Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko174
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
TenRok

TenRok

Dołączył 2 lata i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 832
  • Znaleziska 74
  • Mikroblog 758
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 9
manifoldboosted
manifoldboosted
15.06.2026, 18:46:41
  • 16
Bawi mnie fakt jak fanatycy miernoty twierdzą że Leclerc ma pecha xD
A wiecie co jest najśmieszniejsze? awaria p0kraki w wyścigu to jego wina ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jego.

Bo kto się r------ł w Q3 i kogo ledwo poskładali na wyścig?? Jaka część padła w wyścigu i co było wymieniane po kraksie ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaraz ktoś przyjdzie i będzie p-------ł że wina ferrari bo źle naprawili. Po takim dzwonie
manifoldboosted - Bawi mnie fakt jak fanatycy miernoty twierdzą że Leclerc ma pecha x...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenRok
TenRok 15.06.2026, 19:54:45 via Wykop
  • 2
@manifoldboosted: bez przesady. Leclerc tylko raz przegrał z partnerem z zespołu (159 pkt. vs 164,5 pkt.):
- Już w 2018 wyciągnął całkiem dużo punktów z Saubera i zostawił daleko w tyle Ericssona
- Pokonał Vettela jadąc pierwszy sezon w Ferrari, w następnym zmieszał go z błotem
- Wygrał 3 na 4 sezony z Sainzem.
- Wygrał w 2025 z Hamiltonem, w tym sezonie idzie mu gorzej porównując do siedmiokrotnego mistrza
  • Odpowiedz
TenRok
TenRok 15.06.2026, 20:48:40 via Wykop
  • 1
@manifoldboosted: ale w sumie porównujesz go do Hamiltona i Verstappena, a z obecnych kierowców Leclerc ma dosyć dużo zwycięstw (zwłaszcza porównując do McLarenów nabijających P1 w dominujących sezonach popełniając więcej błędów)
  • Odpowiedz
TenRok
TenRok 15.06.2026, 19:59:23
  • 8
#f1 Przybywają tysiące nowych obserwujących. Może ktoś nowy się przywita?
TenRok - #f1 Przybywają tysiące nowych obserwujących. Może ktoś nowy się przywita?

źródło: tag

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenRok
TenRok
Autor
15.06.2026, 20:03:49 via Wykop
  • 9
@winsxspl: tak, Estie Bestie on the podium P3 babe
TenRok - @winsxspl: tak, Estie Bestie on the podium P3 babe

źródło: FxOVV79WAAArHrF

Pobierz
  • Odpowiedz
TenRok
TenRok 12.06.2026, 11:45:34
  • 3
Wiem, że #f1 jest teraz w Europie, jednak nie mogę pozbyć się z głowy mojego mokrego snu (nie tego o Kubicy) - GP Indianapolis zamiast GP Miami. Klasyczny i monumentalny tor, na którym można zrobić wyścig i sprint. Wyścig na torze przygotowanym pod F1, kilka kółek sprintu na owalu. Nie ma problemu "małego wyścigu", gdzie znamy możliwości każdej stajni i kierowcy przez właściwym wyścigiem.

Jest za to ciekawe urozmaicenie, a
TenRok - Wiem, że #f1 jest teraz w Europie, jednak nie mogę pozbyć się z głowy mojego...

źródło: Indianapolis-Motor-Speedway

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenRok
TenRok
Autor
12.06.2026, 11:46:57 via Wykop
  • 2
@TenRok:
TenRok - @TenRok:

źródło: F1_2000_1600x800

Pobierz
  • Odpowiedz
robin_caraway
robin_caraway
12.06.2026, 11:13:40
  • 12
nacieszyłeś się? to oddawaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#f1
robin_caraway - nacieszyłeś się? to oddawaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#f1

źródło: XPB_1415201_HiRes

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenRok
TenRok 12.06.2026, 11:35:42 via Wykop
  • 2
@robin_caraway: Wolałbym świętować w Monako P3 mając poprzednie podium niż dostać nagrodę i punkty po wszystkim
  • Odpowiedz
MrRedz
MrRedz
12.06.2026, 10:46:33
  • 15
A teraz wyobraźcie sobie cofnięcie decyzji o restarcie w Abu Dhabi 2021 ¯\(ツ)/¯
#f1
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenRok
TenRok 12.06.2026, 10:58:08 via Wykop
  • 4
@MrRedz: wyobraź sobie +5s za ścięcie całego zakrętu xD
  • Odpowiedz
TenRok
TenRok 12.06.2026, 10:32:16
  • 3
#f1 Tu dla niedowiarków. Może ankieta przy okazji:
TenRok - #f1 Tu dla niedowiarków. Może ankieta przy okazji:

źródło: 722753018_1302559672088922_4983219316473111226_n

Pobierz

Co byś wolał

  • Utrzymanie pozycji z niedzieli (Hadjar P3) 60.0% (24)
  • Rewizja wszystkich kar (Gasy P3) 40.0% (16)

Oddanych głosów: 40

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fornson23
fornson23
12.06.2026, 11:05:53 via Wykop
  • 3
@TenRok: Jedyny który jeszcze mógł zyskać na rewizji kary to Piastri który by wylądował...na 3 miejscu xddd Ale została ona obsłużona podczas wyścigu.
  • Odpowiedz
JednaRenkaJedenKaleka
JednaRenkaJedenKaleka
12.06.2026, 11:14:08 via Android
  • 1
@TickJackson nie, nie powinni
  • Odpowiedz
TenRok
TenRok 12.06.2026, 10:23:25
  • 3
#f1 W sumie dwie rzeczy zwiększyły moje zaciekawienie następnymi wyścigami:

1. Słaba forma + problemy techniczne Russella. I nie dlatego, że oczywiście #gkncwl ale dlatego, że tworzy to ciekawą walkę o mistrzostwo i podia. Do tego Gekon ma szansę udowodnić swoją wartość i zamknąć gęby niedowiarkom. No chyba, że tego nie zrobi to będzie równie ciekawie (+ śmieszniej)

2. Słaba forma McLarena. Nie lubię tej stajni, jej kierowców
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

some_ONE
some_ONE
12.06.2026, 10:40:15 via Wykop
  • 1
@TenRok: najbardziej zainteresowanie zwiekszyła słaba forma Red Bulla
  • Odpowiedz
TenRok
TenRok 07.06.2026, 14:27:53
  • 44
#f1 I pomyśleć, że wielu ludzi chce pozbyć się Strolla z F1.

Wyścig byłby nudny jak flaki z olejem, a tak to ożywił końcówkę wbijając się w bandę
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenRok
TenRok 06.06.2026, 22:58:35
  • 9
#f1 Wszyscy śmieją się z Leclerca, że przedłużył kontrakt z Ferrari, a nikt nie śmieje się z Hamiltona, który na własne życzenie zrezygnował z walki o mistrza w Mercedesie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Reprezentant71
Reprezentant71
06.06.2026, 23:11:14 via Wykop
  • 2
@TenRok: proste fakty
  • Odpowiedz
lubie_wachac_stopy_siostrze997
lubie_wachac_stopy_siostrze997
07.06.2026, 05:25:24 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
TenRok
TenRok 06.06.2026, 22:50:27
  • 8
Russell wyraźnie się sypie, tu można dyskutować jedynie o zakresie zjawiska a nie czy w ogóle występuje.

Jednak wstrzymajmy się na razie z sensacjami.
Antonelli wcale nie jest jakimś icemanem, tak samo jak nie był nim Piastri. Teraz ma dobrą passę, jednak kiedyś się skończy. A jeśli przerwą ją jego własne błędy, to będzie to tylko bardziej dotkliwe.

W Kanadzie podczas sprintu Antonelli przypuszczał desperackie ataki i wypadł w sumie chyba trzy razy. Podczas wyścigu
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

QRQ
QRQ
06.06.2026, 23:34:05 via Wykop
  • 5
@TenRok: pytanie czy Russell ma taki sam bolid( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
lubie_wachac_stopy_siostrze997
lubie_wachac_stopy_siostrze997
07.06.2026, 05:26:55 via Wykop
  • 4
@QRQ: dla mnie dopóki przegrywa to może mieć nawet lepszy
#gkncwl
  • Odpowiedz

371

Cła Trumpa do zwrotu. Machina ruszyła. Zaczęły się wypłaty

Cła Trumpa do zwrotu. Machina ruszyła. Zaczęły się wypłaty

Amerykańskie agencje federalne zaczęły wypłacać zwroty ceł pobranych z taryf, które zostały uchylone przez Sąd Najwyższy.. Szacuje się, że administracja USA ma zwrócić ponad 330 tys. firmom 166 mld dolarów pobranych z taryf, które zostały uchylone przez Sąd Najwyższy.

banzi
z
money.pl
dodany: 11.05.2026, 07:40:20
  • 117
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    polityka
  • #
    gospodarka
  • #
    gielda
  • #
    finanse
TenRok
TenRok 12.05.2026, 07:35:33 via Wykop
  • 0
Nawet mi ich nie żal, mają czego chcieli.


@MalinowyGarncarz: Cały myk miał być w tym, że Trump nałoży cła na Chiny, to Chiny przed nim się ugną. I w to wierzyła MAGA. A tu okazało się, że w zależności jak mierzymy, druga lub pierwsza gospodarka świata postanowiła się zrewanżować.

I Trump szybciutko "tymczasowo" wycofał cła, powiedział, że udało mu się zrobić "deal" z Chinami, Xi błagał go o "rozejm" -

337

Nawrocki chce referendum. "Pozwólmy Polakom się wypowiedzieć"

Nawrocki chce referendum. "Pozwólmy Polakom się wypowiedzieć"

Prezydent zdecydował o skierowaniu wniosku do Senatu o przeprowadzenie referendum w sprawie unijnej polityki klimatycznej. "Pozwólmy Polakom się wypowiedzieć. Niech każdy głos się liczy" - stwierdził w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 07.05.2026, 09:23:53
  • 246
  • #
    nawr0cki
  • #
    senat
  • #
    referendum
  • #
    unia
  • #
    politykaklimatyczna
  • #
    polityka
TenRok
TenRok 08.05.2026, 07:22:18 via Wykop
  • -2
@kayo: dobrze, kupmy tańsze i lepsze polskie czołgi czy samoloty. Ciekawy jestem, o jaki sprzęt chodzi bo najbliżej "polskiego" jest koreański K2 z transferem technologii i produkcji.
Gieekaa
Gieekaa
07.05.2026, 07:23:27
  • 8
Gdyby Helmut nadal był w RBR to właśnie byśmy się zastanawiali kiedy Hadjar wyleci z głównego zespołu i czy zastąpi go Lindblad czy może Tsunoda dostanie drugą szansę.
#f1
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenRok
TenRok 07.05.2026, 08:08:45 via Wykop
  • 2
@Gieekaa: Gdyby był Horner to już by tam jeździł Ricciardo xDDDDDD

  • Odpowiedz

261

Naukowcy teleportowali stan fotonu między kropkami kwantowymi

Naukowcy teleportowali stan fotonu między kropkami kwantowymi

Naukowcom udało się teleportować stan fotonu pomiędzy dwiema oddzielnymi kropkami kwantowymi, na odległość 270 metrów. To dowód, że informacja może podróżować między niezależnymi urządzeniami.

Isca
z
national-geographic.pl
dodany: 06.05.2026, 06:48:44
  • 83
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    fizykakwantowa
TenRok
TenRok 07.05.2026, 07:29:07 via Wykop
  • 0
@Besticandois0: Tylko tam nie jest przekazywana żadna informacja a zmiana stanu na losowy. Podglądając to nie wiesz jaki stan był wcześniej, jaki będzie później. Czyli nie przesyłasz 0 lub 1, nie ma takiego czegoś jak "uuuuu, stan się zmienił".
TenRok
TenRok 07.05.2026, 07:34:51 via Wykop
  • 0
@Worf_son_of_Mogh: Nie do końca:
- W przestrzeni nic nie może poruszać się szybciej niż "c"
- Wszystko bez masy spoczynkowej porusza się z maksymalną prędkością (czyli jw. "c")
Czyli rzeczy jak światło, fale radiowe, oddziaływania fizyczne zawsze lecą z maksymalną prędkością.
Dla innych rzeczy jak np. statek kosmiczny osiągnięcie tej prędkości jest niemożliwe z kilku przyczyn, główną jest to, że wymaga to nieskończonej ilości
TenRok
TenRok 07.05.2026, 08:06:40 via Wykop
  • 0
@Besticandois0: artykuł miesza pojęcia, przez co wnioski są zbyt optymistyczne.
Po obu stronach widać tylko przypadkową sekwencję wyników, odbiorca nie wie, jaki stan otrzymał i dalej widzi losowy układ.

Bez klasycznych kanałów (czyli ograniczonych prędkością c) nie jesteśmy w stanie tego wykorzystać.
Dlatego będzie to przydatne w np. kryptografii, jednak nie umożliwia to teleportowania ani materii ani informacji.
Informacja kwantowa to nie to samo co sama informacja. Można zmienić stan

213

Odwrotna korelacja między strukturą językową a różnorodnością genetyczną ludzi

Odwrotna korelacja między strukturą językową a różnorodnością genetyczną ludzi

Zespół lingwistów i genetyków z Uniwersytetu w Zurychu i Instytutu Antropologii Ewolucyjnej im. Maxa Plancka połączył dane dotyczące genetyki i typologii języków. Naukowcy przeanalizowali informacje na temat genomów ponad pięciu tysięcy osób ze 650 populacji z całego świata...

Lifelike
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 06.05.2026, 09:58:13
  • 45
  • #
    nauka
  • #
    genetyka
  • #
    jezykoznawstwo
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiatnauki
  • #
    liganauki
TenRok
TenRok 07.05.2026, 07:12:30 via Wykop
  • 0
@marta-mac: dlatego na zachodzie jest najbardziej poprawna i literacka polszczyzna

330

Kraków bez juniorów. Jak AI zamyka młodym drzwi do kariery

Kraków budował swoją pozycję dzięki zdolności do przyciągania młodych, wykształconych ludzi i oferowania im ścieżki awansu. Jeżeli pierwszy etap tej ścieżki zaczyna zanikać, cały mechanizm przestaje działać

DawidParzyk
z
rp.pl
dodany: 06.05.2026, 06:59:45
  • 223
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
  • #
    pracait
  • #
    informatyka
  • #
    praca
  • #
    krakow
TenRok
TenRok 07.05.2026, 07:10:47 via Wykop
  • 6
@Worm91: moim zdaniem brakuje jeszcze jednej rzeczy - masowych zwolnień. U mnie w mieście odchodzi +-200 informatyków rocznie (zamknięcia firm, cięcia, i to wszystko niepowiązane z AI). Wszyscy mówią "ale oni sobie znajdują pracę więc spoko".

No fajnie, ale jak ~100 absolwentów rocznie ma znaleźć pracę?
Zwłaszcza, że rozmowy o pracę są teraz poryte. Bo służą do wyselekcjonowania najlepszych z tych zwolnionych a nie absolwentów.

Ja miałem zarówno szczęście -

514

Izraelski generał: zabijamy jak nigdy od 1967

Pokaż treści 18+

Izraelski generał: zabijamy jak nigdy od 1967

Dowódca chwalił się złagodzeniem zasad strzelania do Palestyńczyków, zwłaszcza tych, którzy zbliżają się do muru separacyjnego - obecnie dozwolone ma być strzelanie w kierunku kolana lub poniżej.

Z_ostatniej_chwili
z
polskieradio24.pl
dodany: 04.05.2026, 17:18:09
  • 56
  • #
    izrael
  • #
    swiat
  • #
    strefagazy
  • #
    palestyna
  • #
    bliskiwschod
  • #
    polityka
TenRok
TenRok 05.05.2026, 11:39:19 via Wykop
  • 4
@kris-komar: Szczerze wątpię. Liban, Syria i Jordania są o wiele słabsze od Izraela, przy czym dwa pierwsze ledwo kontrolują same siebie, a Jordania żyje z dobrych relacji z USA. Egipt jest kruchy ekonomicznie i wątpię, żeby ktokolwiek ryzykował atak na nawet osamotniony Izrael. Iran jest w upadku ekonomicznym, choć dalej może produkować rakiety balistyczne i wspierać proxy - ale to za mało.

Do tego Izrael ma ładunki jądrowe - to
TenRok
TenRok 05.05.2026, 10:47:39
  • 13
Ogłoszenie parafialne

Proszę nie używać tagu #f1 w stosunku do tzw. sezonu 2026
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fevo
fevo
05.05.2026, 13:56:32 via Wykop
  • 1
@TenRok: Witam. To jest tag o grzywkach a nie o F1
  • Odpowiedz
TenRok
TenRok 05.05.2026, 10:45:50
  • 5
#f1 Dzień dobry

Wracam na tag po jakimś czasie i mam jedno pytanie - gdzie jest @johnkashtan
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Logistyk_z_Cadillaca
Logistyk_z_Cadillaca
05.05.2026, 10:48:24 via Wykop
  • 14
@TenRok:
LogistykzCadillaca - @TenRok:

źródło: zg-bPx

Pobierz
  • Odpowiedz
shadyturtle
shadyturtle
05.05.2026, 10:49:01 via Wykop
  • 7
Aktualnie zasila szeregi pasywnych użytkowników dyktatora bialkova
  • Odpowiedz

2466

"Boże, jak on musiał cierpieć". 14 letni Mateusz z Suszu nie żyje

Pokaż treści 18+

"Boże, jak on musiał cierpieć". 14 letni Mateusz z Suszu nie żyje

Chłopak popełnił samobójstwo, po tym jak miesiącami był nękany przez rówieśników. Szkoła nabrała wody w usta i nic nie zrobiła, mimo że rodzice zgłaszali sprawę.

brednyk
z
fakt.pl
dodany: 19.04.2026, 22:22:34
  • 477
  • #
    polska
  • #
    szkola
  • #
    prawo
  • #
    kryminalne
  • #
    policja
  • #
    samobojstwo
TenRok
TenRok 20.04.2026, 14:13:37 via Wykop
  • 1
@slonecznyupal: Może tak było akurat w tej jednej szkole. Bywa różnie, jednak na moje oko w 70% przypadków patusy mają prawo się znęcać, gnębiony nie ma prawa się bronić. Jak odpowie, to ich sprowokował, jak odda to w ogóle ma przesrane.

@Parmenides69: dokładnie. Rozumiem, że są przypadki gdzie na prawdę tego nie widać - nie byłem jakoś specjalnie gnojony, ale nikt przy nauczycielach czy rodzicach nie robił przypału
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >

Osiągnięcia

  • Mikroblogger
    od 11.01.2025

    Mikroblogger
  • Rocznica
    od 16.02.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking