Moja spłuczka WC (Geberit podtynkowy) od 16 lat działa i nie była naprawiana ani nic. Czy powinienem ją jakoś konserwować lub cokolwiek z nią zrobić? #pytanie #lazienka
@arekrob: moja podtynkowa noname działa już prawie 30 lat i też nic z nią nie robiłem, jedynie przycisk sklejałem bo pękł. Jak działa to nie tykaj. Kiedyś porządniej takie rzeczy robili. Ewentualnie zobacz, czy wężyk nie ma rdzy.
@arekrob: oczekujesz rzeczy niemożliwych. ludzki umysł / ludzie to nie komputer który mozęsz zaprogramować i będzie tak działał jak sobie wymyśliłeś. tak samo nie możesz go zbadać w sposób którego oczekujesz i dobrać rozwiązania które na pewno zadziała.
nawet ten sam lek psychotropowy może zadziałąć całkiem inaczej na każdą osobę jak dasz np dla 4. i nie, nie mozęsz dobrać leku który na pewno zadziała dla wymyślonego typu osobowości
Dlaczego współczesna #psychologia to takie blubranie?
Bo to nie takie proste. To nie jest instrukcja obsługi pralki na zasadzie wciśnij przycisk X, to stanie się Y. Czasem te pogaduszki powoli kruszą skałę i przebijają się do sedna, a czasem są czcze i niestety dają
Tak sobie myślę o #chrzescijanstwo a szczególnie #katolicyzm . Wiecie co jest strasznego w katolicyzmie? Że jak jesteś księdzem i np. po 20 latach dobrej służby zmienisz zdanie i chcesz być z kobietą, to normalny (nawet nie dobry, ale po prostu normalny) pracodawca by powiedział "super, bardzo ci dziękuję za te 20 lat służby, masz tu dyplom i premię". A Bóg, który ponoć jest miłosierny, mówi "mam gdzieś
@chris88: masz rację, że korzystam z SI, ale redaguję odpowiedzi zanim je wyślę i dopisuję niektóre rzeczy - jest to przydatne narzędzie w szybkim i ładnym podsumowaniu myśli.
---
No nie wiem, wszystko jest logiczne. Kara nie jest na jedną chwilę, trwa aż do drugiej śmierci. Odbywa się przez określony czas. Potem jest unicestwienie. Ludzie co czekają na wykonanie wyroku śmierci też najpierw siedzą jakiś czas w więzieniu, a potem następuje wykonanie
@NieDlaWykopka: Ja raczej życie i śmierć interpretuje jako życie z Bogiem lub bez. Gryzie mi się też twoje rozumowanie z przypowieścią o pracownikach winnicy. Dopuszczam, że możesz mieć rację, ale pozostaję przy swoim. Nie mam potrzeby drążenia tematu, bo w sumie jest to informacja bezużyteczna i zaliczam ją do kategorii "Nie ma znaczenia kto ma rację z perspektywy wierzącego".
Męska suknia za jedyne 8000 złotówek. Tak, suknia dla mężczyzn. Na stronie też inne "cuda" w kosmicznych cenach, np. torebki w cenie samochodu. Kto to w ogóle kupuje? #modameska #moda
Dziś na Rondzie Starołęka w #poznan nie działała sygnalizacja świetlna. To rondo ma kształt okręgu wpisanego w kwadrat. Pytanie: kto ma pierwszeństwo w tej sytuacji (przy niedziałającej sygnalizacji) i dlaczego? Pomarańczowy czy fioletowy?
Cześć, Mirki. Czy ktoś wie co to są za śruby i do czego służą? Znalazłem je w pudle w domu i zastanawiam się czy mogę je wyrzucić. Podejrzewam, że to mogą być śruby do transportu pralki lub zmywarki, ale pewności nie mam. #pytanie #sruby #srubkiboners #pytaniedoeksperta
Mirki, czy Star Trek TNG jest teraz dostępny w Netflix w Polsce? Pamiętam, że kiedyś był, a potem wyłączyli. A jak jest teraz? Jest znowu? #startrek #netflix #pytanie
Czołem, Mirki i Mirabelki. Czy znacie może jakiś program do robienia notatek, który obsługuje tagi? W skrócie potrzebuję taki mikroblog, ale prywatny, tylko dla mnie. Chodzi mi o program, w którym będę mógł dodawać notatki z tagami i załączać do nich pliki i zdjęcia. Powinien mieć funkcję wyświetlania wszystkich notatek chronologiczne i wyszukiwania (po tagach (po kliknięciu na tag) i słowach). Powinno się dać dodawać wpisy z komputera i z telefonu. Chciałbym
Zakładam sobie #ikze i w formularzu pytają mnie czy jestem "beneficjentem rzeczywistym". Objaśnienie jest takie:
Przez beneficjenta rzeczywistego rozumie się:
osobę fizyczną lub osoby fizyczne sprawujące bezpośrednio lub pośrednio kontrolę nad klientem poprzez posiadane uprawnienia, które wynikają z okoliczności prawnych lub faktycznych, umożliwiające wywieranie decydującego wpływu na czynności lub działania podejmowane przez klienta, lub osobę fizyczną lub osoby fizyczne, w imieniu których są nawiązywane stosunki gospodarcze lub przeprowadzana jest
Zadzwoniłem do tego mojego TFI, które prowadzi IKZE i zapytałem. Okazało się, że jeśli nie mam żadnej działalności i po prostu inwestuję swoje pieniądze, to JESTEM beneficjentem rzeczywistym. Nie wiem jak to wynika z tej definicji, ale ok.
Cześć. Natknąłem się w sieci na firmę Pracownia Finansowa, która prowadzi inwestycje m.in. w elektrownie wiatrowe i nieruchomości. Obiecują sporo, ale próg wejścia wynosi 51000 PLN (info tu: https://www.ekologicznaelektrownia.pl/zainwestuj-w-eew19-z-mozliwoscia-budowy-juz-w-czerwcu/ ). Taka kwota to spora część moich środków, więc mocno obawiam się ryzyka. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z tą firmą? Co sądzicie o tej ofercie? #inwestycje
źródło: 1000016168
Pobierzźródło: image
Pobierz