Ale to nie w Polsce tak...w Polsce nie. U nas robi się kampanie społeczne które wmawiają pieszym, że mogą wszystko na przejściach. Taryfikator madatów też jest pod taką tezę zrobiony - tysiucpincet dla kierowcy a dla pieszego ile jest jak zakapturzony i wpatrzony wejdzie na przejście? No chyba powinno być tyle samo. Płaci tek który jest winny kolizji na przejściu, przynajmniej byłoby sprawiedliwie. O dziwo kampania dotycząca przejazdów kolejowych już jakoś uwzględnia
@Piotrek_S_: E tam. Teraz jak się stoi na przejściu to się elegancko zatrzymują. Kiedyś standard na zachodzie Polski, teraz już wszędzie. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wchodził na oślep przez ulicę, tak samo nie będzie właził jak jedzie sznur samochodów. Wcześniej na przejściach pieszy był niewidoczny.
Właśnie najgorsi są debile, którzy bez rozglądania się wchodzą na ulicę. Jeszcze patrząc w telefon... No ale za to też są już kary.
@Piotrek_S_: W życiu, u nas robi się wszystko na odwrót- pieszy może wszystko, bo jest "niechronionym uczestnikiem ruchu"- WIĘC DAME MU MAGICZNĄ OCHRONĘ USTAWĄ, KTÓRA- o, jednak nie wyłączyła fizyki i pieszy tym razem też zginął. Coś takiego, następnym razem zaostrzymy kary dla kierowców i wtedy na pewno piesi przestaną ginąć.
Może trochę z innej beczki, ale skoro już wydajemy na tą publiczną telewizję 3 miliardy złotych, to mogliby chociaż produkować jakieś spoty reklamowe przestrzegające pieszych przez takimi zdarzeniami. Tymczasem media wmówiły ludziom, że mają bezwzględne pierwszeństwo przed samochodami, tak jakby nie musieli w ogóle patrzeć czy coś jedzie. Nic mnie bardziej nie w-----a, jak juleczki wracające ze szkoły gapiące się w telefon na przejściu dla pieszych.
@Matias_de_Bur Rozmawiałeś z kimś kto powiedział że pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo wszędzie, więc może na pałę przechodzić? Aaa, nie po prostu powtarzasz zavzytane/zasłyszane teksty powtarzane przez blachosmrodziarzy
@rozwojowy: a po co, przecież nawet w tym wypoku już wklejają przepis, jak to "kierowca musi" xD No musi, musi - ale w razie zderzenia to pieszy idzie do piachu, a nie kierowca..
Pewnie wyszło im z symulacji, że mniej wydadzą na taką akcję niż na wypłatę odszkodowań. I chyba mieli rację, bo zmniejszenie ilości wypadków o 8% rok do roku, to ogromne, zaoszczędzone pieniądze. Czyli sytuacja typu win-win. Wszyscy wygrywają. Super. Należy się duża premia dla pomysłodawcy.
Kanada i wszystko jasne. 5 sekund pomyślunku i porównanie, co jest bardziej niebezpieczne: przechodzenie na przejściu z przekonaniem że "god mode is on", najlepiej gapiąc się w telefon, czy przechodzenie na hindusa z odrobiną wyczucia o rozeznaniu w otoczeniu. Serio, hindusi i azjaci przechodzą wszędzie i zawsze przy natężeniu ruchu x10 i dają radę.
W Quebecu, a w szczególności w Montrealu, to mogliby się pierw zająć stanem dróg i korupcją, bo to co tu się dzieje to jest jakaś ostra patologia. Można stracić koło na każdej ulicy, a pomarańczowy pachołek od remontu stał się symbolem tego miasta. Polecam sprawdzić sobie historię byłego mera tego miasta, Michaela Applebauma, który został skazany za korupcję i współpracował z włoską mafią która ma się tu w najlepsze.
Komentarze (58)
najlepsze
U nas robi się kampanie społeczne które wmawiają pieszym, że mogą wszystko na przejściach. Taryfikator madatów też jest pod taką tezę zrobiony - tysiucpincet dla kierowcy a dla pieszego ile jest jak zakapturzony i wpatrzony wejdzie na przejście? No chyba powinno być tyle samo. Płaci tek który jest winny kolizji na przejściu, przynajmniej byłoby sprawiedliwie.
O dziwo kampania dotycząca przejazdów kolejowych już jakoś uwzględnia
Właśnie najgorsi są debile, którzy bez rozglądania się wchodzą na ulicę. Jeszcze patrząc w telefon... No ale za to też są już kary.
No musi, musi - ale w razie zderzenia to pieszy idzie do piachu, a nie kierowca..
@paliwoda: Wypadki, nieuku.
Mianownik liczby mnogiej, a nie dopełniacz liczby pojedynczej.
#grammarnazi #paliwoda
Prawo o ruchu drogowym:
@ternn: Nie obrażaj Trumpa, waszego przyszłego prezydenta.
On jest biały.
źródło: donald-trump-kolor-skory
Pobierz