Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Block3r

Block3r

Dołączył 11 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 14647
  • Znaleziska 3458
  • Mikroblog 11189
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 483
Block3r
Block3r 03.08.2017, 11:17:22
  • 1
kumpel szuka gpu do w przedziale ok. 200-270, może ma ktoś coś do sprzedania? xD
#pcmasterrace
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1185

Jak serwisować CAŁY rower - pełny poradnik dla każdego!

Jak serwisować CAŁY rower - pełny poradnik dla każdego!

1. RAMA: 1.1 0:35 przegląd pod kątem uszkodzeń, 1.2 4:12 zabezpieczanie newralgicznych miejsc ramy, 1.3 5:08 śrubki - smarowanie, siła dokręcania, 1.4 7:09 sztyca i zacisk - co smarować, co czyścić, jak zaciskać, 1.5 10:27 stery - czyszczenie, smarowanie, kasowanie luzów

Adam_Lechistan
z
youtube.com
dodany: 02.08.2017, 13:56:36
  • 89
  • #
    nauka
  • #
    rower
  • #
    szosa
  • #
    kolarstwo
  • #
    sport
  • #
    diy
Block3r
Block3r 02.08.2017, 21:00:28
  • 6
@kk_ll: xD? stojak to sobie sam zrobiłem z drewna za 30 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) właśnie jak ktoś nie potrafi się za to zabrać to niech odda do mechanika i tyle. Ostatnio rozbierałem pół roweru i jedyne, co musiałem kupić, to klucz do wolnobiegu - reszta "typowych" narzędzi starczyła.
Block3r
Block3r 02.08.2017, 18:42:08
  • 1
Kupiłem dziś coś na #morele przez ten błyskawiczny przelew internetowy (eCard), przelew sobie ładnie poszedł bez komplikacji, ale na stronie sklepu widnieje że płatność przerwana xD Mam się bać o moje pieniądze czy co?
@Liptonik
#pcmasterrace
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

J.....e
J.....e
konto usunięte 02.08.2017, 18:44:15
  • 0
@Block3r: Już wszystko straciłeś
Ps. miałem tak z PayU na allegro, szekle wróciły na moje konto po 2 dniach.
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r
Autor
02.08.2017, 20:21:27
  • 0
@JaTuTylkoSprzatamAleTezSmieszkuje: zaksięgowało wpłatę, czyli ten system tak działa. Zamykam temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 01.08.2017, 17:53:14
  • 2
kupiłem taką przetwornicę jak na foto, jednak na wyjściu pojawia się napięcie wejściowe. Co sprawdzać? Podmieniłem już klucz na innego mosfeta, ale nic to nie dało. Warto podmieniać UC3843?
#elektronika
Block3r - kupiłem taką przetwornicę jak na foto, jednak na wyjściu pojawia się napięc...

źródło: comment_zlblb7shUpRF3KoC7k4iNEehjbGlyrm7.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

B.....m
B.....m
konto usunięte 01.08.2017, 18:01:10
  • 3
@Block3r: Kolejny co uważa wykopków za jasnowidzów i po zdjęciu będą wiedzieli wszystko?
  • Odpowiedz
4833478
4833478
01.08.2017, 18:01:38
  • 3
@Block3r: Może to jest przetwornica 1:1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 30.07.2017, 08:04:20
  • 2
Jak myślicie, kynar da radę z 200mA? xD
#elektronika
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

boa_dupczyciel
boa_dupczyciel
30.07.2017, 08:10:56
  • 1
@Block3r: easy
  • Odpowiedz
T.....K
T.....K
konto usunięte 30.07.2017, 08:17:00
  • 1
@Block3r: Spooko. Ja w zimie kynarem Dieselka odpalałem, więc i 200A pociągnie.

  • Odpowiedz

1057

Robię gry dla Ubi. AMA?

Robię gry dla Ubi. AMA?

Tak od dekady prgramuje i projektuje gry dla różnych korpo. Obecnie jestem w Torontańskiej firmie od "patrzących psów", "dalekich płaczów" czy innych "duchowych zwiadów". Może macie jakieś pytania?

kamikatse
z
pokazywarka.pl
dodany: 29.07.2017, 15:55:26
  • 559
  • #
    opowiesciradoslawa
  • #
    gamedev
  • #
    gry
  • #
    ama
  • #
    kanada
Block3r
Block3r 29.07.2017, 21:32:00
  • 0
Będzie nowy Silent Hunter? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Block3r
Block3r 28.07.2017, 19:12:44
  • 2
Mam pewien problem z #chartjs #javascript. Próbuję pobrać dane meteorologiczne z MySQL i wrzucić je do wykresu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety, o ile pierwszą rzecz jestem w stanie zrobić bez problemu, to z wrzuceniem tych danych do skryptu jest już większy problem. Zamiast opisywać na nowo, to wrzucę po prostu link do stackoverflow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://stackoverflow.com/questions/45380188/how-to-insert-php-array-values-into-chart-js-line-chart
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Block3r
Block3r
Autor
28.07.2017, 20:57:43
  • 1
@PerfectM: napisałem wyżej, że wykres jest ok bo działa na wpisanych danych. Problem jest chyba z JSON, ale będę szukał dalej w necie jak to ogarnąć
  • Odpowiedz
stash
stash
stash
29.07.2017, 01:30:53
  • 1
@Block3r: PerfectM napisał tak samo jak ja żebyś najpierw zrobił wykres na sztywno, bo widać, że bardzo strzelasz z tym jak rozwiązać ten temat przy pomocy PHPa. Nie widać żebyś do tego podchodził metodycznie tylko liczysz na to, że akurat trafisz i zadziała.

Patrząc na:
$temperatura1js = jsonencode($temperatura1,JSONNUMERIC_CHECK); i później na data: php echo printr($temperatura1js,true); ?. Nie mam pojęcia, co chciałeś osiągnąć. Polecam żebyś dokładnie przeczytał manual każdej funkcji jaką chcesz
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 27.07.2017, 16:28:37
  • 1
@Liptonik: @x-kom: wiadomo kiedy jakieś normalne ceny GTX 1070, bo widzę 1060 i 1080 powoli wracają do normalnych poziomów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

R.....L
R.....L
konto usunięte 27.07.2017, 16:34:14
  • 1
@Block3r: Wydajniejszy tylko o 5% a kosztuje ponad 5 koła, nie opłaca się
  • Odpowiedz
x-kom
x-kom
28.07.2017, 07:31:48
  • 1
@Block3r: mamy nadzieję, że już niebawem sytuacja wróci do normy. Nie znamy jednak aktualnie dokładnej daty :(
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 27.07.2017, 16:13:05 via Android
  • 1
kiedyś kupiłem sobie czujnik gp2y1010f na aliexpress, ale dopiero teraz go wygrzebałem i nastał pewien problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo jest dziwny pinout, albo Chińczyk p---------ł kolory kabli we wtyczce. Nigdzie nie ma chociażby zdjęcia takiego kabla jaki dostałem. Jak to teraz podłączyć, według datasheetu czy kolorów?
wtyczki nie da się obrócić
#elektronika
Block3r - kiedyś kupiłem sobie czujnik gp2y1010f na aliexpress, ale dopiero teraz go ...

źródło: comment_KgaVOofHKj4QAKxCmWsuKwzW0qOB0BSK.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Block3r
Block3r
Autor
27.07.2017, 16:41:53
  • 2
@mmr0429: dobra, doszedłem do tego, że chińczyk p-----ł po prostu kolory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To_ja_moze_pozamiatam
To_ja_moze_pozamiatam
27.07.2017, 21:20:54
  • 1
@Block3r: Nie koniecznie p-----ł. Jeśli to chińska podróba to czasami pinologia potrafi być np. odwrócona albo inne cuda.
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 23.07.2017, 19:52:30
  • 3
Kumpel szuka karty do 200zł, robi upgrade z GT 210. Priorytet: jak największa wydajność. Znajdę w tej cenie coś co odpali wieśka chociaż na low? ( ͡° ͜ʖ ͡°) procek xeon e5405
#pcmasterrace
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Block3r
Block3r
Autor
23.07.2017, 19:54:24
  • 1
@IcanFlaj: a oplaca się jeszcze pchać w karty z 1gb vramu?
  • Odpowiedz
IcanFlaj
IcanFlaj
23.07.2017, 19:56:35
  • 2
@Block3r: myślę, że lepiej dorzucić te 100zł bo za 300zł też można znaleźć GTX 660, a ona ma juz 2gb, choć mówię za 350zł masz GTX 660 od ASUSA i to było najlepsze wydanie tej karty
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 23.07.2017, 17:06:50
  • 1
Potrzebuję zrealizować taki układ:
Naciśnięcie przycisku poda stan wysoki na wyjście A, po określonym czasie (kilkanaście sekund?) powróci stan niski. Kolejne naciśnięcie tego przycisku spowoduje podanie stanu wysokiego na wyjście B, też na kilkanaście sekund. I tak w kółko - kolejne naciśnięcie to stan wysoki na A, jeszcze kolejne na B, potem znów na A itd.
Jak to najprościej rozwiązać? (pomijając zaprogramowanie tego na attiny) Ma to służyć do sterowania silnika roletowego
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tymian
Tymian
23.07.2017, 21:35:31
  • 2
@Block3r: układ z jakimś flipflopem + ne555 i jesteś w domu :)
  • Odpowiedz
mst_23
mst_23
mst_23
24.07.2017, 08:55:04
  • 1
@Block3r: tak na szybko to takie coś powinno zadziałać, ale jak dla mnie lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby drugie naciśnięcie przycisku stopowało silnik, a dopiero trzecie podawało stan wysoki na wyjściu B i później kolejne znowu stop i tak dalej
mst_23 - @Block3r: tak na szybko to takie coś powinno zadziałać, ale jak dla mnie lep...

źródło: comment_m9MG3bjNoThISJ78ZIQoJFm0asMVtvfR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 19.07.2017, 15:46:01
  • 3
robię (próbuję) odczyt temperatury z DS18B20, ale otrzymuję legendarną wartość -127 #pdk co może być tego przyczyną? złe podłączenie?
#elektronika
wołam @DS18B20 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

grabaz
grabaz
19.07.2017, 15:51:07
  • 2
@Block3r: Błędne połączenie ;) Odpytaj czujnik o adres, wtedy się dowiesz czy jest dobrze podłączony ;)
  • Odpowiedz
Sihill_pl
Sihill_pl
19.07.2017, 16:12:52
  • 2
@Block3r: @DS18B20 wołajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

54

15 lipca obchodzimy Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego

15 lipca obchodzimy Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego

Liczba aktywnych telefonów komórkowych w Polsce wynosi obecnie aż 58,84 mln. To więcej niż wynosi populacja naszego kraju, co oznacza, że wielu z nas korzysta z więcej niż jednego smartfona, a ta liczba wciąż wzrasta. Jak zmieniają się nasze zwyczaje?

Conowegopl
z
conowego.pl
dodany: 15.07.2017, 07:38:19
  • 49
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    telefony
  • #
    technologia
  • #
    android
Block3r
Block3r 15.07.2017, 17:29:08
  • 0
@Arthaniel: następnym razem rób backup /efs ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Block3r
Block3r 15.07.2017, 11:29:50
  • 1
Macie jakieś poradniki jak planować sieć dróg itp?
No i kupię gdzieś DLC (after dark i snowfall) taniej niż na allegro? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#citiesskylines
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

v.....i
v.....i
konto usunięte 15.07.2017, 12:07:34
  • 1
@Block3r: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=522776740
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 15.07.2017, 08:25:16 via Android
  • 3
demontowałem babci gniazdko na balkonie, pomijając fakt jak to było zrobione, znalazłem takie oto cudo technologii wrzucone luzem w korytko i podłączone do resztek gniazdka (robiło chyba za kostkę połączeniową xD)
interesuje mnie ten zalewany, cylindryczny element. Jakiś filtr przeciwzakłóceniowy? Zna ktoś jakieś racjonalne wykorzystanie go czy wywalić to wszystko w p---u?
#elektronika #elektryka
Block3r - demontowałem babci gniazdko na balkonie, pomijając fakt jak to było zrobion...

źródło: comment_jpjV5JvaYO0VjMPSWmA3B7tIaOQIDl5E.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dezynwoltura
Dezynwoltura
15.07.2017, 08:30:57 via Android
  • 16
@Block3r wygląda jak mikrofon do posłuchu, jesteś pewien, że Twoja babcia to spokojna emerytka, dziergająca na drutach ? Może w przeszłości była szpiegiem... Wyjeb to zdjęcie z internetów, a konto usuń. Nie znamy się.
  • Odpowiedz
ZaQ_1
ZaQ_1
15.07.2017, 08:51:02
  • 2
@Block3r: wywal to bo to jakieś druciarstwo ktoś uskuteczniał
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 14.07.2017, 18:37:55
  • 1
Zastanawiam się, jak wykonać jakiś czujnik wyładowań atmosferycznych do stacji meteo opartej na #esp8266. Myślałem nad jakąś prostą anteną i wzmacniaczem operacyjnym, a potem pomiar wyjściowych wartości mikrokontrolerem. Ale jak to potem wyskalować? Kiedyś widziałem na jakiejś amerykańskiej stronie układ, ale nie mogę go znaleźć, jedyne co pamiętam to to że miał siatkową antenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektronika
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakis_ja
Jakis_ja
14.07.2017, 18:52:45
  • 3
@Block3r: Możesz dołączyć do projektu:

http://pl.blitzortung.org/cover_your_area.php

Ale trochę rozwiązań sprzętowych podpatrzeć tam też możesz
  • Odpowiedz
kaarl
kaarl
kaarl
16.07.2017, 08:31:42
  • 1
@Block3r: są sample ( ͡° ͜ʖ ͡°) http://ams.com/eng/Products/Wireless-Connectivity/Wireless-Sensor-Connectivity/AS3935
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 10.07.2017, 21:18:11
  • 1
Sprzedaż karty górnikom wymogła na mnie odpalenie Skyrima w 1080p na GTS 450, z dropami do 35 klatek czasami. Czułem się jakbym właśnie wyszedł z jaskini xD
#pcmasterrace
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sash_a
Sash_a
10.07.2017, 21:30:38
  • 0
@Block3r: a pokaz fakture za ile kupiłes w sklepie XD
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r
Autor
10.07.2017, 21:34:49 via Android
  • 1
@Sash_a: wrzuciłem na samą górę paczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

731

"Dlaczego ja biedny polak mam przepłacać za kartę?"

"Dlaczego ja biedny polak mam przepłacać za kartę?"

Czyli janusze z olx w akcji.

Kapitalis
z
wykop.pl
dodany: 08.07.2017, 16:22:54
  • 136
  • #
    polska
  • #
    polak
  • #
    polakicebulaki
  • #
    nvidia
  • #
    januszebiznesu
  • #
    olx
Block3r
Block3r 08.07.2017, 20:57:09
  • -2
@100cupsofcoffee: wiesiek to nawet na Phenomie II poleci na uber w 1080p, wszystko zależy od GPU
Block3r
Block3r 06.07.2017, 12:43:35
  • 1
mirki jaką kartę kupić do ~200 PLN? Sprzedałem RX i siedzę sobie na GTS 450, który z racji wieku lubi sobie o---------ć jakiś szajs i już zaczyna mnie to wnerwiać xD
#pcmasterrace
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

C.....y
C.....y
konto usunięte 06.07.2017, 13:32:14
  • 0
@Block3r:
To coś słabszego 7850? 650?
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r
Autor
06.07.2017, 13:39:31
  • 0
@Christophy: poszukam chyba 650 2gb
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 03.07.2017, 18:55:56
  • 2
mireczki kupiłem sobie klucz do kaset, żeby ją zdjąć. No i założyłem go, potem na niego klucz 24 i próbuję kręcić. Najlepsze jest to, że niezależnie w którą stronę kręcę kluczem kaseta stoi w miejscu, a według wszystkich poradników potrzebuję bacika żeby ją zablokować xD i teraz nie wiem w którą stronę i jak kręcić, bo to jest chyba tak zapieczone że ja p------ę
kaseta jakiś gówniany shimano 7 rzędowy za 40zł
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

S.....k
S.....k
konto usunięte 03.07.2017, 18:56:34 via Android
  • 5
@Block3r moze masz wolnobieg?
  • Odpowiedz
brachistochrona
brachistochrona
03.07.2017, 20:50:36
  • 3
czyli do wolnobiegu


@jestemjakischori: ten klucz pasuje do wolnobiegu ale jest do kaset (+ jeszcze ten bacik potrzebny)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23
  • Strona 16 z 23
  • >
  • Jastrzębie-Zdrój

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.09.2015

    Komentator
  • Rocznica
    od 12.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 11.02.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 25.06.2015

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia