Wpis z mikrobloga

Kilka ładnych lat męczarni ze zgagą i refluksem. Polprazol nawet nie będę pisał ile lat brałem. Doszedł ból kręgosłupa. Dieta, probiotyki. Aż nagle ktoś mi powiedział o ogórkach kiszonych. Od tygodnia jem kilka ogórków kiszonych dziennie, do tego pije sok z cytryny - nie pamiętam kiedy mój brzuch był taki płaski (mimo, że jestem szczuply to ciągle miałem wzdęty brzuch). Samopoczucie dużo lepsze. Czuje, że jeszcze nie jest idealnie, ale idzie w bardzo dobrą stronę. Moim zdaniem u większości ludzi refluks bierze się ze zbyt słabego kwasu. Zostają resztki w jelicie grubym i to powoduje zgagę. Może komuś się przyda ten post.
Edit: tylko nie kupujcie ogórków w tych popularnych marketach, bo tam nawet ekologiczne czuć solą.
#refluks #zdrowie #medycyna #ipp #zgaga
  • 82
  • 1
@crazykokos: tak, planuje też pić sok z kapusty kiszonej. A co do IPP to ja aż za dobrze wiem co to za leki. Przez refluks i te leki mam między innymi duże problemy z zębami, ale myślę, że teraz będę wyprowadzał wszystko powoli na prostą. O innych skutkach ubocznych nawet nie chce mi się pisać...
@enjoy10: kup sobie tooth mousse, bo zaraz Ci się zaczną problemy z zębami. Nie tylko cukier im szkodzi, znacznie gorsze jest niskie pH w jamie ustnej. Tooth mousse zapobiegnie utracie szkliwa.

leki mam między innymi duże problemy z zębami


Jakie leki?

O lekarzach to nie ma co pisać - pacjent wyleczony - klient stracony.


Tylko, że Pacjent to nie klient, a lekarz zajmuje się leczeniem. Podstawowym marketingiem w medycynie jest marketing
  • 0
@SkrytyZolw: toouth mouse - płynne szkliwo czy pasta? Ja już mam problemy z zębami. Pewnie mnie nie pamiętasz, ale już pisaliśmy niedawno o wyrywaniu szóstki :D. Zmieniłem znów dentystę i idę do najlepszej przychodni w moim mieście i będę robił porządek z każdym jednym zębem.
Edit: a chodzi mi o leki IPP, chociaż myślę, że trochę sam refluks szkodzi, a trochę IPP, bo wypłukują minerały
@enjoy10: no nicków nie pamiętam xD

Wspieraj mineralizację zębów, żeby ich stan się drastycznie nie pogarszał.

To przede wszystkim refluks im zaszkodził, nie leki. W wieku dorosłym tylko czynniki zewnętrzne osłabiają zęby, przyjmowanie leków nie ma wpływu na ich strukturę.
@enjoy10 ciekawe, zawsze myslałem że refluks to wynik nadmiernego kwasu i uszkodzenia zastawki żołądka przez co cofa się kwas. Wiéc jak zwiększanie kwasu ma pomóc? Ogranicza się kwas i go redukuje przez jakiś czas by zastawka mogła się zregenerować i wyleczyć..... A zgaga to inny problem i na niego to kto tam wie czy kiszonka nie pomoże.
@enjoy10: Ciekawe z tymi ogórkami sam muszę to sprawdzić! Też mnie ten nieszczęsny refluks męczy i jedyne co mi pomogło to dieta ketogeniczna, dosłownie po tygodniu refluks ustał i normalnie kawę mogę pić itp.

Problem z tą dietą polega na tym, że ciężko mi ją utrzymać przez dłuższy czas.

Próbowałem jeszcze pić ocet jabłkowy z samego rana i nawet pomagało ale komu się chce to codziennie robić xddd
@enjoy10: potwierdzam, u mnie refluks minął po wprowadzeniu picia wody z octem jabłkowym (1 łyżka na szklankę). Jak się pije pół na pół wodę z sokiem jabłkowym i do tego ocet to nawet spoko smakuje.

Usłyszałem o tym parę razy u dietetyków na YouTube i w książce "glukozowa rewolucja" i faktycznie działa. Powiedziała mi również w aptece aptekarka że refluks dzieje się z powodu zbyt małej ilości kwasów a nie zbyt