Wpis z mikrobloga

#trojmiasto #gdansk
Cześć mirki, otrzymałem ofertę pracy w Gdańsku. Jak kształtują się koszty miesięczne dla singla, z wynajmem mieszkania co najmniej dwupokojowego? Do kilku razy w miesiącu wyjście na miasto do restauracji czy pubu.
Obecnie mieszkam we Wro, wynajmuję mieszkanie w całkiem dobrej cenie i nie wiem czy opłaca mi się przenosić za 9k netto miesięcznie?
  • 11
  • Odpowiedz
  • 9
@Scrubs oszczędzając 5-6k i żyjąc jak szczur. Na wynajmie aby żyć jako tako i nie odmawiać sobie trzeba mieć budżet na pare (2 osoby) w okolicach 7-8k

Gdańsk to nie jest najlepsze miejsce do życia gdyż w Gdańsku są ceny Warszawskie a zarobki Bydgoskie.
  • Odpowiedz
@magiol: no właśnie tak słyszałem, że jest dość drogo. Tutaj we Wro mam mieszkanie w dobrej lokalizacji za 2k miesięcznie i mogę sobie pozwolić na w miarę wygodne życie odkładając nieco co miesiąc. Dzięki miras!
  • Odpowiedz
Ja pracuje w pełni zdalnie, wiec moglabym pracowac z kazdego miejsca, a wybieram świadomie Gdańsk, ALE, jak przedmówcy wspomnieli jest to drogie miasto do zycia. Jak chcesz miec mieszkanie 2 pokojowe w dobrej lokalizacji to licz na 3,5k luzno, a bym powiedziala nawet 4k jesli chcesz miec dobrze urzadzone. Za 2k nie mieszkasz w Gdansku tylko w jakieis gownodzielnicy bez dojazdu do centrum w godzinach szczytu, gdzie podroz nad morze staje sie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Scrubs: mieszkałem 8 lat w Gdańsku i 5 lat we wrocku mieszkam i moim zdaniem gdansk>wroclaw. Jak się przenosiłem 5clat teu to cenowo Gdańsk i wrócę to jeden pies był. Nie wiem jak teraz oczywiście
  • Odpowiedz
@Scrubs: Te miasta to jeden pies tylko jedno ma morze a drugie blisko do czech/niemiec

Ukraińcy? Są wszędzie

#!$%@? na rynku mieszkaniowym? Jest w obu tych
  • Odpowiedz