Wpis z mikrobloga

#grafika #praca W sumie to zawsze chciałęm zostac grafikiem(jestem w trakcie studiów, pracuje jako dtpowiec, ale bardziej wage slavery), ale ostatnio stwierdziłęm ze nie jestem kreatywny(Nie jestem w stanie wymyslec nowych kreacji, idnetyfikacji, ewentualnie wymysleć czegoś "FAJNEGO"). Jestem bardziej od technicznego punktu widzenia, cos zretuszowac, wymodelwoac jakis mały produkt, przygotowania do druku nawet do tego nie wliczam.

I pytanie, czy dla mnie istnieje jakieś miejsce na rynku? Aktualnie wysyłam róznorakie CV(mam portfolio, ale to zbiór ulotek, albo paru modeli 3d), aktualnie nie posiadam zbyt wielkiej odpowiedzi(szukam w okolicach krak), ale jestem bardzo chętny by sie nauczyc wszystkiego na temat samych zabiegów w gracie pod względem technologicznym.

Jest tu ktoś kto mógłby mi coś odpowiedziec na ten kłębek myśli? Z góry dziękuje za odpowiedz
  • 6
@Zaveba: Przygotować do druku też trzeba umieć, więc to też jakiś atut - widać to dobrze jak się dostaje materiały od firm zewnętrznych.
(i mam tu na myśli całe podejście przy projektowaniu pod druk, a nie samo naświetlenie klisz czy tam płyt) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@funeralmoon: Tak, tylko ze nie jest to jakas umiejętność, którą się wypracowywuje przez kilka lat, a bardziej 2-3 wieczory. Choc osobiscie sie spotkałem juz z zapytaniem co to jest spad od poniektórych "graphic designer'ów", lecz nadrabiają te braki po prostu umiejetnym dizajnem.
@Zaveba: niestety dtpowcy to wage slavery, w tej branży nie ma dobrych zarobków () już więcej zarobi się jako drukarz obsługujący maszyny wielkoformatowe (,) dodatkowo dtpowcy w aktualnych czasach druku cyfrowego są coraz mniej potrzebni (sama myślę w którym kierunku pójść, bo aktualna pensja przy 10 latach doświadczenia to wręcz głodowa)
  • 0
@Mallow: To jest własnie ten problem, nie wiadomo w co pójsc. A sama sytuacja na portalach z pracą tez lekko nie wygląda bo co tydzien jest z 3-4 oferty( czego prawie wiekszosc to minimalna), a kazda z nich po godzinie ma 500-600 wyswietleń i masz juz pewnosc ze jakis pros ci wezmie tą robotke. I mean chciałbym nazbierac doswiadczenia, ale ni ma gdzie.
@Zaveba: tia, od 3 lat bezskutecznie wysyłam CV na większość ofert które się pojawiają ???? 3-4 oferty tygodnio to i tak sporo, we wro to może jest jedna na miesiąc