Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko174
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Block3r

Block3r

Dołączył 11 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 14647
  • Znaleziska 3458
  • Mikroblog 11189
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 483

267

Odra 1304 – tranzystorowy komputer drugiej generacji.

Odra 1304 – tranzystorowy komputer drugiej generacji.

Odra 1304 – tranzystorowy komputer drugiej generacji skonstruowany w latach około 1968-1969 w Zakładach Elektronicznych Elwro we Wrocławiu; w roku 1970 wyprodukowano pierwszych 8 egzemplarzy, a potem do 1973 w kolejnych latach: 25, 37 i 20 szt., łącznie 90. Maszyna zgodna logicznie i programowo z...

wataha1271
z
wykop.pl
dodany: 18.04.2017, 17:03:39
  • 62
  • #
    komputery
  • #
    historia
  • #
    programowanie
  • #
    informatyka
  • #
    ciekawostkihistoryczne
Block3r
Block3r 19.04.2017, 14:16:38 via Android
  • 1
@Victor_Manzon: do dzisiaj RAM tak działa, odczytane dane są kasowane po odczycie.
Block3r
Block3r 18.04.2017, 20:15:33
  • 2
Jak to jest, że wczoraj miałem z sesji 850 wn z 20 bitew, a dzisiaj zagrałem ~10 bitew i mam 2200 wn xD
#wot
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Given
Given
18.04.2017, 20:17:11 via Android
  • 1
@Block3r a jakie masz w 8 aktualnie że wszystkich gier? 850wn8 na 20 gier to bardzo słabo.. A dzisiejsze 10bitew pewnie czysty fart.
  • Odpowiedz
MrCeBulshit
MrCeBulshit
18.04.2017, 23:11:19
  • 1
@Block3r: A tak to jest, że czasami, to i takie 800wn8 wystrzeli na 10 bitew czymś i zagra jak człowiek ;) Czyli jest nadzieja gdzieś tam :D
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 18.04.2017, 14:30:57
  • 3
Mam pewien problemik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Udało mi się uruchomić matrycę z monitora na kontrolerze V56. Niestety, obraz jest tylko przez chwilę - oryginalny zasilacz się wyłącza.
https://drive.google.com/open?id=0B2om_AueWntVcjVBaHhiU3FkemM od strony 45 schemat. Może ręcznie zewrzeć do masy pin ENA układu numer IC501? Jak w ogóle poprawnie odpalić ten zasilacz bez oryginalnej płyty sygnałowej?
#elektronika
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Block3r
Block3r 18.04.2017, 13:42:30
  • 3
Jak dobrać firmware do matrycy na kontrolerze V56 (TSUMV56)?
https://drive.google.com/file/d/0BxSj_zgPes0yLVE5cGFGR0pKbjA/view lista wsadów, ja potrzebuję 7-key
Matryca MT215DW01 V0, datasheet:
http://www.beyondinfinite.com/lcd/Library/Auo/MT215DW01-V0.pdf
#elektronika
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Block3r
Block3r
Autor
20.04.2017, 12:17:50
  • 1
@Triak: 8A zasilacz potrzebuję, muszę dokładnie zmierzyć pobór przez inwerter, ale inwerter może maksymalnie pociągnąć 3,75A, 3,5A pociągnie V56. Albo zaadaptuję do wnętrza monitora jakiegoś ATXa, albo zastosuję zasilacz do LEDów.
  • Odpowiedz
Triak
Triak
20.04.2017, 12:20:50 via iOS
  • 2
@Block3r: najprościej podepnij miernik i zmierz ;) będzie wszystko wiadomo. 8A? To w pyte cos Ci wyszło. Nie wiem co masz tam za podzespoły. W każdym bądź razie lepiej więcej niż mniej. Polecam zasilacz od xxboxa. Jest wytrzymały dobry i ogólnie fajny. No ale to kobyła xd wersje są 14 i 16A
  • Odpowiedz

406

Zalanie sprzętu elektronicznego [RS Elektronika]

Zalanie sprzętu elektronicznego [RS Elektronika]

Zalanie sprzętu elektronicznego płynami jest bardzo niebezpieczne. Krótki poradnik co robić w takim przypadku.

Curry_
z
youtube.com
dodany: 14.04.2017, 14:01:35
  • 64
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    elektronika
  • #
    elektryka
Block3r
Block3r 15.04.2017, 07:54:02 via Android
  • 3
@CePeK: siostra gdzieś w podobnych latach zalała czerwonym winem Thinkpada T20. Oczywiście dowiedziałem się o tym dopiero dwa lata temu gdy go rozbierałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) cala płyta główna była czerwona od wierzchu, ale działa dalej.
Block3r
Block3r 12.04.2017, 22:09:54
  • 2
jak zmienić prędkość wgrywania wsadu w #nodemcu #esp8266? na razie piszę w arduino ide, bo lua nie ogarniam w ogole
#elektronika
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jarek_P
Jarek_P
13.04.2017, 09:00:14
  • 1
@Block3r: 2-3m? Czy ja wiem, czy to będzie problem dla RS232? Trzebaby przetestować...
Swoją drogą, zainteresuj się może tematem bootloadera i wgrywania softu "on air" przez wifi, nie znam tematu, ale widziałem gdzieś w sieci cały artykuł na ten temat, wynikało z niego, że jest to możliwe.
  • Odpowiedz
mich_al
mich_al
13.04.2017, 10:03:30
  • 1
@Block3r: z arudino ide nodemcu można programować przy pomocy OTA, ale musi być połączone przez wifi. Testowałem sam i fajnie działa
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 09.04.2017, 14:28:56
  • 4
Kupiłem RU 251, muszę coś jeszcze badać, żeby dostać go na IX po patchu czy wystarczy posiadanie full stocka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wot
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Block3r
Block3r 07.04.2017, 20:42:41
  • 3
mireczki jest sprawa.
http://pxls.space/ koordynaty około 90, 480. Malujemy polską flagę, bo przemalowują ją na ukraińską ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polska trochę #drawball i #niewiemjaktootagowac
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Block3r
Block3r 07.04.2017, 16:23:11
  • 1
Jaka najlepsza płyta B350?
#pcmasterrace #amd
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

C.....y
C.....y
konto usunięte 07.04.2017, 16:38:51
  • 1
@Block3r:
To bier tego B350 :D
Dużej różnicy dla przeciętnego użytkownika nie ma, ale ja bym wziął tą która ma 2 sloty M.2 a tylko jedna jest taka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Amasugiru
Amasugiru
08.04.2017, 17:24:42
  • 1
@Block3r: Tomahawk daje radę. Asrocka ciężko dostać u nas, a jest moim faworytem w x370.
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 06.04.2017, 18:44:20
  • 1
Nie chciałby ktoś pograć w plutonie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcę się trochę bardziej podszkolić. Kompletnym noobem nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wot
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Block3r
Block3r 03.04.2017, 13:43:31
  • 1
jakiś pomysł na zdobycie miejsc w garażu? Oprócz czekania na -50%
#wot
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konradzicho
konradzicho
03.04.2017, 13:47:40
  • 1
@Block3r: misje osobiste
  • Odpowiedz
saimonm
saimonm
04.04.2017, 08:55:21 via Android
  • 0
@Yolocaust akurat chiński VIII tier zostaje bez zmian, ale ru, t-54, t49, 13-90 już idą na ix tier
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 02.04.2017, 19:38:22
  • 4
byłem tu
#2137
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Block3r
Block3r 01.04.2017, 18:53:36
  • 3
W których godzinach najlepiej wbijać na testowy?
I czy może ktoś podrzucić zdjęcie niemieckiego drzewka LT? Bo znając życie, zanim tam wejdę to już zamkną ten serwer testowy xD
#wot
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

n.....d
n.....d
konto usunięte 01.04.2017, 19:06:10
  • 2
n.....d

źródło: comment_bztFn5967l82UtbiV8MYNj4dEDX1Ue8t.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
n.....d
n.....d
konto usunięte 02.04.2017, 09:51:23
  • 1
@Gother: Zostaje na 8. Ale nic jeszcze nie jest pewne
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 31.03.2017, 20:53:34 via Android
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K.....a
K.....a
konto usunięte 31.03.2017, 20:55:01
  • 0
@Block3r: Trzeba było zainstalować 7 i z updejtować do 10
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r
Autor
31.03.2017, 21:31:49 via Android
  • 0
@Korea: z płyty poszlo w 30 min
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 28.03.2017, 18:18:05
  • 1
@DoM1N: kiedy będzie czat na stronce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Block3r
Block3r 28.03.2017, 17:37:40
  • 1
jaki VII albo VIII tier premium dla takiego nooba jak ja?
#worldoftanks #wot
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

F.....t
F.....t
konto usunięte 28.03.2017, 18:37:07
  • 2
@Block3r: Z takim WN to Defender to będzie najlepszy wybór. To taki IS-3 wśród premek, jest po prostu idioto-odporny.
  • Odpowiedz
BillHickok
BillHickok
07.04.2017, 20:59:31 via Android
  • 1
@Block3r byle do przodu :)
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 27.03.2017, 12:40:59
  • 1
Mireczki ile wołać za GA-970A-UD3 i 2x2gb ramu 1333mhz? Nie wiem ile to warte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MaxDamage
MaxDamage
27.03.2017, 12:54:48
  • 2
@Block3r: jak ktoś to kupi za 150-200zł to możesz być zadowolony
  • Odpowiedz
v.....r
v.....r
konto usunięte 27.03.2017, 14:37:23
  • 1
@Block3r:
płyta ~150
ram 50-70
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 24.03.2017, 14:52:47
  • 3
Płacąc na #banggood zwykłym przelewem, jak długo będzie on szedł? Nie mam paypala.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Andczej
Andczej
24.03.2017, 15:00:25 via Android
  • 1
@Block3r to załóż PayPala na rodzica lub poproś znajomego
  • Odpowiedz
Yasiek666
Yasiek666
24.03.2017, 15:02:54
  • 1
@Block3r: ja PP założyłem jak nie miałem 18. Oni nawet tego nie sprawdzają xd
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 23.03.2017, 19:42:40
  • 1
Chcę zmierzyć oscyloskopem przebieg na bramce MOSFETa w prostym chińskim zasilaczu do laptopa. Nie mierzyłem jeszcze urządzeń na napięcie sieciowe, mogę po prostu przylutować kable do bramki tranzystora i masy układu i tak zmierzyć?
#elektronika
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

4833478
4833478
23.03.2017, 19:57:15
  • 2
@Block3r: Najwyraźniej to co jest masą zasilacza nie jest uziemione i pojawił się tam jakiś niezerowy potencjał, po czym podłączając masę oscyloskopu w to miejsce zrobiłeś zwarcie. Pytanie podstawowe to czy masa zasilacza jest podłączona do przewodu PE w gniazdku jak przystało, czy może nie. Jeśli nie, to przed pomiarami trzeba by doprowadzić to do porządku.
  • Odpowiedz
kyaroru
kyaroru
24.03.2017, 03:25:58
  • 1
@Block3r: Podłączasz zasilacz przez transformator separacyjny, a oscyloskop zostawiasz uziemiony. Obudowę masz plastikową, ale te wystające gniazda BNC to już są metalowe i to mało zabawne jak Ci się ręka omsknie przy kręceniu gałkami, albo jak złapiesz krokodykla od masy drugiej sondy za metalową część. Z braku laku i transformatora w ostateczności bierzesz dwie sondy, zdejmujesz przewody umasienia i robisz pomiar różnicowy A-B, jak sygnał nie jest jakiś szczególnie mały
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r 17.03.2017, 15:10:28
  • 1
Mireczki ma ktoś może jakiś kod zaproszeniowy, bo kumpel chciałby zagrać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wot #mirkowot #worldoftanks
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

R.....m
R.....m
konto usunięte 17.03.2017, 15:11:32
  • 1
@Block3r: INVTROBSMONKEY
Churchill 3 + 8days premium + 500 gold

QUICKYBABY4WOT
T-127 with a 100% crew, 500 gold and 7 days premium it seems

sprawdz ktorys z tych
  • Odpowiedz
Block3r
Block3r
Autor
17.03.2017, 15:29:35
  • 0
@Rampampam: ten pierwszy zadziałał, dzięki
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • Strona 19 z 23
  • >
  • Jastrzębie-Zdrój

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.09.2015

    Komentator
  • Rocznica
    od 12.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 11.02.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 25.06.2015

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking