#wojna No ok, mamy tego @Mikuuuuso spami flmikami, kazdy pieprzy głupoty jak tam rojanie są paleni na sztosie. Tak samo rosyjskie boty propagandowe i trolle spamiące ze zaniedługo atomówka jebnie.
Więc pytanie, kiedy coś w koncu ruszy z tą wojną? Any progress? Nie koncza im się tam ludzie?
Co byście zrobili, załóżmy ze zarabiasz 5k netto w Krk z brakiem perspektyw przez najblizszy rok na zwiększenie stawki, bo przez ten rok będziesz napierał w rozwój. A masz do ogarniecia prawko, opłacasz se kurs/studia(700zł) i chcesz se troche odłozyć. Lepiej wynając pokój(1.4-5k max), aby miec bufor bezpieczesntwa czy bawić się w kawalerke za 2.5k w najgorszym mozliwym standardzie?
@Zaveba: kawalerka daje ci wieksze szanse podupczenia i znalezienia zony niz wegetacja w pokoju, wiec pradoksalnie moze doloz 900zl za kwalerke i zobacz za rok jak idzie zycie ( ͡°͜ʖ͡°)
@Zaveba: zazwyczaj antyplagiat to końcowy etap jak już wstępnie promotor zatwierdził twoją pracę, bo po co miałby sprawdzać antyplagiatem jak później miałbyś coś dopisywać i znowu miałby sprawdzać? xD
#praca Czyżby w koncu spotkał nas kryzys na rynku pracy? Jak się patrze na ogłoszenia Katowice/Kraków, to praktycznie wszystkie normalne oferty mają po 3-5k wyswietleń. A specjalistycznych brak typu grafik/It. W Krakowie mamy zaledwie 3 ogłoszenia dla grafika na pełny etat, jak w tamtym roku, jak dobrze pamiętam bo wtedy szukałem pracy było z 15-20 ofert minimum.
@Voww: Niestety do "mądrej" czy nawet mądrej osoby jeszcze mi jest dość daleko, ale dziękuje za słowa uznania. Tak czy owak, mam nadzieje ze sytuacja jakoś sie uspokoi, firmy przestaną zwalniac, a bardziej zatrudniac specjalistów. Bo już spoktałem sytuacje nawet w mojej firmie, ze osoba z 15 letnim doswiadczniem została wymieniona na tańszy co nie znaczy lepszy model z okrągłym rokiem doswiadczenia, bo chciała podwyzke o 300-400 zł...
@Simple-Man: No tez mam nadzieje ze zacznie sie coś dziać. Pamietam złote czasy pierwszych paru miesiecy, były takie dymy na tagu, jak i na swiecie podczas 3 dniowej operacji. Ale daje swoje 20 groszy z konta oszczędnościowego ze rusyja sfejkuje jakis atak na nich podczas 30 dniowego zaprzestania walki i oskarzą oto ukrainców. Trump w miedzy czasie celowo łyknie to jak pelikan.
Hej, pewnie trafiło sie tu pare postów na temat zaburzenia związanego z ADHD i mam teraz pytanie, jak najtaniej i najłatwiej to zdiagnozować? Bo na znanymlekarzu widze tylko kwoty w postaci 1000/1500 zł, powiem szczerze ze sam sie utrzymuje i dopiero zaczynam kariere zawodową, to też zbyt dużego budzetu na to nie mam
A jakbym dostał takową diagnoze to jaki jest koszt tego wszystkiego?
@Zaveba ty to na deficycie kalorycznym jedziesz. sama jazda na rowerze spali Ci z 1k kalorii, jak pracujesz fizycznie to tez trzeba dorzucić spalone kalorie. Raczej nie zaspokoisz zapotrzebowania energetycznego 2 tortillami i shakem xD
Updejt: niestety zdobycie nowej pracy się nie udało, a szefowi się nie spodobało jak odszczekałem ze nie chce pracowac w weekend za free.. Szuka ktoś low budget grafika albo w ogole jakiegokolwiek pracownika w krakowie?
Niestety jestem w kropce, bo aktualny szef stwierdził ze sobie znajdzie za miesiąc nowego pracownika, a wszelkie aplikacje są odrzucane, najwidoczniej rynek pracownika przynajmniej dla mnie się skonczył.
#praca Pytanie, czy jak w umowie zleceniu nie mam zadnego okresu wypowiedzenia, bądz kar, a moj pracodawca nie ma człowieka na tym samym stanowisku co mógłby mnie zastąpic, czy istnieje mozliwość ze będzie coś kombinował jak rzuce mu wypowiedzenie i sobie pojde nastepnego dnia do innej firmy?(Sytuacja z corelowcem, bardzo podobny Pan do Dariusza z giftpolu)
Po prostu postanowilem ze mam dość pracowania za minimalna, majac takie i takie umiejętności.
@Zaveba: Zostaw Janusza dzień po wpłacie, w razie czego będziesz naj mniej stratny. Z twojego opisu wnioskuje że może ci nie wypłacić pieniędzy i będziesz się musiał z nim sądzić.
#praca Mirki, czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na ważne pytanie, jednoznacznie. Mam umowe zlecenie, a jestem w trakcie zmiany pracy i pytanie. Niestety gdzieś zapodziałem umowę, a nie jestem pewny czy był tam okres wypowiedzenia, na pewno nie było zadnych kar za zerwanie umowy z dnia na dzień. Dlatego też jestem w stanie po prostu nie przyjść? Każdy niby mówi ze nie ma czegoś takiego jak okres wypowiedzenia na zleceniu
@Topola_o_Poranku_: Hm, a biorąc pod uwage ze np zajmuje jedno stanowisko i przez moje opuszczenie to stanowisko stoi i nic nie jest tam produkowane, to nie będzie to liczyc jako straty? Ze za kazdy dzien np za brak wyprodukowanej normy, wartość idk 500 zł nie policzy tego razy 10?(bo 2 tygodnie wypowiedzenia)
@Zaveba Masz umowę zlecenie, Ciebie nie obowiązują zapisy z kodeksu pracy. Nawet nie zajmujesz stanowiska jako takiego tylko wykonujesz zlecenie w którym masz napisane czynności. To nie jest nawet traktowane jako zakres obowiązków bo nie jesteś pracownikiem. Straty odnoszą się tylko do porzucenia pracy, a Ty nie pracujesz, nie wykonujesz pracy, nie jesteś w stosunku pracy, nie masz umowy o pracę. Bierzesz zlecenie na wykonywanie czynności X przez X czasu.
#grafika #praca W sumie to zawsze chciałęm zostac grafikiem(jestem w trakcie studiów, pracuje jako dtpowiec, ale bardziej wage slavery), ale ostatnio stwierdziłęm ze nie jestem kreatywny(Nie jestem w stanie wymyslec nowych kreacji, idnetyfikacji, ewentualnie wymysleć czegoś "FAJNEGO"). Jestem bardziej od technicznego punktu widzenia, cos zretuszowac, wymodelwoac jakis mały produkt, przygotowania do druku nawet do tego nie wliczam.
I pytanie, czy dla mnie istnieje jakieś miejsce na rynku? Aktualnie
@Zaveba: Przygotować do druku też trzeba umieć, więc to też jakiś atut - widać to dobrze jak się dostaje materiały od firm zewnętrznych. (i mam tu na myśli całe podejście przy projektowaniu pod druk, a nie samo naświetlenie klisz czy tam płyt) ( ͡°͜ʖ͡°)
@tbhtopocwicz: Z tego co sie patrze to straszna bieda dotkneła Putouta biorąc pod uwage czym jezdzą kacapy ( ͡°͜ʖ͡°) Myslałem ze to będzie taka wojna ze reee drony, a tu takie rozczarowanie
@Zaveba: Nic nie wiadomo o używaniu T-14 ani sprzętu tej generacji ale to i tak jest mały % całego sprzętu więc raczej Rosja używa swojego standardowego sprzętu.
Tunguski, T-72B3, Tigry to dla Ciebie sprzęt poprzedniej generacji? T-14 od zawsze był propagandową wydmuszka
No ok, mamy tego @Mikuuuuso spami flmikami, kazdy pieprzy głupoty jak tam rojanie są paleni na sztosie.
Tak samo rosyjskie boty propagandowe i trolle spamiące ze zaniedługo atomówka jebnie.
Więc pytanie, kiedy coś w koncu ruszy z tą wojną? Any progress? Nie koncza im się tam ludzie?