wchodząc na jakąś malutką, bezludną wysepkę, czuję taką prawdziwą wolność, szum fal.
Tak,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 31.03.2026, 16:00:50 via Wykop
  • 0
@Akuzativ94: wygląda jakby było posortowane według czasu akcji każdej z części
  • Odpowiedz
wokeulski
wokeulski
wokeulski
30.03.2026, 07:39:53
  • 18
#polityka
wokeulski - #polityka

źródło: image

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 30.03.2026, 10:00:02 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

846

Dziś w całych Stanach Zjednoczonych masowe wiece Amerykanów przeciwko Trumpowi

Dziś w całych Stanach Zjednoczonych masowe wiece Amerykanów przeciwko Trumpowi

Watch this video on Streamable.

EarpMIToR
z
streamable.com
dodany: 28.03.2026, 23:14:59
  • 79
  • #
    usa
  • #
    izrael
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    geopolityka
  • #
    polityka
wilqua
wilqua
wilqua 29.03.2026, 16:45:33 via Wykop
  • 55
@Kopacz_Rowow: nick adekwatny, wlasnie tacy kopacze rowow najbardziej popieraja cheetosa ( ͡° ͜ʖ ͡°) najwieksza ironia, chyba mysla ze im sypnie jakimis dolarami, a tymczasem biedni sa jeszcze biedniejsi, a bogatsi sa jeszcze bogatsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
troglodyta_erudyta
troglodyta_erudyta
27.03.2026, 09:17:36
  • 122
#cenypaliw #paliwo #motoryzacja #heheszki #usa #iran #izrael #wojna
troglodyta_erudyta - #cenypaliw #paliwo #motoryzacja #heheszki #usa #iran #izrael #wo...

źródło: 7249

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 27.03.2026, 12:53:24 via Wykop
  • 0
@troglodyta_erudyta: a to nie wiedzieli na kogo glosowali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nano22
Nano22
22.03.2026, 18:23:10
  • 2
Mirki zastanawiam się czy brać auto z automatyczną skrzynią biegów. Moja trasa to 90% trasa, ale końcówka wygląda tak, że ok 10min w korku (2.5km). Jazda wygląda tak, że albo jedynka i powoli się toczę, albo co chwilę hamowanie i ponowne ruszanie. Czy w tym przypadku automat będzie dostawał mocno po dupie?
#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 22.03.2026, 22:16:11 via Wykop
  • 2
@mialo_wyjsc_inaczej:

połowa kierowców jeździ autami które mają 20 lat. i w tych automaty palą więcej. to są auta ze skrzyniami 4 biegowymi

ale mamy 2026 a nie 2012 xD wiele automatow w 2006 roku bylo juz 6-7 biegowych
  • Odpowiedz
wilqua
wilqua
wilqua 23.03.2026, 06:32:19 via Wykop
  • 1
@123_:

Manual jest dobry na tor wyścigowy, a nie do codziennej jazdy.


No właściwie to już nawet tutaj manual jest gorszy. Obecnie automaty w jakichś torowych samochodach zmieniają biegi tak szybko, że nawet zawodowy kierowca wyścigowy nie jest w stanie ich pobić.
  • Odpowiedz
Adkos
Adkos
Adkos
18.03.2026, 23:51:58
  • 0
Iran już zwyciężył? Media społeczniowe są zalane zdjęciami i wideo AI o potężnych atakach na USA i Izraela. Na tagu też same zachwyty nad zwycięskim iranem

#wojna #iran
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 19.03.2026, 11:48:24 via Wykop
  • 0
@Adkos: w jaki sposob wygraja? wejda tam wojskiem ladowym, czy beda se tak ostrzeliwac przez nastepne 5 lat i beda liczyc na to, ze sie w koncu Iran podda?
  • Odpowiedz
TheSznikers
TheSznikers
16.03.2026, 05:14:47
  • 432
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wilqua
wilqua
wilqua 16.03.2026, 07:11:03 via Wykop
  • 14
@TheSznikers: może ktos cheetosowi objasni w koncu, ze rosja jest blizej granic USA niz Iran i cieśnina Ormuz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

380

Orban o tranzycie do Ukrainy: wstrzymamy, dopóki nie wznowi transportu ropy

Pokaż treści 18+

Orban o tranzycie do Ukrainy: wstrzymamy, dopóki nie wznowi transportu ropy

Węgry wstrzymają tranzyt ważnych dla Ukrainy towarów, dopóki kraj ten nie przywróci transportu rosyjskiej ropy naftowej

darino
z
pap.pl
dodany: 06.03.2026, 09:06:06
  • 159
  • #
    europa
  • #
    wegry
  • #
    ukraina
wilqua
wilqua
wilqua 07.03.2026, 11:07:10 via Wykop
  • 0
@R3velation: A potrafisz czasem zerknąć na świat "tu i teraz" oraz na przyszłość? Czy zawsze widzisz świat, ludzi itp. przez pryzmat tego, co było ponad 80 lat temu?
wilqua
wilqua
wilqua 07.03.2026, 22:21:17 via Wykop
  • 0
@R3velation: Pokaż, w jaki sposób nas atakował Zełenski. Pokaż też ten rachunek, który wystawił USA za podzieleni się doświadczeniem w walce z dronami.

459

Rzeź Rosjan pod Pokrowskiem. "Nie ma już frontu, nie wiemy, gdzie jest wróg"

Pokaż treści 18+

Rzeź Rosjan pod Pokrowskiem. "Nie ma już frontu, nie wiemy, gdzie jest wróg"

Ukraina wychodzi z tej zimy niezwyciężona - uważa pułkownik Serhij Hrabski.

Z_ostatniej_chwili
z
polskieradio24.pl
dodany: 17.02.2026, 19:37:01
  • 156
  • #
    ukraina
  • #
    ukrainainfo
  • #
    ukrainanafroncie
  • #
    swiat
  • #
    rosja
  • #
    wojna
wilqua
wilqua
wilqua 18.02.2026, 04:34:35 via Wykop
  • 15
@pilprzem: jak tam te dwa tygodnie mordo?
https://time.com/3259699/putin-boast-kiev-2-weeks/
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.09.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 31.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 11.05.2020

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking