Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
splitt
splitt

splitt

Dołączył 17 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1137
  • Znaleziska 235
  • Mikroblog 902
  • Obserwujący 69
  • Obserwowane 17
ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
08.11.2024, 09:46:41
  • 9
I cyk, kamienna podłoga w kuchni wjechała #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Małymi kroczkami...

#budujzwykopem #remontujzwykopem
ATAT-2 - I cyk, kamienna podłoga w kuchni wjechała #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Małymi kro...

źródło: 20241108_104352

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt 08.11.2024, 21:15:26 via Wykop
  • 2
@ATAT-2: bardzo fajne i oryginalne. Panuje teraz moda na jodełkę drewnopodobną, a tutaj masz coś ponadczasowego. Oby tylko reszta spasowała.
  • Odpowiedz
Pavlo389
Pavlo389
Pavlo389
30.10.2024, 11:14:46
  • 44
Ehh 80 tys samego podatku do zapłaty, jak tu żyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gielda #gpw #kryptowaluty #chwalesie #gorzkiezale
Pavlo389 - Ehh 80 tys samego podatku do zapłaty, jak tu żyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gielda #gp...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt 03.11.2024, 14:30:03 via Wykop
  • 0
@Pavlo389: gratulacje, ale moja córka jest magistrem prawa
splitt - @Pavlo389: gratulacje, ale moja córka jest magistrem prawa

źródło: IMG_0647 (1)

Pobierz
  • Odpowiedz
JoeGlodomor
JoeGlodomor
30.04.2024, 08:55:50
  • 374
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt 30.04.2024, 14:19:48 via Wykop
  • 1
@JoeGlodomor: ja zawsze 30 kwietnia ręka w nocniku
splitt - @JoeGlodomor: ja zawsze 30 kwietnia ręka w nocniku

źródło: Screenshot 2024-04-30 at 16.17.47

Pobierz
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 02.02.2024, 13:05:45
  • 360
#kanalzero studio jest fatalne. Sterylne, bez wyrazy, bez pomysłu - jak kiepskiej jakości telewizja. Kanal Sportowy miało swój "pubowy" klimat co tworzyło atmosferę i sprzyjało poddymianiu. U Stanowskiego wszystko za poważnie i boomersko.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt
Autor
02.02.2024, 13:33:51 via Wykop
  • 9
@Sylvio19: Jasne, nawet nie powinni kopiować tego stylu, ale wspólnie z architektem wymyślić spójną koncepcję wizualną, która nie wygląda jak generyczna telewizja z lat 2000.
  • Odpowiedz
anonimowy_programista
anonimowy_programista
26.01.2024, 13:20:32
  • 10
Dużo się ostatnio działo w temacie Tesli. Nie ukrywam, że nie bez wysiłku przyszło mi to, by to wszystko ułożyć sobie jakoś w głowię.

Zacznę trochę od tyłu, ale chcę, żeby te słowa wybrzmiały dobrze na początku. Obecna sytuacja do złudzenia mi przypomina sytuację z 2017 roku, kiedy to Tesla zaczynała rozkręcać produkcję modelu 3. W tamtym okresie Tesla zbliżała się do kresu tego, ile była w stanie sprzedawać swoich flagowych aut
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt 29.01.2024, 14:16:39 via Wykop
  • 1
@anonimowy_programista:

@PiotrFr: obecnie mają już flotę ponad 4mln aut i produkują około 2m aut rocznie. Wszystkie te auta mają sprzęt umożliwiający FSD. Regularnie dostają aktualizację oprogramowania.


porównaj sobie jakość kamery hw3 do hw4
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 29.01.2024, 15:13:57 via iOS
  • 1
@anonimowy_programista tak samo każdy w miarę nowy samochód można zamienić w fsd dodając komputer i kamerki (patrz comma.ai ).
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 29.01.2024, 16:00:45 via iOS
  • 1
@anonimowy_programista Rozwinę swoją poprzednią myśl. Nie ma większego znaczenia, że tesla ma miliony „fsd gotowych” pojazdów. To nie będzie tak, że za pstryknięciem palca wszystkie tesle zamienią się w robotaxi, tylko proces legislacyjny będzie mozolny i iteracyjny. Zobacz jak długo uber się rozrastał ze względów prawnych, a tutaj sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana, bez precedensu. Z drugiej strony dodanie hardware’u do samochodu jest trywialne. Liczy się tylko soft, kto pierwszy
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 13.01.2024, 07:30:49
  • 4
#forallmankind masa głupot w finale, ale dobrze się oglądało.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt 13.01.2024, 07:23:38
  • 2
#kryptowaluty kto zgadnie co jest w środku?
splitt - #kryptowaluty kto zgadnie co jest w środku?

źródło: Screenshot 2024-01-13 at 08.22.04

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z.....a
Z.....a
konto usunięte 13.01.2024, 07:34:52 via Wykop
  • 4
@splitt: nóż do kupy?
  • Odpowiedz
a.....x
konto usunięte 13.01.2024, 11:49:00 via Wykop
  • 1
@ZielonaOdnowa: @zielone_drzewo_hehe @splitt https://twitter.com/kucoincom/status/1743618423396151540
  • Odpowiedz
GoldenJanusz
GoldenJanusz
31.12.2023, 23:22:01
  • 6
skumajcie akcje
podpompowane przez miesiąc do 2,5k i w ciągu ostatnich 30 minut jebud -70%
kto mial zarobić ten zarobił, a reszta niech zdycha xd
#kryptowaluty
GoldenJanusz - skumajcie akcje
podpompowane przez miesiąc do 2,5k i w ciągu ostatnich...

źródło: 1000007284

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt 31.12.2023, 23:38:31 via Wykop
  • 0
@GoldenJanusz: przez tego gnoja nie mam sylwestra :D
  • Odpowiedz
affairz
affairz
31.12.2023, 14:58:15
  • 21
Stan rynku nieruchomości w Polsce Q4 2023 / Q1 2024:

1. Czerwiec 2022, kupiłeś mieszkanie za 22 bańki (w sensie nie Ty konkretnie, ale nie komplikujmy historii xD)
2. 1,5 roku później chcesz je sprzedać za 50 baniek
3. Opowiadasz wszędzie ile to ty nie masz chętnych i że musisz się zastanowić komu sprzedać
4. No dobra, tak naprawdę to nie miałeś żadnych chętnych xD
affairz - Stan rynku nieruchomości w Polsce Q4 2023 / Q1 2024:

1. Czerwiec 2022, kup...

źródło: maxresdefault-4146391586

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt 31.12.2023, 15:51:43 via Wykop
  • 2
@affairz: masz jakieś info skat to ogłoszenie na otodom - zaor na X dalej idzie w zaparte z tym flipem.
Swoją drogą trzeba mieć niezły tupet, żeby dymanie frajerów na udziały przykrywać "eksperymentem społecznym" i "robieniem na złość bogatym".
  • Odpowiedz
Seneszal
Seneszal
Seneszal
02.11.2023, 08:33:04
  • 601
Co powiecie o takim stoliku kawowym?
W całości dębowy. Zabezpieczony woskiem twardym olejnym.
Naturalna krawędź blatu.

#meble #drewno #tworczoscwlasna #stolarstwo #handmade
Seneszal - Co powiecie o takim stoliku kawowym?
W całości dębowy. Zabezpieczony woski...

źródło: Stolik_kawowy_1

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt 02.11.2023, 15:28:15 via iOS
  • 1
@Seneszal Bardzo ładny, wygląda jak produkcja Włoska. 2.5k to grosze za taki stół
  • Odpowiedz
sprayy
sprayy
05.09.2023, 10:25:45
  • 2
W jakie technologie przy budowie domu należy pójść by miało sens stawienie go z silikatów?
Czy wystarczy po prostu postawić go z silikatów, dać zwykłą podłogówkę i po prostu korzystać z właściwości akumulacyjnych tego materiału?

#budownictwo #budujzwykopem
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt 06.09.2023, 18:11:02 via Wykop
  • 0
@sprayy: Ja żałuję, że zrobiłem porotherm zamiast silikatów. Akumulacyjność cieplna jest o wiele istotniejsza niż izolacja (którą zniwelujesz dodatkowym 1cm ocieplenia).
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 06.09.2023, 19:19:23 via Wykop
  • 0
@hszan: Tak, między innymi grzanie w taryfie nocnej. Chodzi jednak o szerszy kontekst, duża akumulacja powoduje mniejszą amplitudę temp dzień/noc. Więcej profitów masz latem podczas upałów. W starych kościołach i kamienicach jest kiepska izolacja, ale jakoś zawsze w upałach jest przyjemny chłodek przez olbrzymią akumulację cieplną. Niektórzy robią specjalnie ściany żelbetowe i płytę fundamentową, aby zmaksymalizować ten efekt, jednak takie zabiegi są bardzo drogie. Silka praktycznie w tej samej cenie
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 06.09.2023, 17:35:56
  • 7
#nieruchomosci wystawiłem mieszkanie na sprzedaż. W pierwszy dzień 15 telefonów - sami pośrednicy xD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzKowalski
MistrzKowalski
06.09.2023, 18:03:02 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Opposition_Fuhrer
Opposition_Fuhrer
16.05.2023, 19:25:57
  • 5
Cathie o FSD Tesli. Mówi to samo co ja mówię od dawna. FSD już dziś jest 5x bardziej bezpieczny niż średnia ludzkich kierowców. Mimo wszystko najmniejsza niedoskonałość FSD jest nagłaśniana w mediach a ludzie to krytykują.

Z resztą praktycznie wszystkie głośne afery z wypadków Tesli to spekulacje że pewnie FSD to spowodował, ale później okazuje się że FSD nie był włączony i to wina kierowcy. Oczywiście te informacje już nir trafiają do ludzi.

Nie
Opposition_Fuhrer - Cathie o FSD Tesli. Mówi to samo co ja mówię od dawna. FSD już dz...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

splitt
splitt
splitt 16.05.2023, 20:12:12 via Wykop
  • 3
@Opposition_Fuhrer:

Statystycznie w roku 2022 użycie FSD uratowało ok 39 000 żyć ludzkich.

:D:D:D
Przez długi czas, żeby zapisać się do bety tesli należało mieć bardzo wysoki rating bezpieczeństwa kierowcy. Kilka miesięcy temu otworzyli betę dla wszystkich, ale i tak przeciętny kierowca korzystający z FSD jest dużo lepszy od przeciętnego kierowcy w USA. Dodatkowo każdy, kto włącza FSD jest turbo skupiony i gotowy do działania, ja się dziwie, że tutaj
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 16.05.2023, 20:47:10 via Wykop
  • 0
@Opposition_Fuhrer: Koleś jeździ po prostych trasach to ma mało interwencji, inni jeżdżą po trudniejszych to mają więcej. Niektórzy narzekają, że nie potrafią przejechać miasta bez obawy o swoje życie. Regularnie oglądam filmy i relacje osób testujących FSD.
Fakt, że ostatnie wersje są bardzo na plus, ale jeszcze daleka droga, do osiągnięcia 5 poziomu autonomii. Tak jak z paskiem postępu w windowsie, ostatnie 1% ładuje się najdłużej.

Napisz jeszcze jak policzyłeś
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 16.05.2023, 21:09:02 via Wykop
  • 0
@Opposition_Fuhrer

@splitt: tak oczywiście. To może pokaż mi tych ludzi którzy narzekają i przykłady że muszą bez przerwy interweniować. Właśnie dlatego nie ma sensu z wami taka dyskusja. Macie w dupie dowody, przykłady. Ignorujcie, wypieracie i wciskacie swoje brednie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
serio? pierwszy filmik z brzegu https://www.youtube.com/watch?v=BwqLdRV5ffo

Co do tych 39k to nie ja wyliczyłem, ale wiadomo jak można to zrobić. Wystarczą dane o ilości
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 16.05.2023, 23:09:27 via Wykop
  • 1
@Opposition_Fuhrer: Nie, po prostu nie rozumiesz tych statystyk i co dokładnie oznaczają. Nie potrafisz sobie uświadomić tego, że FSD jest moderowane i to, że wygrzebałeś jakiś filmik bez interwencji nic nie zmienia.
Tak samo nie rozumiesz, że 39k "uratowanych" dzięki FSD, czy autopilotowi jest totalną bzdurą, która nie przechodzi podstawowego "sanity check".

przykładowy filmik z kanady, gdzie fsd jeździ gorzej niż człowiek po pół litra. A ty się dziwisz, czemu
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 16.05.2023, 23:23:51 via Wykop
  • 1
@Opposition_Fuhrer: ale co to zmienia? Też mogę wrzucać filmiki z trudniejszych tras jak się gubi niczym licealista na pierwszej jeździe.

Statystycznie w roku 2022 użycie FSD uratowało ok 39 000 żyć ludzkich.

FSD już dziś jest 5x bardziej bezpieczny niż średnia ludzkich kierowców

to są bzdury i zamiast się z tego grzecznie wycofać to jakieś filmiki randomów wklejasz. Ogarnij się.
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 16.05.2023, 23:30:21 via Wykop
  • 0
@Opposition_Fuhrer: to też jest bzdura, geez. Rocznie w USA ginie ~40k ludzi (masz to nawet w filmiku który wkleiłeś) a autopilot ratuje drugie tyle? No litości.

Chodzi o to że nagrań jak sobie nie potrafi poradzić jest śmiesznie mało w porównaniu do nagrań jak jeździ samodzielnie bez żadnych problemów. Gdyby tak było ten kanał który podrzuciłem nie byłby w stanie wrzucać tyłu nagrań każdego dnia. Chyba że jeździłby Tesla 24h
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 16.05.2023, 23:41:36 via Wykop
  • 2
@Opposition_Fuhrer: Właśnie w taki sposób można łatwo manipulować statystyką. Byś musiał porównać taki sam profil kierowcy, w takich samych drogach w tej samej klasie samochodów, żeby jakieś wnioski wyciągnąć. Mimo to 39k na cały świat to i tak grubo przewalony stat, wklej źródło.
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 17.05.2023, 05:35:17 via Wykop
  • 0
@Opposition_Fuhrer:nie produkuj się tak, tylko daj źródło do tych 39k :DD
  • Odpowiedz

10

Założyciel Apple twierdzi, że Elon Musk okradł go i jego rodzinę

Założyciel Apple twierdzi, że Elon Musk okradł go i jego rodzinę

Wozniak twierdzi, że o ile Steve Jobs był szczery wobec swoich intencji, tak Elon Musk jest wręcz nieuczciwy.

troll234
z
komputerswiat.pl
dodany: 09.05.2023, 07:49:15
  • 19
  • #
    elonmusk
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    usa
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
splitt
splitt
splitt 10.05.2023, 20:31:15 via Wykop
  • 1
@texas-holdem: @texas-holdem: Srogo się zagalopowałeś. FSD nie robi wypadków, bo jest ciągle pod nadzorem i kierowca w razie jakiegokolwiek zagrożenia przejmuje sterowanie. Każde interwencja kierowcy to potencjalna kolizja.
Autopilot nie jest w ogóle gotowy do samodzielnej jazdy, to jak możesz sugerować, że jest lepszy od przeciętnego kierowcy pod względem bezpieczeństwa? Robotaxi miały latać już kilka lat temu, a prawdopodobnie skończy się tak, że w tym lub przyszłym roku
splitt
splitt
splitt 10.05.2023, 21:18:34 via Wykop
  • 1
@texas-holdem: Absurdalne to jest twierdzenie, że FSD (mylisz w ogóle pojecie autopilota z FSD) robi mniej wypadków od człowieka, skoro FSD nie jeździ w ogóle bez człowieka. Testerzy dezaktywują FSD wtedy, kiedy nie czują się bezpiecznie stąd można założyć, że wiele takich sytuacji doprowadziło by do kolizji. Jakiekolwiek statystyki dotyczące bezpieczeństwa systemu są bez sensu, dopóki FSD nie będzie samodzielny.

Musk dopiero niedawno przyznał, że temat jest trudniejszy niż przypuszczał,
splitt
splitt
splitt 10.05.2023, 22:29:05 via Wykop
  • 1
@texas-holdem:

mylisz w ogóle pojecie autopilota z FSD


@splitt: Autonomiczna jazda (o czym była mowa wyżej) = FSD.

To czemu trzykrotnie użyłeś słowa autopilot (który jest odrębnym system służącym do jazdy na autostradzie), skoro
splitt
splitt
splitt 10.05.2023, 22:52:20 via Wykop
  • 1
To czemu trzykrotnie użyłeś słowa autopilot


@splitt: Ponieważ tam, gdzie to możliwe preferuję używać j. polskiego, tym bardziej, gdy kontekst jest jednoznaczny.


Nie jest jednoznaczny. Autopilot to jest ODRĘBNY system od FSD stąd wprowadzasz zamieszanie. Autopilot to starszy system, odpowiednik asystenta ruchu w innych samochodach. Możesz mieć autopilot w tesli bez wykupionego
splitt
splitt
splitt 10.05.2023, 22:57:55 via Wykop
  • 1
@texas-holdem: Bo oczywiście wiesz o tym, że tesla selekcjonuje betatesterów i trzeba mieć bardzo wysoki współczynnik bezpiecznej jazdy, aby w ogóle uzyskać dostęp.
splitt
splitt
splitt 10.05.2023, 21:29:24
  • 5
#kryptowaluty #programowanie
Dokładnie rok temu zaczęła się sraczka na lunie. Ten filmik jest już po kilku dniach, jak wszystko się uspokajało, ale i tak transakcje lecą jak z karabinu.
Zawsze przy takiej jeździe na rynku można najwięcej zarobić na arbitrażu, ale również jest dużo niebezpieczeństwo, że wszystko się rozleci. Giełdy ledwo zipią, robią hotfixy na produkcji, trudno utrzymać bezpieczny margin, oraz pojawiają się bugi, które w normalnych warunkach
splitt - #kryptowaluty #programowanie
Dokładnie rok temu zaczęła się sraczka na lunie...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RGB_XYZ
RGB_XYZ
10.05.2023, 21:45:22 via Android
  • 0
@splitt Zakładam, że patrzę na jakiś Twój dashboard
  • Odpowiedz
F.....l
F.....l
konto usunięte 15.05.2023, 16:31:46 via Wykop
  • 0
@splitt: bania w miesiąc, szanuje! sam próbowałem różnych wariantów na gre na lewarowane tokeny na botach, ale nie wymyśliłem nic niezawodnego, zawsze giełda mnie oszukiwała ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
splitt
splitt
splitt 18.04.2023, 12:57:58
  • 0
#budujzwykopem #architektura
która wersja lepsza, bo już głupieje
splitt - #budujzwykopem #architektura
która wersja lepsza, bo już głupieje

źródło: Screenshot 2023-04-17 at 09.38.34

Pobierz

wersja

  • 1 71.2% (37)
  • 2 28.8% (15)

Oddanych głosów: 52

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elec
Elec
18.04.2023, 13:06:58 via Wykop
  • 1
@splitt: pierwsza z drugą podłogą
  • Odpowiedz
appmstt
appmstt
appmstt
19.04.2023, 15:44:03 via Wykop
  • 0
@dodo_: na jasnym za dużo zielska, łatwiej byłoby wybrać jak na obu będzie ta sama roślinność.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
  • Strona 2 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 30.05.2011

    Komentator
  • VIP
    od 12.09.2022

    VIP
  • Rocznica
    od 22.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 31.05.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 03.05.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking