Wpis z mikrobloga

Mam do napisania aplikację do uzyskiwania w formie powiadomień elementów pozyskiwanych przez GPS. Według mnie pobrane elementy przez Android będę wysyłał do Firebase Database i następnie za pomocą FCMa wysyłał do użytkownika w formie powiadomień (te elementy które pobierze z bazy danych). Chciałbym żeby to wysyłanie powiadomień i odbieranie działało w tle. Robił ktoś podobną aplikację i może mnie nakierować ewentualnie pomóc ?
#programowanie #android #java
  • 9
@damianex19: @Emandero: "nie wyłączaj w tle" jest potrzebne gdy aplikacja mieli jakiś proces w backgroundzie. Jeśli Cie dobrze rozumiem i chodzi Ci o zwykłe pushe to musisz sobie zdefiniować push jako Data (a nie Notification) i w tym Data możesz zawrzeć jakie chcesz informacje. Potem musisz napisać serwis który tego pusha odbierze i zparsuje dane z jsona tego pusha. System Androida sam ogarnia odbieranie pushy, więc Ty jedynie musisz ogarnąć
@mdfk: biega chyba o to, że na telefonie ciągle chodzi apka w tle i zbiera dane z GPS. Potem te dane opaździerza logiką w firebase i rozsyła już innym userom i tu moze uzyc pushy
@damianex19: Niekoniecznie, można bez pusha z FCM pokazać ongoing notification. Chodzi o to, żeby użytkownik był zawsze świadom, że jakiś proces działa w tle, więc system nie pozwoli Ci na jakiekolwiek działania w tle jeśli nie pokażesz takiej informacji. Nie pamiętam dokładnie bo to dawno robiłem.