Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mdfk

mdfk

Dołączył 16 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2908
  • Znaleziska 515
  • Mikroblog 2393
  • Obserwujący 91
  • Obserwowane 48
mdfk
mdfk 26.08.2020, 18:27:21
  • 2
#wishpy Dziennik 3 - Logowanie

Dzisiaj walczę z anonimowym logowaniem w Firebasie, tak żeby użytkownik po zalogowaniu na normalne konto miał wszystkie dane.

Na kod nie patrzcie, brzydki na razie.

#wishlister #programowanie #startup
mdfk - #wishpy Dziennik 3 - Logowanie 

Dzisiaj walczę z anonimowym logowaniem w Fi...

źródło: comment_1598466421V1ktC192WWu6KD9iCwqKF5.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk
Autor
26.08.2020, 18:35:05
  • 0
@langle: ale to Dart jest, chciałbym żeby to był Kotlin (╥﹏╥)
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk
Autor
26.08.2020, 18:40:09
  • 1
@langle: polecam, bardzo spoko
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 25.08.2020, 07:12:29
  • 3
#wishpy Dziennik 2 - Logo

Przy poprzedniej aplikacji #citify (może ktoś pamięta). Zrobiliśmy konkurs na logo na forum dla grafików.
Tym razem robię tak samo, jako, że grafik ze mnie żodyn.

Tutaj można podejrzeć podesłane propozycje i moje ogłoszenie:
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk
Autor
26.08.2020, 06:01:42
  • 1
@mandrake13: <3
Będzie potrzebny :D
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 24.08.2020, 14:31:38
  • 1
#wishpy Dziennik 1 - Grafiki

Nie jestem grafikiem i nie chciałem na tym etapie jeszcze inwestować w nic profesjonalnego. W internecie znalazłem https://undraw.co/illustrations. Stronę z darmowymi ikonami w różnych tematykach. Wyglądają prosto, schludnie i idealnie wpasowują się do lekkiego designu i celu apki.

#wishlister
mdfk - #wishpy Dziennik 1 - Grafiki

Nie jestem grafikiem i nie chciałem na tym eta...

źródło: comment_1598279447R3J8VAV8BBrejiHVfyx1v4.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk
Autor
25.08.2020, 05:54:35
  • 0
@BoKoR: Pomysł nie jest jakoś oryginalny. Już jest troche takich apek i radzą sobie w miarę ok.
Use case apki jest taki: Oglądasz sobie coś w necie, spodobało Ci się, ale nie chcesz jeszcze kupować czy coś. Dodajesz do apki.
Będą można stworzyć sobie różne kolekcje "urodziny", "wesele", "baby shower".
Dodatkowo możesz się zalogować przez tel i widzisz też to co inni sobie życzą, więc możesz im to kupić.
  • Odpowiedz
Twixes
Twixes
09.07.2020, 19:58:46
  • 0
Siema. Idę na kontrakt z amerykańską firmą jako programista i w tym celu zakładam #jdg. Opłaca mi się być vatowcem jeśli będę pracował wyłącznie dla USA? Według księgowej z którą rozmawiałem nie opłaca, ale chcę znać też wasze zdanie Mir(abel)ki.
#pracbaza #pracait #programista15k #b2b #podatki #ksiegowosc
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk 10.07.2020, 06:24:11
  • 0
@Twixes: Źle Ci tu radzą. Opłaca się być VAT-owcem i cały czas możesz odliczyć sobie VAT, mimo, że VATu nie płacisz.
Z USA VAT jest 0%, dlatego od kwoty, której Tobie zapłacą płacisz tylko podatek dochodowy. Dodatkowo swoje wydatki w VAT możesz odliczyć od podatku dochodowego. Spodziewaj się wtedy kontroli :)
Jak księgową tego nie ogarnia, to może rozważ inną.
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 17.01.2020, 16:53:07
  • 0
Do właścicieli firm -- w jakim banku macie konta firmowe? w #mbank nie ma opcji zdefiniowania stałego przelewu do ZUS ( https://twitter.com/mbankpl/status/956162384615411712?lang=en ) i nie zapowiada się, żeby był, więc rozważam jakąś zmianę.

Oczywiście pytam o banki gdzie da się zdefiniować stały przelew.

#firma #banki #dzialalnoscgospodarcza #programista15k
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wychwalany
Wychwalany
17.01.2020, 17:05:03
  • 2
gdzie da się zdefiniować stały przelew


@mdfk: zwróć uwage aby byly to darmowe. w ING definiujesz za darmo, ale za jego wykonanie pobieraja 1 zł. Szczyt pazerności
  • Odpowiedz
Wychwalany
Wychwalany
17.01.2020, 18:29:57
  • 2
nie będziemy pobierać opłat za prowadzenie konta.


@ING_Bank_Slaski: ale pobieracie 1 zł za wykonanie tego przelewu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
punkt 4.3 w TOiP
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 05.01.2020, 14:32:44
  • 5
Gdyby ktoś szukał dobrych kawiarni w Pradze to tutaj jest wygodna Googlowska lista: https://goo.gl/maps/BBsJjyCCMDjRqnnE8
#praga #podroze #kawa
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

damianex19
damianex19
damianex19
06.12.2019, 12:56:32
  • 0
Mam do napisania aplikację do uzyskiwania w formie powiadomień elementów pozyskiwanych przez GPS. Według mnie pobrane elementy przez Android będę wysyłał do Firebase Database i następnie za pomocą FCMa wysyłał do użytkownika w formie powiadomień (te elementy które pobierze z bazy danych). Chciałbym żeby to wysyłanie powiadomień i odbieranie działało w tle. Robił ktoś podobną aplikację i może mnie nakierować ewentualnie pomóc ?
#programowanie #android #java
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk 06.12.2019, 14:04:19
  • 0
@damianex19: @Emandero: "nie wyłączaj w tle" jest potrzebne gdy aplikacja mieli jakiś proces w backgroundzie. Jeśli Cie dobrze rozumiem i chodzi Ci o zwykłe pushe to musisz sobie zdefiniować push jako Data (a nie Notification) i w tym Data możesz zawrzeć jakie chcesz informacje. Potem musisz napisać serwis który tego pusha odbierze i zparsuje dane z jsona tego pusha. System Androida sam ogarnia odbieranie pushy, więc Ty jedynie
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 07.12.2019, 10:32:26
  • 0
@Emandero: @damianex19: A no to wtedy musi być "ongoing notification", wtedy możesz sobie uruchomić Service w tle, który będzie zbierał te dane. Przy okazji polecam poczytać też o Doze: https://developer.android.com/training/monitoring-device-state/doze-standby
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 07.12.2019, 14:00:09
  • 0
@damianex19: Zależy od poziomu. Da się ogarnąć w miesiąc.
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 07.12.2019, 14:27:18
  • 0
@damianex19: Niekoniecznie, można bez pusha z FCM pokazać ongoing notification. Chodzi o to, żeby użytkownik był zawsze świadom, że jakiś proces działa w tle, więc system nie pozwoli Ci na jakiekolwiek działania w tle jeśli nie pokażesz takiej informacji. Nie pamiętam dokładnie bo to dawno robiłem.
  • Odpowiedz
mandrake13
mandrake13
16.11.2019, 22:22:34
  • 2
@Emandero: Czy projekt żyje? Bo nie widzę w sklepie google #citify
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk 17.11.2019, 17:41:23
  • 1
@mandrake13: @Emandero: ej, jak to nie robie! -- buduje stronkę z listami miejscówek na bazie Google Maps i cały czas się zabieram, żeby zrobić Coconuta (apke to zgadywania się z ludźmi, taki Facebook Events Lite)
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 17.11.2019, 17:42:14
  • 1
@mandrake13: z Citify nie daliśmy rady marketingowo/biznesowo -- teraz pewnie byśmy lepiej to wszystko zrobili, ale ciężej już czasem #zastudiowbylolepiej
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 18.11.2019, 07:49:36
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 18.11.2019, 09:55:36
  • 0
@mandrake13: <3
  • Odpowiedz
Istny_papudrok
Istny_papudrok
Istny_papudrok
05.11.2019, 23:08:19 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witajcie Mireczki i Mirabelki, potrzebuje waszej pomocy!
Zakupiłem dom. Oczywiście teraz z różową jest burza mózgów jak wykończyć mieszkanie. Zdecydowałem, że jesteśmy jeszcze w stanie wyłożyć pieniądze na architekta.
Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o polecenie dobrego architekta z #poznan lub okolice. Od razu chciałbym zaznaczyć, że architekt nie będzie miał łatwej pracy z nami. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#remontujzwykopem #deweloperka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk 06.11.2019, 06:33:51
  • 1
@Istny_papudrok: Przejrzyjcie Homebook i wybierzcie takiego, który odpowiada Waszemu stylowi. Warto wysłać wiele zapytań o cene i ofertę.
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 27.04.2019, 20:00:38
  • 1
#lodz gdzie jecie śniadania na mieście?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk
Autor
28.04.2019, 09:02:51
  • 0
@hejhejhej: @solimoes: dzięki za polecenie:)
mdfk - @hejhejhej: @solimoes: dzięki za polecenie:)

źródło: comment_cLUIVrKTK8FS9IM1oUJVzI5cz5Y6KIwu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk
Autor
28.04.2019, 17:27:03
  • 0
@solimoes: bardzo:)
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 27.04.2019, 18:38:41
  • 3
Pozdrawiam Mireczka, którego właśnie spotkałem w Łodzi z Winni (mega miejscowa, polecam)

@Kuba_Wu
#lodz #winni
mdfk - Pozdrawiam Mireczka, którego właśnie spotkałem w Łodzi z Winni (mega miejscowa...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sargento
sargento
27.04.2019, 18:43:55
  • 1
1:55 czapka kapitana, mundur pułkownika.
  • Odpowiedz
wojtek656
wojtek656
29.04.2019, 11:25:55
  • 0
@mdfk: a gdzie zdenek heheh
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 24.04.2019, 17:58:51
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

epll
epll
24.04.2019, 18:00:26
  • 9
@mdfk: Wyprawa z szalkiem widzewa na bałuty, zahir, dowolna brama na piotrkowskiej
  • Odpowiedz
liptonski
liptonski
24.04.2019, 18:46:10
  • 1
@mdfk: Jedzenie - Nóż, Wino - Winni
  • Odpowiedz
ponczuch
ponczuch
19.04.2019, 20:39:09 via iOS
  • 4
Moglibyście polecić projektanta wnętrz z Poznania/ Swarzędza lub okolic (który dodatkowo nie poda nam kosztów z kosmosu ( ͡° ʖ̯ ͡°))? Mamy do zaprojektowania mieszkanie 70m2 w stanie deweloperskim
#pytanie #deweloperka #projektowanie #poznan
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk 20.04.2019, 04:51:16
  • 1
@ponczuch: najlepiej jakbyś przejrzała homebooka i wybrała takiego, który odpowiada Twojemu stylowi
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 17.04.2019, 05:39:21
  • 1
Czy transportował ktoś kiedyś prywatnie kurierem duży mebel przez Polskę (stół - 150cm długości, 60kg) i wie jak to się ogarnia?

Osoba, która to sprawdzała mówi, że jest opcja za 170zł wysłać, ale tylko dla firm, a prywatnie 500zł chcą :shrug:.

#pytanie #poznan #kurier
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk
Autor
17.04.2019, 05:46:13
  • 0
@robertx: https://gielda.furgonetka.pl/ o tym mówisz? właśnie to znalazłem
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk
Autor
17.04.2019, 06:10:13
  • 0
@Akuku69: No właśnie nie wiem czy to tak sprytnie działa, dlatego pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk
Autor
17.04.2019, 11:12:13
  • 1
@jerzalke: Katowice - Posnen
  • Odpowiedz
Emandero
Emandero
05.01.2019, 15:43:38
  • 27
Mireczki!

Chciałem przedstawić wam uplyfile - projekt nad którym pracuję od jakiegoś czasu. Linki na samym dole.

Jest to kompletna platforma do obsługi plików. Przygotowałem ją dla twórców stron internetowych/aplikacji mobilnych, blogerów - wszystkich, którzy stykają się z uploadem i pobieraniem plików w swoich projektach.

Dzięki
Emandero - Mireczki!

Chciałem przedstawić wam uplyfile - projekt nad którym pracuj...

źródło: comment_5YDjyiJ1CxW9pgnc09wJsWpK2TCmRXT9.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk 05.01.2019, 18:12:44
  • 0
@Emandero: elo, wrzuć też na IndieHackers forum, tam często dają spoko feedback

Przetestuje niedługo
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 06.01.2019, 12:15:31
  • 0
@Emandero: spróbuj jeszcze ProductHunt, IndieHackers, HackerNews
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 06.01.2019, 12:16:20
  • 1
@Emandero: I tutaj jeszcze:
https://breue.com/places_to_post_startup
https://github.com/mmccaff/PlacesToPostYourStartup
https://www.eggradients.com/startup-directory
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 07.01.2019, 18:18:08
  • 0
@Emandero: Ładne grafiki i design - kto dziergał?
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk 06.12.2018, 14:01:39
  • 3
Od 3 lat robimy sobie z braćmi projekt : #wishlister - https://wishlister.co/

Idea jest taka : Możesz spisywać swoje wymarzone prezenty i podglądać listy Twoich znajomych, jeśli mają konto w apce. Dzięki temu łatwiej jest im coś sprezentować.

Wrzucam jako ciekawostkę, bo nie wierzę, że ktoś zaufa tej pustej stronie startowej i się zaloguje przez fejsa xD. Strona startowa jeszcze do zrobienia.

Może
mdfk - Od 3 lat robimy sobie z braćmi projekt : #Wishlister - https://wishlister.co/ ...

źródło: comment_mp1JKxN58ctg1QkMmhvzzYsjEYXISGs4.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mdfk
mdfk
Autor
06.12.2018, 14:16:25
  • 0
@mefistofel86: nie działa zbytnio
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk
Autor
06.12.2018, 14:17:26
  • 1
@owocbananowca: przecież dopiero 3 lata robimy, jeszcze tak z 2 na poprawę designu potrzebujemy xD
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk
Autor
06.12.2018, 14:17:47
  • 0
@mdfk: A, Ty mówiłeś o chcetoo
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk
Autor
06.12.2018, 14:18:31
  • 0
@owocbananowca: update? w sensie, że kiedyś o tym pisałem? :D
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk
Autor
06.12.2018, 17:37:03
  • 1
@zibizz1: @owocbananowca: zapał to nie wszystko, to konsekwencją wygrywa się rynek xD
ale dzięki chłopaki, że pamiętacie i czekacie, doceniam

dla Was ciekawostka :

MailChimp was a
  • Odpowiedz
mdfk
mdfk
Autor
06.12.2018, 17:37:33
  • 1
@zakopiak: no ja wiem, ale ilu znajomych masz połączonych przez Google :D
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
  • Strona 3 z 14
  • >

Md Fk

  • https://www.prawojazdy.co/
  • X (dawny Twitter)

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.06.2017

    Komentator
  • Rocznica
    od 16.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.10.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.11.2014

    Mikroblogger
  • VIP
    od 04.01.2026

    VIP

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking