Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko149
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Piter93

Piter93

Dołączył 10 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 101342
  • Znaleziska 45635
  • Mikroblog 55707
  • Obserwujący 12
  • Obserwowane 744
  • Dodane (1297)
  • Komentowane (1896)
  • Plusowane (52514)
Piter93
Piter93 22 godz. i 26 min temu
  • 9
To było piękne znalezisko, nie zapomnę go nigdy. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

thepjoter
thepjoter
thepjoter
22 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 5
@Piter93: CFD pod sam kurek... a potem zdziwienie że XTB zarabia miliony
  • Odpowiedz
ProfesorP1ZDAN
ProfesorP1ZDAN
21 godz. i 10 min temu via Wykop
  • 7
@Piter93: jako akcjonariusz szczura z jednej strony się cieszę, z drugiej strony zastanawiam skąd się tacy ludzie biorą XD
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 wczoraj, 10:02:47
  • 2
Gdyby nie to, że za kilka miesięcy planuję kupić mieszkanie, to wyszedłbym teraz po same kule w calle na VIX. Indeks jest obecnie dość nisko i jest niemalże pewne, że orangutan coś jeszcze odwali do terminu wygaśnięcia najodleglejszych możliwych do kupienia opcji, czyli do 16.02.2027. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

#gielda #inwestycje #inwestowanie #opcje
Piter93 - Gdyby nie to, że za kilka miesięcy planuję kupić mieszkanie, to wyszedłbym ...

źródło: temp_file8369095488740068101

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Malyburtownik
Malyburtownik
wczoraj, 10:04:18 via Wykop
  • 3
@Piter93: wiadomo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby babka miala wąsy...
  • Odpowiedz
beatboxer_z_tworek
beatboxer_z_tworek
23 godz. i 59 min temu via Wykop
  • 4
@Piter93: mieszkanie -> zabawa na giełdzie. Dobrze robisz.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 27.05.2026, 10:25:38
  • 3
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w końcu kazali im stworzyć osobną aplikację/stronę do bzikania w CFD, jak ma to miejsce np. w Aliorze.

#gielda #inwestycje #inwestowanie #xtb #meczennicyxtb
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bpnn
Bpnn
Bpnn
27.05.2026, 10:26:48 via Wykop
  • 8
@Piter93: to by był mega cios dla #meczennicyxtb
  • Odpowiedz
Vateusz23
Vateusz23
27.05.2026, 10:58:58 via Wykop
  • 4
@Piter93: tak samo jest w oanda TMS. Zakładasz konto do inwestowania i akcji lub cfd do hazardu. To koniec szczura ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko sznur xd
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 27.05.2026, 10:21:18
  • 3
Podjadłem. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#gielda #cdr
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 27.05.2026, 09:20:13
  • 4
W tym roku planuję kupić mieszkanie (prawdopodobnie w Krk), więc to chyba dobra pora, żeby zrealizować zysk i wycofać cały kapitał z giełdy.


#gielda #inwestycje #inwestowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93
Autor
27.05.2026, 09:23:15 via Wykop
  • 1
@sforce: Pod uwagę biorę też Rzeszów.
  • Odpowiedz
damer135
damer135
27.05.2026, 10:11:01 via Wykop
  • 1
@Piter93: kraków zaraz będzie miał nowego prezydenta dawai
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 26.05.2026, 17:26:07
  • 1
Pamiętajcie, że chitry dwa razy traci.

#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

beatboxer_z_tworek
beatboxer_z_tworek
26.05.2026, 17:32:34 via Wykop
  • 3
@Piter93: zamknąłem nvts dzisiaj z 800% zysku bylem chytry nie powiem ale tylko 100 akcji
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 25.05.2026, 15:51:04
  • 3
Są tu jacyś fetyszyści obligacji korporacyjnych?

#gielda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Milanek93
Milanek93
25.05.2026, 16:00:08 via Wykop
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
ossprime
ossprime
25.05.2026, 16:01:20 via Wykop
  • 15
@Piter93: Rewelacyjne aktywa, dają procent-dwa więcej, niż obligacje skarbowe w hossie, a lecą na pysk razem z akcjami w bessie.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 25.05.2026, 14:20:49
  • 3
Mówcie, co chcecie, ale prawdziwe czady mają w portfelu tylko spółki biotech.

#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pysznewpierdalator
pysznewpierdalator
25.05.2026, 14:21:23 via Wykop
  • 6
@Piter93: prawdziwym czadom wszystko się świeci na czerwono
  • Odpowiedz
damer135
damer135
25.05.2026, 14:34:52 via Wykop
  • 1
@Piter93: @pysznewpierdalator mam i potwierdzam, świeci na czerwono
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 25.05.2026, 12:32:14
  • 0
Ja alfa hetero, 80% akcje, 19% opcje na śmieciuchy, 1% ETF. (。◕‿‿◕。)

#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Griev
Griev
25.05.2026, 12:36:19 via Wykop
  • 3
@Piter93:
"alfa hetero" - obawiam się, że ten 1% dyskwalifikuje taką diagnozę i zdradza preferencje... ukrywasz się, zupełnie niepotrzebnie.
Griev - @Piter93: 
"alfa hetero" - obawiam się, że ten 1% dyskwalifikuje taką diagnoz...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
25.05.2026, 12:39:10 via Android
  • 1
@Griev W piątek wziąłem z ciekawości jedną jednostkę JEQP. Raz w dupę to nie pedał. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 23.05.2026, 18:58:36
  • 3
Sprzedaż opcji cash-secured put to idealna opcja dla peroniarzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #opcje #inwestycje #inwestowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

karolek118
karolek118
23.05.2026, 19:06:54 via Wykop
  • 2
@Piter93: Prawda, zamiast płakać, że po X$ to by kupił a teraz to za drogo, może sprzedać puta z ceną wykonania X$.
  • Odpowiedz
karolek118
karolek118
23.05.2026, 19:12:39 via Wykop
  • 1
@Piter93: sprzedawałbym chętne puty, ale osobiście szkoda mi zamrażać gotówki, więc pewnie potrzebowałbym do tego konta margin
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 22.05.2026, 13:53:58
  • 2
Gdybym miał kupować ETF-y, to tylko i wyłącznie dystrybucyjne, bo jestem taki, że żal by mi było sprzedawać, gdyby ciągle rosło, więc ETF-y akumulacyjne pewnie trzymałbym do usranej śmierci. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gielda #inwestycje #inwestowanie #etf
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ossprime
ossprime
22.05.2026, 13:55:18 via Wykop
  • 7
@Piter93: Dystrybucyjne, fuj, tylko płacić podatki od tego trzeba
  • Odpowiedz
wirujemy
wirujemy
wirujemy
22.05.2026, 13:57:54 via Wykop
  • 7
@Piter93: dystrybucyjne kupuje się jak już żyjesz pasywnie z kapitału (same dywidendy albo zasada 4%), w fazie budowania portfela wybierasz akumulacyjne dla korzyści podatkowych i dlatego, że tej kasy nie potrzebujesz. Ew można dystrybucyjne mieć na IKE/IKZE ale tylko krajowe bo przy innych pobierają podatek u źródła.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 22.05.2026, 10:08:56
  • 3
Sprawdźmy, jak dużo osób na tagu wie, czym są #opcje.

#gielda #inwestycje #inwestowanie

Co wiesz o opcjach?

  • Mam pełną wiedzę o tym, jak działają opcje. 15.7% (81)
  • Wiem co nieco o opcjach. 31.3% (162)
  • Nie wiem, jak działają opcje. 53.0% (274)

Oddanych głosów: 517

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wirujemy
wirujemy
wirujemy
22.05.2026, 10:11:40 via Wykop
  • 114
@davidero69:
opcja 1. rośnie
opcja 2. spada
  • Odpowiedz
Average-CottonWorld-Enjoyer
Average-CottonWorld-Enjoyer
22.05.2026, 10:11:48 via Wykop
  • 76
@Piter93: Z opcji to widzę ino sznur
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 22.05.2026, 06:09:00
  • 0
Widzę, że #xtb zmniejszyło obrót bezprowizyjny dla członków SII ze 150 tys. EUR do 120 tys. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gielda #inwestycje #inwestowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dalegor_
Dalegor_
22.05.2026, 06:10:27 via Wykop
  • 10
@Piter93: dmuchaj bo SII jest
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
22.05.2026, 07:29:39 via Android
  • 1
@TompsonzPolski Dobra, p------o mi się. Jednak było 120k. xD
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 08.05.2026, 18:34:39
  • 0
Jeśli ktoś jeszcze tego nie wie, to #ibkr umożliwia klasyczną krótką sprzedaż akcji, nawet groszowych (Pink Sheet). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajnie można się "bawić" shortując akcje zabezpieczając się opcjami call.

#gielda #inwestowanie #inwestycje
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JohnFugazi
JohnFugazi
08.05.2026, 18:36:19 via Wykop
  • 0
@Piter93: robisz to sam czy masz skrypt?
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
08.05.2026, 18:37:06 via Wykop
  • 0
@JohnFugazi: Już tego nie robię. Obecnie testuję inną strategię.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 27.04.2026, 14:38:02
  • 3
No trochę pizga.

#rower #gravel
Piter93 - No trochę pizga.

#rower #gravel

źródło: temp_file7504758833208429482

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh
27.04.2026, 16:07:48 via Wykop
  • 5
@Piter93: jak sobie dasz ten uchwyt po lewej stronie mostka to będziesz mieć licznik na środku :)
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
29.04.2026, 07:23:51 via Android
  • 1
@Farmer_Joe Kupuj. (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 26.04.2026, 11:25:04
  • 1
Sporo śmigam na rowerze od 2018 roku i (nie licząc mnie i kumpla) tylko raz w życiu widziałem, żeby ktoś też jeździł na rowerze z barankiem bez kasku.
#rower #gownowpis #bezpieczenstwo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Desmosedici
Desmosedici
26.04.2026, 12:16:48 via Wykop
  • 0
@Piter93: Widuje często. Począwszy od młodych "fancy łebków', dziadków w czapeczce na klasykach, kończąc na brzuchatych januszach. Chyba że masz na myśli takich, którzy coś jeżdżą, ubierają się w lajkre ale z jakiegoś powodu niezakładający kasku.
  • Odpowiedz
rdestowiec_ostrokonczysty
rdestowiec_ostrokonczysty
28.04.2026, 10:11:22 via Wykop
  • 0
@Piter93: jak ktoś się nie wyj*bał przy 30km/h to nie zdaje sobie sprawy, jak cienka granica dzieli człowieka od trupa
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 26.04.2026, 05:34:26
  • 25
Ehh, poszedłby na #rower, ale tak pizga, że jprd. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gownowpis #pogoda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1X6D
1X6D
26.04.2026, 05:35:20 via Android
  • 21
@Piter93: wieje wiater straszliwy i chlopa przewroci i sie chlop uszkodzi i po co to. W domku bezpieczno
  • Odpowiedz
tajek
tajek
26.04.2026, 08:38:08 via Wykop
  • 7
@Piter93: temperatura to jedno, ale jaki wiatr! a jak wiadomo najgorszy jest wiatr
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 23.04.2026, 19:47:34
  • 0
Rainbow ładny rozjazd z konsensusem. xd

#gielda
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93
Autor
23.04.2026, 19:54:08 via Wykop
  • 2
@maceprotariusz: Mam konto maklerskie w Aliorze, XTB, Saxo i Interactive Brokers. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
siodemkaxx
siodemkaxx
23.04.2026, 20:34:05 via Android
  • 1
@Piter93: no to bedzie mozna dokupić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 23.04.2026, 12:31:29
  • 2
Odnośnie tego wypisu — wczoraj odebrałem z paczkomatu Motorola Moto Tag 2, skonfigurowałem go w samochodzie i wybrałem się na przejażdżkę po okolicznych zadupiach (jeździłem tylko po wsiach). Muszę przyznać, że jestem mega pozytywnie zaskoczony. Co kilkanaście minut jakieś urządzenie mi go wykrywało, najczęściej w okolicy jakichś sklepów. Jeszcze tylko czekam na dzwonek i chyba mogę być spokojny o mojego gravela. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#rower
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dran2
dran2
23.04.2026, 13:12:19 via Android
  • 3
@Piter93: Więc to ty nie dostaniesz powiadomienia że ci rower odjechał, większosci ludzi jest leniwa i nie będzie grzebać w telefonie żeby słuchawki czy głośnik się podłączyły.
  • Odpowiedz
dran2
dran2
23.04.2026, 13:16:56 via Android
  • 2
@Piter93: I skąd będzie wiedział czy jedzie z tobą czy bez ciebie?
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 21.04.2026, 11:05:32
  • 2
Zamówiłem sobie taki dzwonek i Motorola Moto Tag 2. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał sprawdzać lokalizacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #rowery #gravel #szosa
Piter93 - Zamówiłem sobie taki dzwonek i Motorola Moto Tag 2. Mam nadzieję, że nigdy ...

źródło: IMG_20260421_125857

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93
Autor
22.04.2026, 08:40:22 via Android
  • 0
@Amigoyamigo Dziwne, bo mi działa.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
22.04.2026, 08:41:53 via Android
  • 1
@Amigoyamigo Wpisz sobie na AliExpress AirTag bell. Na Allegro też są, ale dwa razy droższe.

https://allegro.pl/oferta/dzwonek-rowerowy-mechaniczny-ravemen-q2-110db-pod-airtag-apple-find-my-17837714538
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 25.04.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.02.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 12.02.2018

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking