@KoninaBeZiomeczka: bez przesady. Szybko nic nie spłacisz. Szybko to rok/dwa lata. I wcale dużo nie łożę. Ot, czasami. Po prostu 100k to akurat lecz trochę mało. Jakby człowiek miał spadek, gdzie mieszkać to jest wtedy znacznie wygodnie bo miesięcznie z 2k więcej na rękę a to rocznie 24k w kieszeni na cokolwiek. Ale dalej bez szału.
I też nie chodzi mi o to, że apetyt rośnie w miarę jedzenie, mimo
@KoninaBeZiomeczka: wiem. Dlatego z jednej strony głupio mi narzekać ale z drugiej... Udało mi się zakosztować kiedyś lepszego życia zagranicą i wiem że się da. I to boli.
@KoninaBeZiomeczka: 5k? Mieszkanie w trójmieście większe niż 40 m (40m to mało) to ponad 2-2,5k. Zostaje Ci 3k optymalnie. 1,2-1,5 k normalne zdrowe jedzenie. Samochód (stary) to ~1k z dojazdami do pracy. Juz nie ma pieniędzy. Gdzie masaże, restauracje itd? Iść raz w roku na masaż to nie są 'masaże. Dla mnie, osobiście, luksus to duże mieszkanie dom urządzone w sposób nowoczesny tj stosując nowoczesne technologie a nie wielka płyta
@KoninaBeZiomeczka: jestem tego świadomy. Mam ambicje i plany. Natomiast z mojego punktu widzenia, odpowiedź na pytanie o 100k jest właśnie taką jak przedstawiłem bo aktualnie tyle zarabiam.
Kocham Orlen za stabilne ceny. Ropa w górę, to oni "leciutko" w górę, ropa w dół, złotówka w dół a tutaj pełna stabilność, nie muszę ciągle patrzeć na zmieniające się ceny, ciągle są takie same. Też kochasz Orlen? Daj znać w komentarzu jak bardzo kochasz ich za "stabilne" ceny jak sam prezes...
50m2 2 pokoje w #gdansk za 2500/miesiąc w okresie grzewczym all in to ok cena (w lato 2200)? wszystko swieze, nowa lazienka, kuchnia, hala garazowa
wydaje mi się, że tak, ale wole się upewnić. Jak pokoje potrafią dochodzić do 1500-2000, a nory ponizej 30m2 nieremontowane od lat po 2500-3000, to już nic mnie nie zdziwi w tym mieście
Po wstrząsającym incydencie w mieście Urumczi oburzeni Chińczycy wyszli na ulice zaprotestować przeciwko polityce antycovidowej władz. Doszło do starć z policją i pacyfikacji, pobity został relacjonujący zamieszki dziennikarz BBC. Symbolem protestów stała się kartka papieru formatu A4....
#trojmiasto #gdansk Cześć mirki, otrzymałem ofertę pracy w Gdańsku. Jak kształtują się koszty miesięczne dla singla, z wynajmem mieszkania co najmniej dwupokojowego? Do kilku razy w miesiącu wyjście na miasto do restauracji czy pubu. Obecnie mieszkam we Wro, wynajmuję mieszkanie w całkiem dobrej cenie i nie wiem czy opłaca mi się przenosić za 9k netto miesięcznie?
@vegetka: przecież tu jedno wyprofilowanie blachy potrafi kompletnie zmienić samochód. Kupując nowe auto wybierałem między formentorem od seata a xceedem kia. Wybrałem xceeda bo jednak ciężkie czasy ekonomia, ale mimo podobnej wielkości, auta kompletnie różne z wyglądu zewnętrznego.
Czy opyla się zarezerwować hotel w Gdańsku na Openera? Jest tam jakaś dobra komunikacja między Gdańskiem a Gdynią? Bo ceny hoteli w Gdyni na ten czas są wywalone w kosmos, a w Gdańsku jeszcze w miarę.